atominės jėgainės
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „atominės jėgainės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „atominės jėgainės“.
Atominės energetikos saulėlydis
Branduolinės energijos saugumo iliuzija buvo išrauta su šaknimis. Tą padarė Fukušimos branduolinė katastrofa, kurią pernai kovo 11 dieną sukėlė cunamis. Kas būtų atsitikę, jei reaktoriai būtų sprogę, o reaktyvios atliekos išsiliejusios? Mintys apie tokias pasekmes verčia pergalvoti atominių jėgainių likimą, rašo vienas pagrindinių Japonijos dienraščių „The Daily Mainchi News“.
Ekonominiai rūpesčiai užklupę Japoniją, nustūmė į šalį branduolinės katastrofos baimę.
Atominės energetikos saulėlydis Europoje
Vokietija pirmoji iš galingųjų pasaulio valstybių uždarys visas savo atomines jėgaines.
Apsisprendė ne iš karto
Vokietijai apsispręsti nebuvo lengva: dabar 22 proc. visos šalyje suvartojamos elektros energijos pasigaminama vietinėse atominėse elektrinėse, kurių Vokietijoje yra 17. Tai milžiniški kiekiai nebrangios energijos, reikalingos Vokietijos pramonei.
Atominės energetikos gynėja ilgą laiką buvo šalies kanclerė Angela Merkel.
Lietuvai daugiau grėsmės kelia senosios AE nei būsimosios
Lietuvos valdžia garsiai piktinasi, kad Rusija ir Baltarusija, neteikdamos informacijos apie savo branduolinius planus, pažeidžia tarptautines sutartis, o rusų ir baltarusių branduolinės jėgainės, numatomos statyti mūsų pašonėje, yra nesaugios. Tačiau šiandien aiškėja ir kita problema, kurią pripažįsta ir patys kaimynai.
Dar ne laikas baigti su atominių elektrinių statyba?
Fukušimos tragedija kaip niekada anksčiau ryškiai iškėlė klausimą: ar esi už branduolinę energiją, prieš ją, o gal – tai trečia galimybė – neutralus jos atžvilgiu? Paskutiniu metu kai kurie ligi šiol laikęsi neutraliai, neapsisprendusieji, tvirtai pasuko šalininkų pusėn.Taip bent teigė Anglijos ir Velso internetinis laikraštis „Persiscope Post“ ir pirmiausia žvilgtelėjo į esamąją padėtį.