REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjančios karo Ukrainoje metinės verčia prisiminti ne tik mūšio lauko, bet ir ekonominę Vakarų ir Rusijos priešpriešą. 

Artėjančios karo Ukrainoje metinės verčia prisiminti ne tik mūšio lauko, bet ir ekonominę Vakarų ir Rusijos priešpriešą. 

REKLAMA

TV3 žinių „Dienos komentare“ ekonomistas Aleksandras Izgorodinas atsakė, kuriose srityse mes laimime ir kur mums sekasi ne taip gerai. 

Karas vyksta ne tik mūšio lauke, bet ir ekonomikoje. Kaip jūs manote, ar šioje ekonominėje priešpriešoje laimi Vakarai ar Rusija?

Aišku, nuo sankcijų nukentėjo tiek viena, tiek kita pusė. Ne tik nuo sankcijų, bet ir nuo geopolitinės įtampos, bendro neapibrėžtumo, bet, jei pasižiūrėtume dabartinį ekonomikos ciklą Rusijoje, Europoje ir JAV, ekonomika dabar yra stipresnė Vakaruose.

JAV nedarbo lygis yra žemiausias praktiškai per visą istoriją, o vartojimas labai stipriai kyla ir ekonomika lieka labai atspari. Lygiai tas pats ir Europoje – duomenys rodo, kad, pavyzdžiui, Vokietijos pramonės nuotaikos šiuo metu yra aukščiausios per 8 mėnesius, dujų kaina lyginant su tuo rodikliu, kurį mes matėme rugpjūčio mėnesį, Europoje nukrito kelis kartus, nes Europos Komisija, Europos pramonė gana greitai prisitaikė prie sankcijų.

REKLAMA
REKLAMA

Mes Europoje matome gana tvirtą darbo rinką, kylančius atlyginimus ir tas neapibrėžtumas, kurį mes matėme praėjusių metų rudenį ir vasaros gale, tiesiog dingo. Vartotojų lūkesčiai taip pat labai sparčiai atsigauna ir pakilo iki aukščiausio lygio per 11 mėnesių.

REKLAMA

Ukrainos ekonomika griaunama labai intensyviai. Ar ji atlaikys?

Taip, aš sutinku, kad Ukrainos ekonominė situacija dabar yra gana komplikuota, bet nepamirškime to, kad Ukraina gauna nemažai dotacijų iš Vakarų. Tol, kol Vakarai išlaikys politinį ir ekonominį palaikymą Ukrainai, manau, jog Ukrainos finansams ir ekonomikai labai didelių rizikų nebus ir nėra.

Aš neatmesčiau, kad šiais metais Ukrainos ekonomika po truputėlį atsigaus. Tai iš dalies susiję su tuo, kad mes lyginsime šių metų darbo rinkos ir bendrojo vidaus produkto (BVP) rodiklius su praėjusiais metais, o praėję metai buvo pakankamai prasti ir ekonomika stipriai nukrito. Vien dėl to ekonomikai šiais metais nebus sunku išaugti. Kitas dalykas – reikia tikėtis, kad Ukraina po truputėlį perims iniciatyvą ir persvarą į savo pusę.

REKLAMA
REKLAMA

Ar Rusija turi dar rimtų ekonominių svertų, kurie paveiktų mūsų gyvenimą Europoje šiemet?

Mano supratimu, Rusija neturi jokių ekonominių svertų, kadangi pagrindinis eksporto šaltinis, kalbant apie Rusijos eksportą į Europą, buvo energetika, o Europa jau de facto atsisakė rusiškų dujų importo į Europą, atsisako ir rusiškų degalų importo. Dėl to Rusija ir nebeturi didelių svertų, kad galėtų paveikti Europos ekonomiką užsienio prekybos ir eksporto prasme.

Daugiau sužinokite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

kas laikosi geriau matosi is sios lenteles : maisto inflaicija
Russia 10.16 Jan/23
Lithuania 33.20 Jan/23
Nesigirkit nes visa Europa sėdi skylėj nukentėjo tiek tie tiek anie. Kol kas laimėtoju nėra finansuojam karo mašina o Lietuvoj tiltai byra keliai žiauru kokie o kiek bankrutavo įmoniu.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų