Kaip laidoje pasakojo Justina, išvertus iš indų kalbos žirgo Nabab vardas reiškia „karalius“. Vis dėlto raitelė dažniau savąjį žirgą mielai vadina Kebabu. Su šiuo žirgu ji ir iškovojo kelialapį į olimpines žaidynes.
Vanagaitė visai neseniai grįžo iš varžybų Saudo Arabijoje. Laidos vedėjams iškilo vienas klausimas – kaip į tolimą kraštą nusigauti žirgui?
Anot Justinos, žirgai taip pat yra skraidinami lėktuvais. Kelionė su žirgu užtrunka tris dienas – žirgai ne tik turi specialias oro linijas, bet ir atskirą oro uostą.
„Iš Lietuvos išskristi žirgui neįmanoma. Tokie oro uostai tikrai yra Belgijoje ir Olandijoje. Tačiau prieš tai jį pasikraunu į savo dvivietę fūrytę, o tada dvi paras važiuojame iki oro uosto“, – atskleidė olimpietė.
„Fantastiškai brangus sportas“
Pasak J. Vanagaitės, viename skrydyje dažniausiai keliauja 36 žirgai, kuriuos prižiūri 9 žmonės. Labiausiai žadą atima tokių kelionių kainos.
„Skrydis kainuoja apie 8000 eurų į vieną pusę. Tačiau man dar neteko mokėti – kai patenku į varžybas, viską apmoka organizatorius“, – pasakojo Justina.
„Tai yra fantastiškai brangus sportas“, – neslėpė laidos vedėjas Justinas Jankevičius.
J. Vanagaitė tikino, kad norintys pradėti jodinėti, didelių kainų neturėtų išsigąsti – viskas kur kas brangiau tampa tada, kai raitelis įsigyja nuosavą žirgą.
„Jei tai yra tarptautinio lygio arklys, pavyzdžiui, kaip Kebabas, jo kaina dabar realiai gali siekti apie 2 milijonus eurų. Tačiau nepamirškite, kad tai – labai aukšto lygio žirgas, turintis kelialapį į olimpines žaidynes“, – paaiškino Justina.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.
Laidą „Gero vakaro šou“ žiūrėkite kiekvieną trečiadienį 19:30 per TV3 televiziją.
Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Gero vakaro šou“.