Lietuvos apeliacinis teismas antradienį iš dalies patenkino „Aviabaltikos“ prašymą ir išdėstė skolos mokėjimą dalimis.
„Vykdymas išdėstomas dalimis iki 2024 metų rugsėjo 30 dienos“, – teigiama sausio 16-osios nutartyje, kuri įsigaliojo iš karto, bet dar gali būti skundžiama Aukščiausiajam Teismui.
„Aviabaltika“ 11 mėnesių kas mėnesį nuo skolos pripažinimo „Aero Deltai“ turi mokėti 60 tūkst. eurų, 12,5 tūkst. JAV dolerių (apie 11,5 tūkst. eurų) arbitražo rinkliavos ir 8 tūkst. Šveicarijos frankų (apie 8,5 tūkst. eurų) bylinėjimosi išlaidų, o paskutinį – dvyliktą mėnesį – atitinkamai 79,3 tūkst. eurų, 12,5 tūkst. JAV dolerių ir 13,5 tūkst. Šveicarijos frankų (apie 14,4 tūkst. eurų) bei 5 proc. metines palūkanas nuo priteistos skolos ir arbitražo išlaidas.
J. Borisovo valdoma įmonė teismo prašė leisti skolą sumokėti per dvejus metus. Kol prašymas buvo nagrinėjamas skolos išieškojimas buvo sustabdytas.
Apeliacinis teismas pernai spalį pripažinto ir leido Lietuvoje vykdyti Tarptautinių prekybos rūmų Tarptautinio arbitražo teismo sprendimą, pagal kurį „Aviabaltika“ turi sumokėti 739,3 tūkst. eurų skolą, 150 tūkst. JAV dolerių (apie 143 tūkst. eurų) arbitražo rinkliavą ir 101,5 tūkst. Šveicarijos frankų (apie 105 tūkst. eurų) bylinėjimosi išlaidų.
Apeliacinis teismas pernai liepą taip pat areštavo apie 980 tūkst. eurų vertės „Aviabaltikos“ turto.
Anot teismo, „Aero Delta“ ir „Aviabaltika“ bendradarbiauja pagal 1997 metų sutartį, 2018-aisiais bendrovės sudarė papildomą susitarimą dėl Kauno įmonės skolos grąžinimo.
2019 metų rugpjūtį Alžyro įmonė dėl negrąžinamos skolos sutartį nutraukė, nors „Aviabaltika“ siekė partnerius įtikinti, kad ją grąžins, o po metų nurodė, kad turi laikinų sunkumų dėl Covid-19 pandemijos. Nuo tada Kauno įmonė nustojo mokėti skolą, o 2021-ųjų vasarį pradėjo ją neigti, rašoma nutartyje.
Registrų centrui pateiktoje 2022 metų veikos ataskaitoje „Aviabaltika“ nurodo, kad jos reikalaujama sumokėti 776 tūkst. eurų komisinių už tarpininkavimo paslaugas, tačiau įmonė su tuo nesutinka, nes paslaugos suteiktos netinkamai. Vis dėlto galimiems įsipareigojimams ji buvo sukaupusi beveik 600 tūkst. eurų.
Registrų centro duomenimis, „Aviabaltikos“ pajamos 2022 metais mažėjo dukart iki 6,3 mln. eurų (2021 metais – 12,98 mln. eurų), bendrovė uždirbo 130 tūkst. eurų grynojo pelno (74 tūkst. eurų).
Ataskaitose įmonė nurodo, kad jos veiklą gerokai apsunkino karas Ukrainoje, kurioje anksčiau buvo remontuojama dalis sraigtasparnių agregatų, taip pasunkėjo prekyba orlaivių detalėmis, kurios yra dvigubos paskirties, sutriko jų tiekimas, o dėl tarptautinių sankcijų sustiprinta atsiskaitymo kontrolė finansų įstaigose.