REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Stipriai į viršų šoktelėję svarstyklių skaičiai nedžiugina, o kartais net varo į neviltį. Tuomet griežtos dietos tampa kasdienybe. Bet ar tai išeitis? Apie tai domėjosi laida „Būk sveikas“.

Stipriai į viršų šoktelėję svarstyklių skaičiai nedžiugina, o kartais net varo į neviltį. Tuomet griežtos dietos tampa kasdienybe. Bet ar tai išeitis? Apie tai domėjosi laida „Būk sveikas“.

REKLAMA

„Mes esame labai apriboti mitybą arba pasilikti ties vienu ar dviems produktais. Tada svoris, aišku, krenta. Bet noriu pasakyti žiūrovams, kad organizmas tada dirba tokiu principu – kiek mes jam neduodam ir apribojam tam tikru laikotarpiu, tiek jis paskui atsiima. Šitą dalyką labai svarbu žinoti“, – laidoje „Būk sveikas“ tikino biomedicinos mokslų daktarė Sandrija Čapkauskienė.

Norint susigrąžinti įprastą kūno svorį ir jį palaikyti, reikia išmokti pritaikyti teisingos mitybos įpročius.

„Trys valgymai be jokių užkandžiavimų. Bet tie trys valgymai turėtų būti sotūs. Tada tikrai galima numesti svorį ir išlaikyti jį stabilų“, – atskleidė specialistė.

REKLAMA
REKLAMA

Svarbiausia, kad su maistu būtų gaunamos visos reikiamos medžiagos – baltymai, angliavandeniai, gerieji riebalai, skaidulos. Pastarosios yra vienas geriausių pagalbininkų siekiant sulieknėti.

REKLAMA

„Skaidulos yra skirstomos į tirpias ir netirpias. Kokia yra tirpiųjų funkcija? Kadangi jos yra tirpios, jos pritraukia prie savęs dešimtim daugiau vandens negu pačios sveria. Taip jos padaro klampią masę ir sulėtina maisto perėjimą iš skrandžio į žarnyną. Virškinimo proceso efektyvumas jau yra žymiai gerensis, nes yra pakankamai laiko suvirškinti maisto medžiagas, jas pasisavinti. Taip pat dar išsiskiria virškinimo hormonai, kurie suteikia sotumo jausmą, pasitenkinimą. Be to, kai yra lėtas maisto perėjimas iš skrandžio į žarnyną, vėlgi gliukozė išsiskiria lėtai į kraują – atitinkamai neužsikeliam hormono insulino koncentracijos ir dėl to nebėra tokių alkio priepuolių. Tokiu būdu mes galime užtikrinti sotumo jausmą“, – aiškino S. Čapkauskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Skaidulų yra grūdinėse kultūrose, sėklose, riešutuose, ankštiniuose vaisiuose ir daržovėse. Šiais produktais papildyti mitybos racioną būtina kasdien. Deja, dauguma žmonių su maistu suvartoja kur kas mažiau skaidulų nei reikia organizmui.

Ką daryti tokiu atveju ir ką reiktų vartoti, žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Būk sveikas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 10:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Būk sveikas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų