anonimiškumas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „anonimiškumas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „anonimiškumas“.
Mergina apie sukčiautoją pranešė VMI – ši ją išdavė kaltininkei
Viena Lazdijų rajono gyventoja norėjo būti sąžininga ir pranešti Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) apie mokesčių vengiantį asmenį, tačiau galiausiai už tai teko pačiai pasiaiškinti. Tik ne VMI, o socialinėje erdvėje. Mergina įsitikinusi – anonimiškumas neegzistuoja.
Kaip išnykti internete?
Reaguodama į vis dažniau skelbiamus pranešimus apie informaciją vagiančias kompanijas ir nusiskundimus dėl duomenų viešinimo socialiniuose tinkluose, viena interneto prieglobos (hostingo) kompanija WIHT sukūrė 9 žingsnių atmintinę, kaip visiškai pradingti internete. Ją sudaro tokie veiksmai kaip įvairių profilių, el. pašto dėžučių ir sąskaitų deaktyvavimas, sąsajų panaikinimas paieškos rezultatuose ir savo pavardės ištrynimas iš įvairių sąrašų.
Tyrimas: trys iš keturių žmonių yra už teisę prievartautojams į anonimiškumą
Asmenys, kaltinami prievartavimu ar kitais seksualiniais nusikaltimais, turi gauti tas pačias anonimiškumo teises, kaip ir jų aukos. Tokius sociologinės apklausos, kurią pravedė bendrovė ComRes, rezultatus pateikė dienraštis Independent. Tokią nuomonę išsakius Didžiosios Britanijos Advokatų sąjungos vadovei Maura McGowan leidinys nusprendė sužinoti, kokia žmonių nuomonė šiuo klausimu. Su teisininkės pareiškimu sutiko 76 proc. apklaustųjų.
Kinija likviduoja anoniminius tinklaraščius
Kovo 16-oji buvo paskutinė diena, kada tinklaraštininkai Kinijoje galėjo oficialiai užsiregistruoti savo asmeninius duomenis. Nuo šiol tiems, kas atsisakė skelbti savo tikrus vardus ir pavardes, bus draudžiama kurti naujas temas tinklaraščiuose bei forumuose, o taip pat komentuoti svetimus pranešimus.
Registracijai nebūtina asmeniškai kreiptis interneto tiekėjų biurus, galima iš savo telefono tiesiog nusiųsti SMS žinutę. Tai užtruks tik kelias minutes.
Policijos paslaugos keliasi į elektroninę erdvę
Pradeda veikti policijos elektroninių paslaugų sistema www.epolicija.lt. Naujoji sistema gyventojams turėtų palengvinti ir paspartinti pranešimų policijai teikimą, leisti sekti pranešimų nagrinėjimo būseną, o pareigūnams sutaupyti darbo laiko, operatyviau nagrinėti gaunamą informaciją apie teisės pažeidimus.
Kaip informuoja Policijos departamentas, policijos elektroninių paslaugų sistema buvo kuriama ir tobulinama beveik dvejus metus ir visuomenei taps prieinama nuo lapkričio 1-os dienos.
Apie korupciją pranešusiems tarnautojams siūloma suteikti visišką slaptumą
Valstybės tarnautojus netylėti ir pranešti apie galimai daromas korupcines ir kitas neteisėtas veikas institucijose, siūloma paskatinti užtikrinant visišką jų anonimiškumą.
Apie korupciją pranešti neskuba
Šiuo metu įstatymai numato priemones, leidžiančias pranešusį apie korupciją ar apie kitus padarytus šiurkščius pažeidimus tarnautoją apsaugoti nuo neteisėto atleidimo ar kitų sankcijų, tačiau nėra numatyta garantijų, kad bus išlaikytas tokio asmens anonimiškumas.
Virtualioji rakštis
Tegul nesupyksta moterys, kai jų rankinukai palyginami su internetu. Neatsargiai po juos naršant, galima į ką nors ir įsidurti. Panašiai skamba žodis „išsidurti“, kuris nurodo į platų patirties ir nuotykių spektrą, dažniausiai susijusį su nesėkmėmis. Skausmingi „išsidūrimai“ Puikiai žinoma, kad tiek įsidurti, tiek „išsidurti“ galima lengvai, su trenksmu ir žiauriai – nelygu, kokiomis aplinkybėmis suveikė nematomos likimo jėgos.
Kodėl išprievartavimas ne toks nusikaltimas, kaip visi?
Kadangi Švedijos prokurorai „ WikiLeaks“ įkūrėjo Juliano Assange'o bylą dėl išprievartavimo tiria tarptautiniu mastu, vienas bylos nušvietimo aspektas nusipelno rimto dėmesio. Mes žinome J. Assange'o vardą, bet jo kaltintojos – dvi švedės, kurios pareiškė jam kaltinimus – nuolat vadinamos „Panelė A“ ir „Panelė W“ , o jų atvaizdai yra neryškūs.
Žinių organizacijos teigia, kad tokia politika yra motyvuojama pagarba tariamoms aukoms.