Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Prieš dvejus metus savivaldybė atnaujino dviračių taką. Ir už jo rekonstrukciją sumokėjo tris šimtus tūkstančių eurų. Praėjo dveji metai ir iš tako už tris šimtus tūkstančių nebeliko nieko.
Dviratininkai neslepia pykčio savivaldybei:
„Turbūt teks važiuoti šia važiuojamąja kelio dalimi, kuri nėra saugi. Šitas kelias pasižymi apskritai, kad nėra saugus.“
„Ir čia niekam nerūpi, tu gali rašyti laiškus, ką nori gali daryti. Vietoj to, kad paruoštų schemą trumpą, kurioje vietoje galima apvažiuoti statybos darbus. Tai ne, tiesiog uždaro“, – sako Antakalniečių bendruomenės atstovas Egidijus Krikščiūnas.
Takas išties niekur nedingo. Vilniaus savivaldybė jį išardė, nes dabar pradėjo tvarkyti Nemenčinės plentą kaip seniai planavo. Platina juostas, o dviračių takas trukdo, reikėjo jį patraukti.
Prieš dvejus metus takas buvo rekonstruotas, kai Vilnių valdė Remigijus Šimašius, o jo vicemeru dirbo Valdas Benkunskas. Pasikeitė valdžios – meru tapo Benkunskas. Tad dabar sostinės valdžia taką iškasė ir vėl žada iš naujo nutiesti, kai sutvarkys plentą.
„Kaip gali būti, kad tas pats žmogus, kuris buvo anoje kadencijoje vicemeras atsakingas už tai. Dabar yra Vilniaus meras Valdas Benkunskas turi galimybę tęsti savo veiklą. Mes dabar turime situaciją, kai perdaromi prieš dvejus metus padaryti darbai“, – teigia Vilniaus tarybos narys Aleksandras Nemunaitis.
Mano, kad suma didesnė
Sostinės valdžia sako, kad trijų šimtų tūkstančių eurų negaila. Esą tąkart kito pasirinkimo nebuvo, reikėjo taką tvarkyti, nors ir buvo aišku, kad netrukus jį reikės ardyti.
„Iki tol tako būklė buvo tragiška, dviračiais nebuvo įmanoma važiuoti, visi dviračiai važiavo Nemenčinės plentu“, – ginasi Vilniaus savivaldybės atstovas Arūnas Visockas.
Taip pat važiuojamąja kelio dalimi žmonės dviračiais važiuoja ir dabar.
„Aš nenorėčiau tikėti, kad tik trys šimtai tūkstančių buvo sukišta. Aš esu įpratęs, kad skaičiai traukiami iš kepurės. Kol nepamatysiu sąskaitos, kiek ten buvo, aš dėl trijų šimtų tūkstančių eurų netikėsiu, nes, mano manymu, tai yra per maža suma“, – sako E. Krikščiūnas.
Trijų šimtų tūkstančių eurų sumą tako rekonstrukcijai prieš dvejus metus įvardijo pati savivaldybė. TV3 žinios paprašė savivaldybės pateikti tai įrodančią sąskaitą, kad įsitikintų, kiek kainavo tako remontas. Darbus atliko savivaldybės įmonė „Grinda“.
„Remonto darbų sąskaitos eina bendrai mėnesiui. Kiek prisimenu, tai nebuvo jis sutvarkytas per mėnesį ar du mėnesius. Tai tokios vienos sąskaitos už dviračių taką nėra“, – aiškina A. Visockas.
Plentui platinti skirs milijonus
Kur kas įdomiau dėl Nemenčinės plento rekonstrukcijos, dėl kurios teko išgriauti neseniai atnaujintą dviračių taką. Tarp viešai prieinamų savivaldybės sutarčių aiškiai parašyta, kad plento rekonstrukcija kainuos beveik 40 milijonų eurų. Nors savivaldybė garsiai kalba, jog suma 14 milijonų mažesnė.
„Geriausia bus tiems, kas statys ir pasiims tuos 40 milijonų. Bet visiems žmonėms, kurie nesinaudoja tuo Nemenčinės plentu vilniečiams bus žymiai blogiau, nes tie pinigai bus ištratinti nereikalingam projektui. Ir Vilniaus mieste daug vietų bus apleistos, šaligatviai, sankryžos nesaugios, neva nėra pinigų“, – sako E. Krikščiūnas.
Savivaldybė ramina gyventojus, kad sutartyje parašyta visai kita suma, nei iš tikrųjų Nemenčinės plento remontas kainuos.
„Ten yra skaičiuotina suma einant į konkursą. Rangovas atėjo ir pasiūlė 26 milijonus įgyvendinti. Jeigu neatsiras kažkokių papildomų darbų“, – teigia A. Visockas.
Savivaldybė žada Nemenčinės plento remontą pabaigti iki kitų metų rudens vidurio.
Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.