Maisto piramidė vaikų lūpomis: kaip jie supranta tinkamą maisto įvairovę?
Visi žinome, kas yra maisto piramidė. Jau nuo darželio pradedama mokyti vaikus tinkamų ir sveikatai naudingų produktų pasirinkimo. Valgyklose, grupėse ar klasėse galime rasti plakatus, kuriuose puikiai ir aiškiai pateikta, kas įeina į piramidės skyrelius. Kas sveikatai palanku ar ne, vaikai pyškina lyg taisykles.
Tvarumas: kaip gyvensime rytoj?
Taigi, kas yra tvarumas ir tvarus žemės ūkis? Vis dažniau girdime šį terminą, tačiau ar visi žinome šio žodžio reikšmę ir prasme?
Kuo išsiskiria tvarus žemės ūkis? Ir kas nutiks jeigu mes nesaugosime gamtos? Kokią Lietuvos gamtą turėsime ir paliksime ateities kartoms, jei tvariai negyvensime? Į visus klausimus mums padės atsakyti profesorius Vytautas Lekas. Kviečiame paklausyti!
www.pienasvaisiai.lt
www.facebook.
Kas auga vasarą, kas auga žiemą: ar dar svarbus sezoniškumas?
Prekyvietėse gausu vaisių ir daržovių bei pieno produktų ištisus metus, nepriklausomai nuo metų laiko. Žinoma galime pastebėti jog vasarą ir rudenį vaisių ir daržovių įvairovė ir pasirinkimas tampa itin gausus.
Ar produkcija skiriasi skirtingais metų laikais? Ar obuolio vertė tokia pati rudenį ir žiemą? Sezoniškumas ir produkcijos pasirinkimas pagal jo gavimo laiką yra labai svarbus, tačiau kodėl ir kuo? Kviečiame pažiūrėti laidą ir vaikų diskusiją šia temą.
Kaip atkeliauja maistas iki mūsų stalo?
Ar kada susimąstėte, kokia yra maisto kelionė nuo sodo ar ūkio iki mūsų stalo? Kiek žmonių ir transporto įsitraukia į ją, kol viskas atkeliauja iki mūsų namų?
Skinama, rūšiuojama, sandėliuojama, pakuojama, gabenama... Ohoho koks nelengvas kelias pasirodo.
Vietos maisto tiekimo grandinės – kas tai?
Ar rinkdamiesi maisto produktus, vaisius ir daržoves pagalvojate, kur jie auginami ir kur gaminami? Kokį kelią tenka gabenti iki kol pasiekia prekybos vietas?
Vietos maisto tiekimo grandinės – kas tai? Kviečiame vaikus ir tėvelius, paklausyti diskusijos su vaikais šia tema ir VDU ŽUA dr. profesorės Vilmos Atkočiūnienės paaiškinimo.
www.pienasvaisiai.lt
www.facebook.
Atliekų rūšiavimas: kaip tai daryti teisingai?
Ar reikia atliekas rūšiuotim niekam nekyla klausimas, tačiau kaip tai daryti teisingai? O ar mūsų vaikai moka rūšiuoti, atskiria skirtingus konteinerius ir supranta rūšiavimo prasmę ir naudą?
Šį kartą kalbamės su mažaisiais šia tema ir į rūpimus klausimus mums padeda atsakyti ir viską paaiškinti VDU bioekonomikos lektorė Aistė Čepienė.
Kviečiame visą šeimą pažiūrėti!
www.pienasvaisiai.lt
www.facebook.
Tvarus ir protingas apsipirkimas – kas tai?
Kai tokia gausi vaisių ir daržovių pasiūla, o asortimentas siūlo sezoninius vaisius ir daržoves ištisus metus, kaip reikėtų apsipirkti tvariai ir protingai?
Kokie protingo apsipirkimo kriterijai? Kad žinotume ne tik kas tai yra, o ir kaip taikyti gyvenime, kviečiame pasiklausyti VDU bioekonomikos docentės pasakojimo bei puikių jos patarimų. Na ir žinoma mažųjų pašnekovų diskusijos šią tema.
www.pienasvaisiai.lt
www.facebook.
Kas yra ekologija ir kokią vertę tai kuria? Į klausimus atsako vaikai
Ekologija žodį žino ir didelis, ir mažas. Kad tai sveika ir naudinga žinome visi, tačiau norime pakalbinti vaikus, kurie auga ekologiniame amžiuje, kuriame apstu ekologiškų produktų, kas tai yra ir ar žino, kokią vertę kuria ekologija tiek žmogui, tiek visam pasauliui.
Kviečiame pažiūrėti!
www.pienasvaisiai.lt
www.facebook.
Nacionalinės kokybės produktas (NKP): ar žinojote, ką reiškia toks produktų ženklinimas?
Kas tas NKP – Nacionalinės kokybės produktas? O ar žinote jog renkantis šiuos produktus mes saugome paukščius, bites, ežiukus ir visą gamtą? Kodėl ir kuo tai susiję?
Kviečiame pažiūrėti reportažą ir sužinoti jog pažymėtas NKP ženklu produktas ne tik sveikatai palankus, bet ir saugo bei tausoja mūsų gamtą.
www.pienasvaisiai.lt
www.facebook.
Užaugęs būsiu „modernus“ ūkininkas!
Ūkininko profesija – ką mes žinome apie ją? O ką žino mūsų vaikai?
Kviečiame paklausyti vaikų pasikalbėjimo šios profesijos tema ir paklausyti VDU kanclerės pasakojimo apie ūkininko profesijas, kurios tapo vienos moderniausios, kadangi šiuolaikiniai ūkininkai savo verslus jau valdo telefonais ir planšetėmis.
www.pienasvaisiai.lt
www.facebook.