REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per praėjusią parą šalyje nustatyti 459 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė 11 žmonių, penktadienį skelbia Statistikos departamentas.

Per praėjusią parą šalyje nustatyti 459 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė 11 žmonių, penktadienį skelbia Statistikos departamentas.

REKLAMA

Statistikos departamentas taip pat praneša, kad šiuo metu naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų – 464,7.

Iš viso nuo pandemijos pradžios buvo nustatyta 270 tūkst. 849 COVID-19 atvejai. Šiuo metu serga 13 tūkst. 661 asmuo. Pasveikusiųjų – 247 tūkst. 662.

Asmenų, kurių mirties liudijime pagrindinė mirties priežastis – koronavirusas – 4185 . Atvejų, kuomet asmenys mirė ne nuo koronaviruso, tačiau infekcija turėjo didelę reikšmę – 7257. Ne nuo koronavirusu mirusiųjų, bet juo sirgusių asmenų Lietuvoje – 8445.

Lietuvoje, prasidėjus vakcinacijai nuo koronaviruso, pirmąja skiepo doze jau paskiepyta 931 tūkst. 794 žmonių. Antrosios skiepo dozės jau sulaukė 510 tūkst. 282 asmenys.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjusią parą nuo COVID-19 mirė 20–99 metų žmonės

Praėjusią parą nuo COVID-19 mirė 11 žmonių, jiems buvo nuo 20 iki 99-erių metų, rodo sekmadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

REKLAMA

Keturiems mirusiesiems buvo nuo 70-79 metų, po du mirusiuosius priklausė 40-45 ir 80-89 metų amžiaus grupėms.

Vienas miręs asmuo buvo 20-29 metų amžiaus grupės, vienas – 60-69 metų amžiaus ir vienas – 90-99 metų amžiaus grupės.

Visi šie žmonės mirė ligoninėse.

Statistikos departamentas atkreipia dėmesį, kad per parą mirusiųjų skaičius yra išankstinis ir per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais.

Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 4185 žmonės. Su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejamos 8445 mirtys.

REKLAMA
REKLAMA

Daugiausia mirusiųjų nuo COVID-19 – 1511 žmonių – priklausė 80–89 metų grupei. Aštuoniems mirusiems žmonėms buvo nuo 20 iki 29-erių metų.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1076 COVID-19 pacientai, iš jų 109 – reanimacijoje

Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomi 1076 COVID-19 pacientai, 109 iš jų – reanimacijoje, sekmadienį pranešė Statistikos departamentas.

Deguonis papildomai tiekiamas 899 ligoniams, 51 pacientui taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 89 žmonės.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 270 tūkst. 376 žmonės.

Per praėjusią parą paskiepyta daugiau nei 8 tūkst. žmonių

Per praėjusią parą pirmą skiepo dozę gavo 2275 žmonės, antrą – 5858, sekmadienį skelbia Statistikos departamentas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šalyje nuo COVID-19 pirma vakcinos doze paskiepyti 931 tūkst. 794 asmenų, abiem – 510 tūkst. 282 gyventojų.

Iš viso Lietuva yra gavusi 1 mln. 554 tūkst. 935 vakcinos dozes, iš jų sunaudota 1 mln. 442 tūkst. 76 dozės.

Kol kas nepanaudotos 112 tūkst. 859 vakcinų dozės.

Covid-19 galimybių pasas: vardija, ką galėtų veikti persirgę, pasiskiepiję ar testuoti:

Atlaisvino karantiną

Vyriausybė nuo kitos savaitės leido didesnius žmonių susibūrimus, valanda ilginamas kavinių ir barų darbo laikas. Taip pat leista laisviau veikti pirtims ir baseinams, savaitgaliais – prekybos centrams, dvigubinamas žiūrovų lauko renginiuose skaičius.

Išplėstos ir lengvatos turintiems galimybių pasą: jiems bus leista lankytis kavinių viduje, taip pat burtis į masinius renginius iki 2 tūkst. asmenų ir panašiai.

REKLAMA

Vyriausybės patvirtintuose karantino nutarimuose nuo kitos savaitės numatytos šios naujovės:

Asmenų bendravimas. Atsisakyta iki šiol galiojusio daugiau nei vienos šeimos artimų kontaktų ribojimo – leista susitikti dviem šeimoms arba ne daugiau nei penkiems skirtingų namų ūkių asmenims uždarose erdvėse. Lauke leista būriuotis iki 10 asmenų – dvigubai daugiau, nei iki šiol. Dabar vienos šeimos ir atskirų asmenų susitikimai leidžiami tik „socialinio burbulo“ principu. Nebebus ribojamas ir keleivių skaičius automobiliuose.

Kavinės ir barai. Viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų darbo laikas ilgės valanda – iki 22 valandos, prie vieno staliuko galės sėdėti nebe du, o penki asmenys. Taip pat į vidų bus leidžiami visi turintieji COVID-19 imunitetą ar jaunesni nei 16 metų. Šie švelninimai ir toliau negalios naktiniams klubams. Teikti maitinimo paslaugas leista ir viešbučiuose.

REKLAMA

Prekyba. Atsisakyta draudimo savaitgaliais veikti prekybos centrams bei paviljonams su dengtais stogais turgavietėse.

