REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Siekiant paskatinti žmones pasitikrinti savo organizmą ir anksti užfiksuoti šią žiaurią ligą, paskelbtas įspėjamųjų vėžio požymių sąrašas. Vėžys yra mirtina liga, kuri atsiranda, kai pakitusios ląstelės nekontroliuojamai dalijasi ir plinta.

Siekiant paskatinti žmones pasitikrinti savo organizmą ir anksti užfiksuoti šią žiaurią ligą, paskelbtas įspėjamųjų vėžio požymių sąrašas. Vėžys yra mirtina liga, kuri atsiranda, kai pakitusios ląstelės nekontroliuojamai dalijasi ir plinta.

REKLAMA

Žmonės raginami pasitikrinti savo organizmą ir kreiptis į gydytoją, jei susiduriate su šiais simptomais.

Daugėja vėžio atvejų

Dėl šios ligos kasmet miršta 167 000 žmonių. Todėl žinojimas apie bet kurį iš įspėjamųjų požymių gali išgelbėti gyvybę.

Žmogaus organizmą gali paveikti daugiau kaip 200 vėžio rūšių, o daugelis jų yra susijusios su konkrečiais simptomais, kurie priklauso nuo pažeistos kūno vietos, rašoma express.co.uk.

Atsižvelgdama į tai, organizacija Vėžio tyrimo instituto Jungtinėje Karalystėje išvardijo 20 įspėjamųjų vėžio požymių, kurie turėtų paskatinti apsilankyti pas gydytoją. Nors šie simptomai nebūtinai reiškia, kad sergate šia liga, vis tiek verta juos patikrinti.

REKLAMA
REKLAMA

Organizacija paaiškina: „Pasakykite gydytojui, jei pastebėjote ką nors, kas jums neįprasta. Nereikia bandyti prisiminti visų vėžio požymių ir simptomų – įsiklausykite į savo kūną ir pasikalbėkite su gydytoju, jei pastebėjote ką nors, kas jums neįprasta.

REKLAMA

Ženklus ir simptomus dažniau sukelia kas nors mažiau rimto nei vėžys, tačiau jei tai yra vėžys, anksti jį pastebėjus, tai gali lemti gydymo eigą.“

Labai stiprus naktinis prakaitavimas arba karščiavimas

Gali būti daugybė priežasčių, dėl kurių naktį prakaituojama arba pakyla aukšta temperatūra, įskaitant orą, infekcijas ar vaistus. Tai taip pat dažnai pasitaiko moterims menopauzės laikotarpiu.

„Tačiau kreipkitės į gydytoją, jei naktimis labai gausiai prakaituojate arba nepaaiškinamai karščiuojate“, – sako Vėžio tyrimo instituto Jungtinėje Karalystėje atstovai.

REKLAMA
REKLAMA

Nuovargis

Vėlgi, yra daugybė priežasčių, dėl kurių galite jaustis labiau pavargę nei įprastai, ypač jei išgyvenate stresą ar turite miego problemų.

Tačiau jei nuovargį jaučiate nuolat arba be aiškios priežasties, tai gali būti ženklas, kad kažkas negerai. „Pasitarkite su gydytoju“, – sako labdaros organizacijos atstovai.

Nepaaiškinamas kraujavimas arba mėlynės

Nepaaiškinamas kraujavimas ar mėlynės, kai nesusižeidėte, gali tapti svarbia priežastimi, kad jus patikrintų gydytojas.

Tai gali būti kraujas išmatose ar šlapime, taip pat vėmimas ar kosulys krauju. Tai taip pat apima bet kokį nepaaiškinamą kraujavimą iš makšties tarp mėnesinių, po lytinių santykių ar po menopauzės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nesvarbu, kiek kraujo ir kokios jis spalvos (kraujas gali būti raudonas arba tamsesnės spalvos, pvz., rudas ar juodas), pasitarkite su gydytoju“, – tikina specialistai.

Nepaaiškinamas skausmas

Su amžiumi dažniau jaučiame skausmus. Tačiau nepaaiškinamas ar nuolatinis skausmas bet kurioje kūno vietoje gali būti rimtesnės ligos požymis.

Nepaaiškinamas svorio kritimas

Nedideli svorio svyravimai laikui bėgant yra visiškai normalus reiškinys, tačiau jei nesistengdami numetėte pastebimai daug svorio, pasakykite apie tai gydytojui.

Neįprastas gumbas ar patinimas bet kurioje vietoje

Į nuolatinius gumbus ar patinimus bet kurioje kūno vietoje „reikėtų žiūrėti rimtai“.

REKLAMA

Labdaros organizacija teigia: „Tai apima bet kokius gumbus kakle, pažastyje, skrandyje, kirkšnyse, krūtinėje, krūtyse ar sėklidėse.“

Sunkumai ryjant arba negyjančios burnos opos

Vėžio tyrimo institutas Jungtinėje Karalystėje rekomenduoja pasikalbėti su gydytoju, jei jums sunku ryti ir problema nepraeina.

Jie priduria: „Įprasta, kad, kai esate šiek tiek išsekęs, burnoje atsiranda opų (nedidelių žaizdų) – jos paprastai išnyksta maždaug per dvi savaites.

Tačiau apie opą arba raudoną ar baltą dėmę, kuri neužgyja po trijų savaičių, turėtumėte pranešti gydytojui arba odontologui.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų