Rūkstančio variklio vaizdą per langą išvydo šeštadienį į Hanalulu Havajuose skrendantys „Boeing 777“ keleiviai netrukus po lėktuvo pakilimo iš Denverio oro uosto.
Tuo metu Brumfilde, Kolorado valstijoje esančiame gyvenamųjų namų rajone, žmonės su nerimu stebi ore byrantį lėktuvą.
Netrukus sugedusio variklio nuolaužos ima bombarduoti čia stovinčius namus ir gatves.
Tik per stebuklą nei viena lėktuvo variklio nuolauža nepataiko tiesiai į namus. Viena didžiulė variklio gaubto dalis mėtosi prie pat gyvenamojo namo verandos, tačiau 231-nas lėktuvo keleivis ir 10 įgulos narių kaip ir nuo žemės incidentą matę amerikiečiai atsiperka išgąsčiu.
„Viskas prasidėjo tvarkingai, ir staiga pajutome sprogimą. Jį buvo galima girdėti, o lėktuvas ėmė drebėti. Mes sėdėjome prie pat sparno. Pažvelgiau pro langą ir pamačiau rūkstančius dūmus. Tapo aišku, kad kažkas ne tikrai ne taip“, – sako skrydžio į Hanalulų keleivė Brenda Dohn.
Dėl incidento amerikiečių aviacijos gigantė „Boeing“ paskelbė, kad visI 123 orlaiviai „Boeing 777“, naudojantys tokius pat kaip savaitgalį subyrėjęs variklis, neturėtų skraidyti iki bus baigtas detalus incidento patikrinimas. Amerikiečių „United Airlines“ ir Japonijos oro linijos nutupdė per 60 šiuos variklius turinčių „Boeing 777“. Juos naudoti nustojo ir Pietų Korėjos oro linijos.
Tai jau ne pirmas incidentas susijęs su šiais „Boeing 777“ lėktuvais. Gruodį dėl vieno iš jų gėdimo avariniu būdu turėjo leistis Japonijos oro linijų lėktuvas. 2018 metais amerikiečių orlaivis taip pat skridęs į Havajus.
Naujausias incidentas dar kartą supurtė „Boeing“ kompaniją, kuri dėjo didžiules pastangas sustiprinti savo lėktuvų saugumą po dviejų „Boeing 737 max“ lėktuvų avarijų 2019 metais.