Paslaugos. Suvienodinti minimalaus ploto reikalavimai visoms paslaugų teikimo vietoms – visiems reikės užtikrinti 10 kv. metrų plotą vienam klientui.

Baseinai ir pirtys. Pirčių paslaugas leista teikti visose vietose ne daugiau nei dviem asmenims iš skirtingų namų ūkių (iki šiol buvo leista tik vienai šeimai). Jei pirtyje lankosi tik turintieji galimybių pasą, lankytojų skaičius nebus ribojamas. Baseinuose galės lankytis iki 50 asmenų, jei vienam jų užtikrinamas 20 kv. metrų plotas ir viename baseino takelyje yra ne daugiau kaip 5 asmenys. Baseinuose taip pat būtų neribojamas lankytojų su galimybių pasu skaičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sporto klubai. Siūloma neriboti ploto vienam lankytojui sporto klubuose, kai juose lankosi tik turintys galimybių pasą. 

Asmeninės šventės. Asmeninėse šventėse viduje leidžiama dalyvauti dviem šeimoms arba ne daugiau nei penkiems asmenims iš skirtingų namų ūkių, lauke leidžiama švęsti dešimčiai asmenų. Turintiems vadinamąjį galimybių pasą, kaip ir numatyta anksčiau, bus galima švęsti grupėmis po 10 viduje, o lauke tokių švenčių dalyvių skaičius neberibojamas.

Renginiai. Renginiuose atvirose erdvėse leistas dukart didesnis žiūrovų skaičius, nei iki šiol – 300, uždarose erdvėse renginius toliau būtų leidžiama organizuoti su 150 žiūrovų, užpildant ne daugiau nei 30 proc. sėdimų vietų. Gyvūnų parodose leista užimti ne tik sėdimas vietas. Jei renginyje dalyvaus tik galimybių pasą turintys asmenys, būtų leidžiama iki 2000 dalyvių lauke – dėl žiūrovų skaičiaus vidaus renginiuose turint galimybių pasą Vyriausybė dar ketina tartis.

REKLAMA

Švietimas. Profesinis ir aukštasis mokslas galės vykti ir kontaktiniu būdu atliekant studentų ir darbuotojų profilaktinius COVID-19 tyrimus. Leistos pamokos ar paskaitos su ne daugiau nei 10 moksleivių ar studentų, išlaikant bent 2 metrų atstumus. Jei patalpos didesnės ir įmanoma vienam asmeniui užtikrinti 10 kv. metrų plotą, užsiėmimuose galės dalyvauti 11-30 moksleivių ar studentų grupės.

Neformalusis ugdymas. Neformaliojo ugdymo užsiėmimus lauke leista rengti iki 25 vaikų grupėms, viduje užsiėmimuose galėtų dalyvauti iki 10 vaikų, jei vienam jų užtikrinamas 10 kv. metrų plotas. Tokios pat sąlygos taikomos suaugusiųjų neformaliajam švietimui. Vaikų stovyklose vienoje grupėje galės dalyvauti ne daugiau nei 15 vaikų, užtikrinant 5 kv. metrų ploto reikalavimą.

REKLAMA

Galimybių pasas. Numatyta, kad visos nutarime apibrėžtos darbo, ūkinės veiklos ar kitos veiklos gali būti neribojamos arba ribojamos iš dalies turintiems galimybių pasą, t.y. persirgusiems COVID-19, pasiskiepijusiems, turintiems ne anksčiau nei prieš parą darytą COVID-19 neigiamą testą ir vaikams iki 16 metų. Siūloma numatyti darbdaviams galimybę patikrinti darbuotojų galimybių paso duomenis – iki šiol tokia galimybė buvo numatyta tik paslaugų teikėjams. Taip pat siekiama sudaryti sąlygas ir užsieniečiams pasinaudoti galimybių pasu.

Ekskursijos. Siūloma leisti ekskursijas tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse dalyvaujant iki 25 asmenų, vykdant jų išankstinę registraciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Laidotuvės. Siūloma padidinti laidotuvėse ir laidotuvių apeigose galinčių dalyvauti asmenų skaičių iki 50.

Užsieniečiai. Siekiant skatinti atvykstamąjį turizmą, siūloma leisti atvykti į Lietuvos Respubliką visiems užsieniečiams, pilnai paskiepytiems „Jonson & Jonson“, „Pfizer“, „Moderna“ ar „AstraZeneca“ vakcinomis. Šis vienintelis čia paminėtas paketimas įsigalios nuo gegužės 31-osios. Tuo metu atvykstantiems iš Indijos dėl paplitusių COVID-19 atmainų galios griežtesni reikalavimai – net ir persirgusiems ar paskiepytiems asmenims teks atlikti koronaviruso testą.

Po kelių mėnesių griežto karantino Vyriausybė nuo balandžio 19-osios leido atidaryti visas parduotuves prekybos centruose, nuo gegužės 3-iosios – ir turgavietėse bei kitose viešose vietose, bet parduotuvės vis dar negali veikti savaitgaliais.

Nuo balandžio 22-osios leista 7–21 valandomis veikti lauko kavinėms, barams ir restoranams, kai prie vieno staliuko lauke sėdi ne daugiau nei du asmenys, išskyrus šeimas.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų