aleksandras puškinas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „aleksandras puškinas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „aleksandras puškinas“.

Neužmirštamo tautos dainiaus gyvenimas

Jonas Mačiulis – Maironis gimė 1862 m. lapkričio 2 d. Raseinių aps. Šilavoto valsčiuje, Pasandvario dvare ūkininkų šeimoje. Vaikystėje būsimasis poetas talkino tėvams ūkyje, todėl mokslams teko nedaug dėmesio. 1873 m. išvyko mokytis į Kauno gimnaziją. Studijuojant J. Mačiulį patraukė literatūra, veikiamas aplinkos ėmė svarstyti galimybę stoti į kunigų seminariją. Tačiau tokiai jo minčiai smarkiai prieštaravo tėvas, reikalavęs baigti mokslus.

Sūnų sargu įdarbinusi Aleksandro Puškino muziejaus direktorė atleista iš darbo

 Vilniaus meras Remigijus Šimašius atleido iš Literatūrinio Aleksandro Puškino muziejaus direktorės pareigų Tatjaną Michiovą už tai, kad ši laikinai įstaigoje įdarbino sargu savo sūnų. A.Šimašiaus pasirašytame potvarkyje nurodyta, kad T.Michniova atleista ir pareigų nebeina nuo šio ketvirtadienio. Sprendime informuojama, kad A.Demidovą muziejaus direktorė 2013-ųjų liepą buvo įdarbinusi sūnų ir keliskart pratęsė jo darbo sutartį.

Baltarusijoje žiauriausi nusikaltėliai naikinami, tačiau likę gyvi turi viltį išeiti į laisvę

 Baltarusija yra vienintelė valstybė Europoje, kurioje tebegalioja mirties bausmė. Nuo 1987 metų šalyje taip pat galioja ir įkalinimas iki gyvos galvos. „Prisiminkite kepėją!“ Mirties bausmė, kaip pati aukščiausia bausmė, Baltarusijoje turi ir savo priešininkų, ir šalininkų – verda įnirtingos diskusijos.
Kriminalai 2015-01-28

„Prep“ pižonai: kas jie tokie? (I)

Sovietinė publicistika ir pedagogika yra taip iškraipiusi termino „pižonas“ prasmę, jog šiais laikais Nepriklausomų Valstybių Sandraugoje ir Baltijos šalyse jis turi ganėtinai neigiamą kanotaciją.
2012-06-19

D. Bilanui – profesionalūs V. Genytės-Marazienės patarimai

Pirmojo Baltijos kanalo projekte „Operos fantomas“ sulig kiekviena laida augančią įtampą kiek sušvelnino romansų vakaras. Atlikę garsiausius Rusijos ir užsienio kompozitorių kūrinius, bemaž visi projekto dalyviai sulaukė aukščiausių komisijos vertinimų. Kiek mažiau pasisekė tik Ani Lorak ir Dimai Bilanui. Norėdama padrąsinti D. Bilaną, dainavimo patarimų jam mielai davė garsi Lietuvos operos solistė ir pedagogė Vaida Genytė-Marazienė.
2011-10-06

Aleksandro Puškino poezija muzikoje

Atėjus rudeniui, dažnas vilnietis saulėtą savaitgalį pagalvoja – reikėtų nuvažiuoti į Markučius, pabraidyti po lapų auksą parke, kurį daugelis tiesiog taip, labai lietuviškai, ir vadina „Puškinovke”. Ir gal net ne visi, išsiruošę į Markučius, žino, kad čia, šimtamečių ąžuolų paunksmėje, gyveno Grigorijus Puškinas, įžymiojo poeto sūnus, su žmona Varvara, atnešę rusų dvarų dvasią į barokinio Vilniaus kultūrą.
2010-01-27

