bendroji reliatyvumo teorija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „bendroji reliatyvumo teorija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „bendroji reliatyvumo teorija“.
Visata jau kolapsuoja?
Fizikai tvirtina, kad tai tikėtina labiau, nei kada nors iki šiol. Anot Danijos fizikos teoretikų, gali būti, kad visata ne tik ruošiasi, bet jau ir pradėjo griūti: visatos griuvimo procesai galbūt jau dabar šviesos greičiu ryja viską, kas pasitaiko jų kelyje. Ir viskas visatoje – įskaitant ir mus – galiausiai susitrauks į mažą rutulį. Apie tokius visatos procesus byloja nauji Danijos fizikų matematiniai skaičiavimai.
Sunkiasvoris pulsaras meta iššūkį A. Einsteinui
Tankiausi objektai Visatoje turi naują rekordininką: pulsarą, kuris toks mažas, jog tilptų į Manheteno salą, tačiau sveria 2,04 kartų daugiau nei Saulė.
Šis pulsaras gali būti naudingas patvirtinant Alberto Einsteino bendrąją reliatyvumo teoriją, tačiau jau vien tokio pulsaro egzistavimas kelia jai pavojų, rašo newscientist.com.
Pulsarai yra greitai besisukančios žvaigždžių liekanos, kurios besisukdamos skleidžia į švyturio spindulį panašų radio bangų srautą.
Mokslininkai bandys pirmą kartą nufotografuoti juodąją skylę
50 visame pasaulyje esančių radijo teleskopų, sujungtų į vieną tinklą, galbūt leis mokslininkams pirmą kartą nufotografuoti juodąją skylę.
Projektą, kuris taip pat patikrins Alberto Einsteino bendrąją reliatyvumo teoriją, mokslininkai žada aptarti šią savaitę, rašo britų „Daily Mail“.
Projektas, pavadintas „Įvykio horizonto teleskopu,“ galėtų padaryti pirmuosius didžiulės juodosios skylės, esančios mūsų galaktikos centre, atvaizdus.
Skirtingose Visatos vietose – kitokie fizikos dėsniai
Fizikos dėsniai nėra iškalti akmenyje, kaip manyta anksčiau. Kai kurie jų kinta priklausomai nuo vietos Visatoje, teigia tyrėjai.
Nauja Havajų Kecko teleskopo ir Čilės ypač didelio teleskopo surinktų duomenų analizė gali turėti didžiulės įtakos Visatos supratimui, rašo „Daily Mail“.
Fizikos „pastovumas“ – vienas labiausiai vertinamų principų moksle, tačiau mokslininkai teigia, kad mūsų žinomi „dėsniai“ gali būti „vietos potvarių“ galaktiniai atitikmenys, o kitur viskas gali vykti visiškai ki...
Kai kvantinė mechanika susikerta su bendrąja reliatyvumo teorija
Kvantinės mechanikos ir bendrosios reliatyvumo teorijos sujungimas išlieka vienu įdomiausių ir daugiausia diskusijų keliančių moderniosios fizikos klausimų.
Einšteino sugalvota bendroji reliatyvumo teorija sieja gravitaciją, erdvę ir laiką, todėl leidžia numatyti tai, kas tampa akivaizdu stebint kosminio masto objektus – žvaigždes ir galaktikas. Tuo tarpu kvantiniai reiškiniai yra lengvai pažeidžiami ir paprastai aptinkami nagrinėjant mikropasaulį, pavyzdžiui, pavienes daleles ar atomus.
Apie tai, kodėl Einšteinas padarė klaidą, teigdamas, jog klydo
Jeigu trokštate kaip reikiant įsijausti į trijų astronomų, prieš kelias savaites nuskynusių fizikos Nobelio premijos laurus, atliktus tyrimus, pabandykite į Visatą pažvelgti kaip į tešlos gumulą – taip, razinomis pagardintą tešlą, kuri ką tik užminkyta ir pasiruošusi kilti. Nagi, drąsiau.
Astrofizikai dar kartą įrodė, kad A. Einsteinas – teisus
Naujas šimtų tūkstančių galaktikų šviesos tyrimas dar kartą patvirtino, kad Albertas Einsteinas buvo teisus. Jo Bendroji reliatyvumo teorija tiksliai numato, kaip šviesa keliauja iš kai kurių tolimiausių Visatos galaktikų telkinių.
Naujieji duomenys gauti tyrinėjant šimtų tūkstančių tolimų galaktikų skleidžiamą šviesą. Bendroji reliatyvumo teorija teigia, kad šios šviesos bangos ilgis šiek tiek pakis dėl galaktikos masės.
NASA zondas įrodė, kad A. Einsteino teorija buvo teisinga
Dideli objektai Visatoje savo gravitacijos jėga iškreipia erdvę ir laiką. Šiuos Alberto Einsteino bendrosios reliatyvumo teorijos teiginius patvirtino NASA zondas.
„A. Einsteinas gyvuoja“, – sakė Stanfordo universiteto fizikas Francis Everittas, pagrindinis „Gravitacijos zondo B“ (Gravity Probe B (GP-B)), tyrėjas.
Ši misija – vienas ilgiausiai NASA įgyvendinamų projektų.