Šiuos žodžius tuometinis miesto vadovas ištarė žiūrėdamas ne į kompaktišką metalinę dėžutę, kurios viduje slypėjo tam laikmečiui būdingi daiktai, aksesuarai ar gabiausių miestelėnų nuotraukos – oj ne.
Talsos miesto vadovybė norėdama tinkamai paminėti auksinio jubiliejaus šventę, oficialų Oklahomos valstijos įkūrimo 50-ies metų jubiliejų, iškasė milžinišką duobę ir joje palaidojo naujutėlį, 1957 metų gamybos „Plymouth Belvedere“ kupė. Tačiau tai buvo dar ne viskas.
Talsos miesto gyventojai ir svečiai buvo kviečiami dalyvauti loterijoje: „Atspėk Talsos gyventojų skaičių 2007 metais ir laimėk 1957-ųjų Plymouth kupė“.
Ateities kartoms
Kol miestelio darbininkai plušo prie didžiulės duobės, skirtos „Plymouth“ automobiliui, neįprastos šventės organizatoriai miestelio gyventojus kvietė amerikietišką automobilį pripildyti įvairiausiais daiktais, kurie, galbūt, 2007 metais gyvenantiems žmonėms atrodys vertingai.
Talsos miestelio gyventojai į šį prašymą atsakė su kaupu. Žmonės nešė žaislus, populiarių atlikėjų plokšteles, drabužius. Vienas iš miestelėnų į automobilį siūlė netgi įdėti televizorių – maža ką, galbūt ateityje niekas tokiais daiktais nebesinaudos.
„Plymouth“ automobilį prižiūrėję Talsos miesto administracijos darbuotojai, po ilgų diskusijų nusprendė, jog į amerikietišką kupė reikia įdėti: kanistrą benzino, „Schlitz“ alaus pakuotę, prožektoriaus elementus, moters rankinę, buteliuką raminamųjų, nemokamą automobilio parkavimo bilietą, cigarečių pakelį, dvi šukas, lupų dažus. Į automobilį taip pat buvo įdėta JAV vėliava, laiškai iš įvairių valstybių, tuometinės miesto valdžios nuotraukos bei loterijos atvirukas.
Atsirado po žeme
Miestelėnų nuotaiką pakėlusi šventė buvo surengta ne pačiu maloniausiu laikotarpiu. Automobilio užkasimo procesas vyko Šaltojo karo įkarštyje ir jeigu galima taip pasakyti – Vietnamo karo išvakarėse.
Automobilio laidojimo procesą kuravę miestelėnai atsižvelgdami į ginklavimosi varžybas ir vis aštrėjančią padėtį Vietname, naujutėliam „Plymouth“ paruošė tikrą bunkerį, kuriame, teoriškai, automobilis turėjo išlikti atsparus drėgmei ir netgi branduoliniam karui.
Laukiant lemtingos akimirkos
Metams bėgant, vis daugiau žmonių pradėjo dvejoti automobilio galimybėmis išgyventi iki 2007 metų. Šias abejones dar labiau sustiprino 1973 metais netoliese buvusioje statybvietėje įvykusi avarija, kuomet trūkęs vamzdis šalia esančią gatvę pavertė miniatiūrine upe.
Praėjus 50-čiai metų nuo automobilio užkasimo datos, 2007 metų birželio 14-ą dieną, Talsos miestelio administracijos darbuotojai atvėrė amerikietiško kupė kapą.
Tuomet į šį ypatingą įvykį suplūdo didžiausių ir įtakingiausių žiniasklaidos priemonių atstovai, valstybės pareigūnai ir tūkstančiai paprastų žmonių iš Talsos apylinkių.
Birželio 14-osios vidurdienį atverta saugykla aplinkiniams sukėlė ne didžiulį džiaugsmą, o nusivylimą. Automobilis praktiškai plūduriavo vandenyje. Vėliau Talsos miestelio vadovai atskleidė, jog automobilis stovinčiame vandenyje išbuvo daugiau nei dešimtmetį.
Į saugyklą netikėtai patekęs vanduo absoliučiai suniokojo automobilio važiuoklę, ratlankius, variklį, dalį interjero detalių. Trumpai tariant – vanduo šį vertingą prizą suniokojo.
Prizą laimėjo negyvas žmogus
Nepaisant niūros nuotaikos, kuri apėmė visus miestelėnus pamačius surūdijusį „Plymouth“, loterijos organizatoriai turėjo savo darbą atlikti iki galo – išrinkti 1957 metais surengto konkurso nugalėtoją.
Nugalėtoju tapo Raymondas Humberstonas, kuris 1957 metais tiksliausiai įvardijo Talsos miestelio gyventojų skaičių 2007 metais. Raymondas manė, jog 2007 metais šiame mieste gyvens 382 457 gyventojai. Tuo tarpu tikslus skaičius buvo 384 743.
Paskelbus loterijos laimėtoją, jos organizatoriai sužinojo, jog Raymondas ir jo žmona mirė 1980-ųjų pradžioje. Negana to, konkurse dalyvavusi pora nesusilaukė vaikų, tad loterijos organizatoriams neliko nieko kito, tik sukauptą prizinį fondą ir supuvusį „Plymouth“ atiduoti Raymondo artimiausiems giminaičiams.