Rusija ir vėl demonstruoja savo nenuspėjamą praeitį

Sovietinis diktatorius Josifas Stalinas kadaise yra pasakęs, kad svarbiausia yra ne tai, kas balsuoja, o tai, kas tuos balsus skaičiuoja. Ši „tautų tėvo“ aksioma puikiai tinka projektui „Rusijos vardas“ apibūdinti. Šis projektas buvo pradėtas tam, kad būtų išrinktos pačios iškiliausios Rusijos istorijos asmenybės. Viskas prasidėjo, kai projekto organizatorius televizijos kanalas „Rossia“ paprašė interneto vartotojų iš 500 vardų išrinkti 12 tų, kurie labiausiai simbolizuoja šalį.
2008-10-02

Įtakingiausių Rusijos istorijos veikėjų rinkimuose pirmauja Aleksandras Nevskis

Projekte „Rusijos vardas“, kurio tikslas yra išrinkti daugiausiai įtakos šalies istorijai padariusį asmenį, netrukus prasidės paskutinioji balsavimo fazė, kurioje liks tik 12 kandidatų. Šiuo metu rinkimuose pirmauja kunigaikštis Aleksandras Nevskis.
2008-09-24

Rusai didingiausiu savo istorijos personažu laiko J. Staliną

Projektas „Rusijos vardas. Istoriniai rinkimai 2008“ gali baigtis skandalu. Rinkdami didingiausią visų laikų rusą, šios šalies piliečiai į pirmą vietą iškėlė ne ką kitą, o vienu žiauriausių visų laikų diktatoriumi laikomą kraugerį Josifą Staliną, skelbia „Postimees.ee“. Balsavimas vyksta specialiai projektui sukurtame internetiniame puslapyje, o J. Stalinas šiuo metu yra surinkęs 156 tūkst. balsų. „Gazeta.ru“ rašo, kad per valandą už J. Staliną balsuojančiųjų gretos pasipildo maždaug 2 tūkst.
2008-07-08

Rusijos premjeras susitiko su Nyderlandų karaliene, Anos Pavlovnos giminaite

Rusijos ministrą pirmininką Viktorą Zubkovą savo rūmuose antradienį priėmė Nyderlandų karalienė Beatrix. Šiuo susitikimu baigėsi Rusijos vyriausybės vadovo darbo vizitas į Olandiją. Premjeras ir karalienė pusvalandį bendravo rezidencijoje, kur Jos Didenybė gyvena su šeima. Beje, susitikimas vyko Olandijos nacionalinės šventės - Karalienės dienos, kuri plačiai minima šioje šalyje balandžio 30 dieną, išvakarėse.
2008-04-29
REKLAMA
REKLAMA

Atidengtas paminklas estų semiotikui J. Lotmanui

Sekmadienį Estijos Tartu mieste atidengtas paminklas žymiam šalies semiotikui, kultūrologui ir literatūros tyrinėtojui Jurijui Lotmanui, rašo Postimees.ee.Paminklas pastatytas šalia Tartu universiteto, kurio ilgamečiu profesoriumi buvo J. Lotmanas, bibliotekos. Skulptūrą, kurioje suderintos metalines konstrukcijas, vanduo ir ypatingas apšvietimas, pagal architekto Andres Lunge projektą sukūrė skulptorius Mati Karmin.
2007-10-07

Gimtojo miesto gimtadieniui Putinas pasirūpino cariška ištaiga

1,5 mlrd. dolerių kaina kvapą užimtų net ir carams, tačiau Rusiją dabar valdantis Vladimiras Putinas rengia ne šiaip gimtadienio vakarėlį. Švęsti savo dievinamo gimtojo miesto Sankt Peterburgo 300 metų jubiliejų V.Putinas trims dienoms pasikvietė šalių vadovus iš viso pasaulio.
2003-05-30

Daiva Šabasevičienė: Sankt Peterburgas - kitoks ir visada tas pats

Sankt Peterburgas, antraip vadinamas Šiaurės Venecija, švenčia 300-ąjį jubiliejų. Visus metus šiame daugiavardžiame Petro ir Lenino mieste šurmuliuoja proginiai renginiai. Natūralu, kad svarbiausiais iškilmių centrais virsta teatrai bei muziejai - tai, kuo šis miestas prie Nevos garsėja jau daugiau kaip pusantro šimto metų.
2003-03-10
Į viršų