REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Kosulys yra refleksinis ir energingas iškvėpimas per burną, kada susitraukia kvėpuojamieji raumenys ir iš kvėpavimo tako pasišalina įvairios medžiagos bei svetimkūniai .

Kosulys yra refleksinis ir energingas iškvėpimas per burną, kada susitraukia kvėpuojamieji raumenys ir iš kvėpavimo tako pasišalina įvairios medžiagos bei svetimkūniai .

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kosulys gali būti sausas arba drėgnas. Sausas kosulys dažniausiai pasireiškia virusinės kvėpavimo takų infekcijos pradžioje, kai žmogus nieko neatkosti. Drėgnas kosulys atsiranda, kai atkosėjami skrepliai, su kuriais iš kvėpavimo takų pašalinami ligos sukėlėjai. Kosulys yra vienas svarbiausių organizmo gynybinių mechanizmų, apsauginė reakcija, padedanti kvėpavimo takams išsivalyti nuo dulkių, svetimkūnių ir kitų medžiagų. Tačiau kosulys gali būti ir ligos simptomas. Kosulys gali būti įvairus ir tik gydytojas, išanalizavęs priežastis ir kosulį lydinčius simptomus, gali nustatyti jį sukėlusią ligą .

REKLAMA

Sausas kosulys dažnai būna virusinis ir jam gydyti antibiotikų nereikia. Sausam kosuliui, atsiradusiam dėl gerklės perštėjimo ir dirginimo, pakanka pastilių gerklės skausmui ir uždegimui malšinti. abas! Drėgnas kosulys dažniausiai atsiranda, kai atkosėjami skrepliai, su kuriais iš kvėpavimo takų pašalinami ligos sukėlėjai. Toliau pateikiami keli patarimai kaip gydyti drėgną kosulį:

  • Gerkite pakankamai skysčių. Skysčiai padeda skystinti skreplius ir palengvina jų atsikosėjimą .
  • Vartokite atsikosėjimą skatinančius vaistus (pvz., Flavamed). Jie padeda atsikosėti ir pašalinti skreplius iš kvėpavimo takų . Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti jūsų sveikatai.
  • Vartokite inhaliacijas. Inhaliacijos padeda drėkinti kvėpavimo takus ir palengvina skreplių atsikosėjimą .
  • Laikykitės poilsio režimo. Kosulys išeikvoja daug energijos, todėl svarbu laikytis poilsio režimo ir pailsėti .

Jei kosulys tęsiasi ilgiau nei savaitę arba jis sunkėja, pasikeičia jo pobūdis (pavyzdžiui, pakinta garsas, atkosėjamų skreplių spalva ir t. t.), reikėtų kreiptis į gydytoją 

Kosulys gali varginti bet kokio amžiaus žmones. Kosulys išeikvoja daug energijos ir neigiamai veikia paciento gyvenimo kokybę. Greta sukeliamo diskomforto kosulys sudaro sąlygas plisti infekcijos sukėlėjui aplinkoje ir taip didina riziką užsikrėsti greta esantiems žmonėms, nes kosulio metu iš kvėpavimo takų pašalinamos ne tik dulkės, teršalai, bet ir gleivės, skrepliai .

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų