Naujam sezonui besirengianti Kauno „Žalgirio“ ekipa patyrė antrąjį pralaimėjimą draugiškame mače. Šįsyk Martino Schillerio auklėtiniai savoje aikštėje 80:82 (20:14, 15:27, 25:23, 20:18) buvo priversti nusileisti Panevėžio „Lietkabeliui“.

Šiose rungtynėse su „Žalgirio“ marškinėliais debiutavo latvis Janis Strelniekas.

Įdomu tai, kad „Lietkabelis“ šiame mače vertėsi vos 8 žaidėjais.

Šio vakaro rungtynes komandos pradėjo apylygiai. Mačą taikliu tolimu metimu atidarė Gediminas Orelikas, bet netrukus žalgiriečiai atsakė rezultatyviomis atakomis.

Po sėkmingų Joffrey Lauvergne’o ir Artūro Milaknio epizodų kauniečiai kėliniui persiritus į antrąją pusę pirmavo 17:12, o galiausiai po dešimties minučių buvo priekyje 20:14.

Kiek kitaip viskas klostėsi antrajame kėlinyje. Jį „Lietkabelis“ pradėjo keliais tolimais metimais iš eilės. Žaidimas vyravo gana apylygis, bet abi komandos gana nemažai klydo.

Įpusėjus kelinukui po Vytenio Lipkevičiaus tolimo šūvio panevėžiečiai pirmavo 31:29, tačiau Emmanuelis Mudiay rezultatą netrukus išlygino – 31:31.

Vis dėlto pertraukai artėjant svečiai sužaidė solidesnę atkarpą ir sugebėjo po dviejų kėlinių pirmauti 41:35.

Po pertraukos žalgiriečiai ilgą laiką buvo duobėje. Vienu metu jie atsilikinėjo ir dviženkliu skirtumu (46:56). Bet kauniečiams pavyko surengti mini spurtą ir priartėti prie varžovų.

A.Milaknis pataikė iš toli, o „Lietkabelis“ neišnaudojo kelių gerų šansų, tad jų persvara beveik buvo ištirpusi  – 64:60.

J.Strielniekas pakabino kamuolį J.Nebo, kuris realizavo ir baudos metimą, Paulius Jankūnas pataikė iš toli, dvitaškį įmetė E.Ulanovas, o J.Strielniekas tritaškiu išlygino rezultatą 71:71. J.Nebo sumetė du baudų metimus, o šešis taškus pelnęs L.Lekavičius vėl lygino rezultatą – 79:79.

Vieną baudos metimą įmetė N.Giffey, tačiau paskutinis L.Lekavičiaus metimas skriejo pro šalį – „Lietkabelis“ šventė pergalę rezultatu 82:80.

„Žalgiris“: L.Lekavičius 14, J.Nebo 13 (7 atk. kam.), J.Lauvergne 12, J.Strielniekas 11, E.Ulanovas 6 (4 rez. perd.), A.Milaknis 6, T.Cavanaugh 5, E.Mudiay 5, P.Jankūnas 3, N.Giffey 3, M.Kalnietis 2 (4 rez. perd.).

„Lietkabelis“: G.Orelikas 16, K.Žemaitis 14, D.Giedraitis 13, G.Maldūnas 10.

„Žalgiris“ kitas draugiškas rungtynes žais jau Turkijoje, kur antradienį prasideda „Gloria Cup“ turnyras. Ten jie susikaus su Krasnodaro „Lokomotiv“, Bursos „Tofas ir Eurolygos čempionais Stambulo „Anadolu Efes“.