Didžiosios Britanijos svaras sterlingų jau nebe toks, koks buvo prieš 50 metų. Šios valiutos vertė per minėtą laikotarpį smuko 94 proc. Prie tokio išvados priėjo kompanijos „BM Savings“ specialistai, išanalizavę Didžiosios Britanijos nacionalinio statistikos biuro duomenis.
Pinigų vertės smukimą atspindi kasdienių prekių ir maisto produktų kainos. Kaip rašo britų dienraštis „The Guardian“, per praėjusią pusę amžiaus mažmeninės kainos Didžiojoje Britanijoje išaugo vidutiniškai 18 kartų. Pavyzdžiui, pinta alaus 1960 metais kainavo tik 33 pensus, o dabar alaus galima atsigerti tik beveik už 3 svarus sterlingų. Pienas pabrango nuo 3 iki 44 pensų.
„BM Savings“ analizės rezultatai atskleidė, kad per ateinančius 50 metų svaras nuvertės dar 63 proc., o tai reiškia, jog duonos kepalas pabrangs 2 svarais: duona kainuos jau 3,20 svaro, o už alaus pintą teks pakloti 8 svarus sterlingų.
Specialistai pastebėjo, kad pinigai ypač sparčiai ėmė nuvertėti nuo aštuntojo praėjusio amžiaus dešimtmečio, kai metinė infliacija siekė maždaug 13 proc. Nuo 2000-ųjų metinė infliacija siekia apie 3 proc. Tačiau net ir taip sulėtėjus infliacijai, pinigai ir toliau pastebimai nuvertėja: po dešimties metų 130 svarų sterlingų dabar yra verti tik 100 svarų sterlingų.