Kai kurie žmonės gali pastebėti, kad mūvėdami kojines į lovą gali geriau išsimiegoti, tačiau ar rizika sveikatai yra didesnė už naudą?
Yra privalumų
Vaistininkas Abbasas Kanani iš „Chemist Click“ citavo tyrimus, kurie parodė, kad vėsioje aplinkoje naudojamos lovos kojinės gali turėti teigiamą poveikį miego kokybei.
Tyrimai parodė, kad mūvint kojines sutrumpėjo miego pradžia, pailgėjo miego laikas ir sumažėjo prabudimų naktį.
„Moterys, išgyvenančios menopauzę, gali lengviau užmigti mūvėdamos kojines“, – sakė Kanani. Jis paaiškino, kad kojinių dėvėjimas per naktį padeda sumažinti kūno temperatūrą ir išvengti karščio pylimų.
Kanani sakė: „Lyčių skirtumai taip pat turi įtakos optimaliai miego temperatūrai. Moterų medžiagų apykaita ramybės būsenoje yra mažesnė nei vyrų, o tai turi įtakos jų jautrumui vėsesnei miego aplinkai. Kita vertus, vyrai yra atsparesni šiltesnei miegamojo temperatūrai“.
Prasčiau prateka kraujas
Visgi, yra pastebimas, kad dėvint kojines lovoje gali kilti problemų. Kanani įspėjo, kad ankštos kojinės gali suprastinti kraujo tekėjimą.
Kanani pridūrė: „Naktį venkite mūvėti kompresines kojines, nebent tai nurodė gydytojas“.
„Kojinės nukreipia kraujotaką nuo pėdų ir gali blokuoti kraujotaką, kai gulite“, – aiškino jis.
Gali perkaisti kojos
Kanani taip pat perspėjo, kad žmonės, kurie lovoje mūvi kojines, gali perkaisti, ypač jei kojinės nėra iš „kvėpuojančios“ medžiagos rašoma express.co.uk.
„Jei kojinių medžiaga nėra „kvėpuojanti“, bet kokia šiluma, išsiskirianti dėl kraujagyslių išsiplėtimo, neturės kur pasišalinti ir dėl to perkaisite“, – aiškino Kanani.
Labiausiai šokiruoja šis Kanani pareiškimas: „Jei pėdos per daug sušyla ir prakaituoja, tai taip pat gali padidinti grybelinės nagų infekcijos tikimybę“.
Grybelinės nagų infekcijos grėsmė
Nacionalinė sveikatos organizacija teigia, kad grybelinė nagų infekcija paprastai prasideda nuo kojų nagų krašto ir vėliau plinta. Dėl grybelinės nagų infekcijos nagai gali išblukti, tapti stori ir trapūs.
„Tai gali sukelti aplink nagą esančios odos skausmą ir patinimą“, – priduria sveikatos įstaiga.
„Pasitarkite su vaistininku, jei jūsų nago išvaizda jus vargina arba jis yra skausmingas“, – patarė sveikatos organizacija.