antanas tyla
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „antanas tyla“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „antanas tyla“.
Kultūros ir mokslo veikėjai: Kultūros paveldo ir etninės kultūros taryba nebūtų nei veiksminga, nei kompetentinga
Žinomi šalies kultūros ir mokslo veikėjai antradienį išplatino viešą kreipimąsi į Seimą, kuriame išreiškia savo susirūpinimą ir nepritarimą siūlymui panaikinti Valstybinę kultūros paveldo komisiją ir Etninės kultūros globos tarybą (EKGT). Tiek paveldosaugininkai, tiek ir etninės kultūros globos ekspertai yra įsitikinę, kad materialaus ir nematerialaus paveldo apsaugos sujungimas į vieną dėl visiškai savo esme skirtingos puoselėjamų vertybių metodikos bus pražūtingas menkiau išvystytai nematerial...
Istorikas A. Tyla: negalime užmiršti, kad Sausio 13-oji dar nesibaigė
Sausio 13-oji buvo mūsų tautos ir suverenios Lietuvos valstybės priešprieša sovietinės imperijos agresijai, dviejų geopolitikos doktrinų - agresijos ir mūsų valstybinės laisvės - susidūrimas. Sausio 13-oji prasidėjo anaiptol ne 1991 m. sausio 13-ją ir nesibaigė ji tą pačią dieną, sakė istorikas prof. Antanas Tyla savo kalboje "Sausio 13-osios geopolitinis kontekstas" iškilmingame Seimo posėdyje.
Vilniuje minimas istorinės sostinės grįžimo Lietuvai 70-metis
Sostinėje minimos Vilniaus grįžimo Lietuvai 70-osios metinės, Vilniuje ir jo apylinkėse tvarkomi Nepriklausomybės kovų dalyvių kapai.
Antradienį Vilniaus apskrities viršininko administracijos salėje rengiama istorinė konferencija, kurioje pranešimus Vilniaus grįžimo Lietuvai ir Vilniaus apskrities istorijos temomis skaitys profesoriai Antanas Tyla, Alfredas Bumblauskas, kiti istorikai. Vakare Vilniaus arkikatedroje bus aukojamos iškilmingos šv. Mišios už Vilnių, Lietuvą ir jos žmones.
Kalbos komisijos vadovė iš posto stumiama dėl svetimvardžių rašybos
Seime parengta peticija, kurios autoriai siūlo iš pareigų atleisti Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) pirmininkę Ireną Smetonienę ir jos pavaduotoją Jūratę Palionytę.
I. Smetonienė teigia peticijos pasirodymo laukusi.
Nauja N. Kitkausko monografija – apie Valdovų rūmus
Ketvirtadienį, 18.00 val. Lietuvos mokslų akademijos Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 3) bus pristatyta Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, architekto restauratoriaus dr.
Sąjūdis planuoja dalyvauti Seimo rinkimuose
Šeštadienį vykusiame XI-ajame Sąjūdžio suvažiavime jo garbės pirmininkas profesorius Vytautas Landsbergis teigė, jog dalį kovų sąjūdininkai turėtų jaustis pralaimėję. Pasak jo, jei Sąjūdžiui kylant 1988-ais kas nors būtų pasiūlęs likti nelaisvėje ir nepadorume „dėl trupinio aukso ir gardaus valgio šaukšto“, didelė minia būtų jį nušvilpusi.
Vincas Kudirka ir Maironis tuomet, anot profesoriaus, buvo tapę Lietuvos širdimi.
Į suvažiavimą rinksis Lietuvos Sąjūdžio nariai
Minint Lietuvos Sąjūdžio įkūrimo 20-metį, į suvažiavimą Vilniuje šeštadienį rinksis jo nariai.
Anot Lietuvos Sąjūdžio pirmininko Ryto Kupčinsko, suvažiavimo dalyviai ne tik prisimins Sąjūdžio nueitą kelią, bet ir aptars aktualias šių dienų problemas.
„Lietuvos Sąjūdžio 11-asis suvažiavimas - tai šios visuotinai žinomos organizacijos, sutelkusios lietuvių tautą laisvės siekiui ir nepriklausomos valstybės atkūrimui, 20-mečio paminėjimo renginys.
Bus paminėtos Adolfo Ramanausko-Vanago 90-osios gimimo metinės
Ketvirtadienį Krašto apsaugos ministerijos Baltojoje salėje ketinama paminėti brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago 90-ųjų gimimo metinių minėjimas. Renginyje dalyvaus krašto apsaugos viceministras Antanas Valys, ministerijos sekretoriai, kariuomenės vadovybė, brigados generolo artimieji, kiti svečiai. Šv. Ignoto bažnyčioje bus laikomos mišios, prie paminklo brigados generolui Adolfui Ramanauskui Kovinio rengimo centre Nemenčinėje bus padedamos gėlės.
Bus minimas Žalgirio mūšio 600 metų jubiliejus
2010 metais bus minimas Žalginio mūšio 600 metų jubiliejus. Specialiu potvarkiu Ministras Pirmininkas sudarė darbo grupę, kuriai iki šių metų lapkričio 1 dienos pavedė parengti pasiūlymus dėl Žalgirio mūšio 600 metų jubiliejaus minėjimo.Darbo grupei, kurios vadovu paskirtas Krašto apsaugos viceministras Antanas Valys, pavesta parengti priemonių plano projektą, pasiūlymus dėl renginių organizavimo, finansavimo.
“Būti Lietuvos pusėje”
“Tai pareiga ir privilegija – būti Lietuvos pusėje, kurioje vieno žmogaus laisvė ir teisės yra nepalyginamai didesnė vertybė nei visų valdžių, partijų, ypatingųjų institucijų prioritetai, siekiamybės ar paslaptys”, - teigė Lietuvą garsinantis kino režisierius Arūnas Matelis, prisidėjęs prie Piliečių Santalkos ir kultūros žmonių inicijuotos akcijos “Neišduok”. Jau dvidešimt dienų vykstanti pilietinė akcija neatslūgsta. Interneto svetainę www.neisduok.
REKLAMA
REKLAMA
Prof. V.Merkio knygoje – Vilniaus vyskupijos istorija ir Imperijos politika
Ketvirtadienį, vasario 1 d. 17 val. Lietuvos dailės muziejaus Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) įvyks prof. Vytauto Merkio knygos „Tautiniai santykiai Vilniaus vyskupijoje 1798–1918 m.“ pristatymas. Renginyje dalyvaus autorius, prof. Antanas Tyla, dr. Antanas Kulakauskas ir leidėjai.Prof. V. Merkys knygoje pristato Vilniaus vyskupijos istoriją ir Imperijos santykius, t.y. politiką, po trečiojo Abiejų Tautų respublikos padalijimo.
K. Prunskienei primintos politinės klaidos
Grupė žuvusiųjų 1991 metų sausį artimųjų, disidentų ir akademinės bendruomenės atstovų tvirtina, esą kandidatė į Prezidento postą Kazimira Prunskienė yra valstybiškai nepatikima.
Michele Bianchi knyga apie Lietuvos ir Lenkijos karą su Maskva XVII a. viduryje - itališkai ir lietuviškai
Ketvirtadienį (04.29) 17.00 val. Taikomosios dailės muziejuje (Arsenalo g. 3A) bus pristatyta lietuvių ir italų kalba išleista Michele Bianchi (Alberto Vimina) knyga “Trumpas pasakojimas apie Lietuvos ir Lenkijos karą su Maskva XVII a. Viduryje”.
Michele Bianchi (pasirašinėjo Alberto Vimina slapyvardžiu) - XVII a. Venecijos Respublikos diplomatas, kunigas.
Lietuviai skatinami šalies istoriją pažinti per dailę
Lietuvos nacionaliniame muziejuje trečiadienį atidarytoje parodoje "Lietuvos istorija tapyboje" jos lankytojai kviečiami prisiminti svarbiausius šalies istorinius momentus.35 parodos eksponatai dalyvauja "Istorinių eskizų konkurse", kuriame geriausiais darbais pripažinti kūriniai, autoriams sutikus, papuoš atstatomų Valdovų rūmų interjerą.
"Šis konkursas ir paroda yra sumanyti kaip paskata menininkams susidomėti istoriniu paveikslu.