• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuviams vis dažniau vykstant darbostogų, išryškėja ir jų tendencijos. Anot kelionių specialistų, populiariausios tokio pobūdžio darbo kryptys Lietuvoje – Tenerifė ir Turkija. 

Lietuviams vis dažniau vykstant darbostogų, išryškėja ir jų tendencijos. Anot kelionių specialistų, populiariausios tokio pobūdžio darbo kryptys Lietuvoje – Tenerifė ir Turkija. 

REKLAMA

Darbostogos (angl. workation) tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje labiausiai paplito po koronaviruso pandemijos. Šis terminas apibūdina kelionę, kurios metu bent dalis laiko praleidžiama dirbant.

Darbostogos gali vykti ir toje pačioje šalyje, ir, kaip pastaruoju metu populiariausia, užsienyje. Ši darbo ir kelionių suderinimo galimybė tampa itin paklausi tarp lietuvių ir yra vis dažniau įtraukiama į darbo aprašymo privalumų skiltį. 

Darbostogos dažniausiai skirstomos į solo ir grupines. Solo darbostogų metu darbas su kelionėmis derinamas individualiai, o grupinių darbo išvykų metu organizuojama trumpa darbinė išvyka su visu kolektyvu. 

REKLAMA
REKLAMA

Kaip teigia kelionių agentūros „Novaturas“ komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė, Lietuvoje tarp populiariausių krypčių darbostogoms šiltaisiais mėnesiais yra Turkija, Kreta ir Juodkalnija, o žiemos periodu – Tenerifė ir Madeira. 

REKLAMA

M. Bielinytė taip pat pastebi, kad iš tolimųjų krypčių žiemos mėnesiais daugiausia dėmesio susilaukia Balis ir Tailandas. 

Lietuvoje išaugęs grupinių darbostogų populiarumas

„OnWorkation“ įmonės vadovė Giedrė Kunigonė, organizavusi vienas didžiausių įmonių darbostogų Lietuvoje, teigia, kad jų paklausa Lietuvoje sparčiai auga.

Anot jos, populiariausios kryptys keičiasi pagal sezoną, tačiau Turkija visuomet išlieka sąrašo viršuje. 

REKLAMA
REKLAMA

„Pastaruoju metu vienomis paklausiausių krypčių tarp įmonių tapo Costa del Sol pakrantė Ispanijoje, ypač Malaga, ir Juodkalnija“, – grupinių darbostogų Lietuvoje tendencijas komentuoja G. Kunigonė. 

Paklausta apie įprastą lietuvių įmonių darbostogų trukmę, pašnekovė teigia, kad jos dažniausiai trunka nuo 3 iki 7 dienų. 

Anot G. Kunigonės, tokios darbinės išvykos padeda komandoms augti ir kurti geresnę atmosferą darbe. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pagrindinė nauda – tai motyvacija – ateiti dirbti, geriau dirbti ar pasilikti dirbti“, – teigia ji. 

Augantį grupinių kelionių komandoms poreikį pastebi ir „Novaturo“ komunikacijos vadovė M. Bielinytė. 

„Organizuodami darbostogų keliones darbdaviai neretai planuoja ir tam tikras pramogas, pažintines programas, kurioms suteikia papildomų laisvadienių, kas tampa ir motyvacine priemone darbuotojams“, – pasakoja M. Bielinytė. 

REKLAMA

Ką būtina žinoti prieš pradedant darbostogas? 

„OnWorkation“ įmonės vadovė G. Kunigonė dalinasi pagrindiniais patarimais, kurie užtikrins produktyviai ir patogiai darbostogų metu praleistą laiką. 

Interneto kokybė

Anot jos, nesvarbu, kokia darbostogų rūšis – solo ar grupinės, svarbiausia užsitikrinti interneto ryšio kokybę ir prieigą.

Darbostogų metu, tai bene pagrindinis jūsų darbo įrankis, tad geriausia įsitikinti, kad interneto ryšys stiprus, ypač darbo skambučių ir susirinkimų metu.

REKLAMA

Krypčių specifika

Šis aspektas aktualiausias keliaujant už Europos ribų. Svarbu patikrinti vizų reikalavimus, pasų galiojimo laiką, kitas krypčiai būdingas subtilybes.

G. Kunigonė ypač išskiria populiariąją Turkiją – planuojant grupines darbostogas šioje šalyje labai svarbu žinoti vyrų ir moterų santykį, nes užsakymas gali būti netvirtinamas, jei bus per daug vyrų arba vien vyrai.

Darbo grafikas

Jei planuojate keliauti toliau, pavyzdžiui, už Europos ribų, iš anksto suplanuokite savo darbo grafiką ir atsižvelkite į laiko juostų skirtumus. Iš anksto neapgalvojus ir pasirinkus daugiau nei kelių valandų laiko skirtumus gali būti sunkiau derinti darbus su Lietuvoje likusiais kolegomis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apgyvendinimas

„OnWorkation“ darbostogų organizavimo specialistė taip pat pabrėžia, kad labai svarbu pasirinkti viešbutį ar apartamentus su patogia darbo vieta.

Anot jos, daugelyje viešbučių ir „Airbnb“ nuomojamų variantų dabar ganėtinai lengva rasti nuotoliniam darbui pritaikytas erdves.

Jei keliaujama su visu kolektyvu, svarbu atsižvelgti į tai, ar viešbutis turi pakankamai kambarių su atskiromis lovomis. Didžioji dalis viešbučių dažniausiai turi dvigules lovas ir sudėtinga rasti atskiras, o tai itin aktualu kolegoms. 

Teksto autorė: praktiką atliekanti Aistė Matulevičiūtė.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų