infliacija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „infliacija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „infliacija“.

Metų infliacija Belgijoje – didžiausia per pastaruosius 8 mėnesius – 3,4 proc.

 Metų (12-os mėnesių) infliacija Belgijoje balandį spartėjo iki 3,4 proc. nuo 3,2 proc. kovą, pirmadienį skelbia nacionalinė statistikos tarnyba, remdamasi išankstiniais duomenimis. Naujasis rodiklis – didžiausias per pastaruosius aštuonis mėnesius.
2024-04-29

Metų infliacija Vokietijoje balandį išliko žemiausiame per trejus metus 2,2 proc. lygyje

Metų infliacija Vokietijoje balandį išliko ankstesnio mėnesio lygyje – 2,2 proc., pirmadienį skelbia Federalinė statistikos tarnyba (Destatis), remdamasi išankstiniais duomenimis. Pagal nacionalinius standartus paskaičiuota 12-os mėnesių infliacija – mažiausia nuo 2021-ųjų gegužės. Paslaugos per metus pabrango 3,4 proc., prekės – 1,2 proc., o vien tik maisto produktai – 0,5 procento. Balandį, palyginti su kovu, vartojimas šalyje brango 0,5 procento.
2024-04-29

Ekonomistai: infliacija arti nulio turėtų likti iki vasaros

Išankstinei metinei infliacijai balandį Lietuvoje kiek viršijus nulinę, ekonomistai mano, kad tokia – „arti nulio“ infliacija turėtų likti iki vasaros ar net iki šių metų pabaigos, jie taip pat neatmeta defliacijos galimybės ir  pastebi, kad tokia maža infliacija yra viena mažiausių Europos Sąjungoje (ES).   „Infliacija Lietuvoje jau nebestebina, ji antrą mėnesį iš eilės bus turbūt mažiausia Europos Sąjungoje“, – BNS penktadienį sakė  „Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis.
2024-04-26

Kainos Lietuvoje nustojo augti? Kai kas ir atpigo

Išankstinė metinė infliacija balandį, palyginti su praėjusių metų balandžiu – siekė 0,4 procento.  Išankstinė mėnesio – balandį, palyginti su kovu – infliacija siekė 0,2 proc., penktadienį skelbia Valstybės duomenų agentūra. Išankstinė vidutinė metinė infliacija, statistikų teigimu, vasarį siekė 3,8 procento. Per metus labiausiai – 18,1 proc. – brango socialinė apsauga, 12,4 proc. – farmacijos gaminiai, 10,5 proc. – medicinos paslaugos, 9,9 proc. – valgyklų, viešojo maitinimo paslaugos.
200 2024-04-26

Pavojinga prognozė: Rusijai šiemet piešiamas spartesnis nei Europos ekonomikos augimas

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) prognozuoja, kad Rusijos ekonomika šiais metais augs sparčiau nei visų išsivysčiusių pasaulio šalių ekonomika. TVF teigia, jog Rusijos ekonomika gali padidėti 3,2 proc. TVF skelbia, kad prie tokio spartaus augimo prisidėjo stabilus naftos eksportas ir didelės vyriausybės išlaidos.
2024-04-23

Janulevičius apie Lietuvos ekonomiką: „Šiai dienai, žiūrėdami į latvius ir estus, mes laikomės geriau“

Lietuvoje metinė prekių ir paslaugų infliacija nukrito iki nulio. Tai reiškia, kad vidutinės prekių ir paslaugų kainos stovi vietoje. Tačiau kol prekės iš lėto pinga, paslaugos brangsta: pavyzdžiui, kainos baruose, restoranuose, kavinėse per metus pakilo dešimtadaliu. Šis verslas teisinasi, kad dėl didesnių mokesčių ir pakilusios minimalios algos gyvena ties bankroto riba.

DIENOS PJŪVIS. Ar jau išeiname iš krizės – kas padės verslui įveikti sunkumus?

Lietuvoje metinė prekių ir paslaugų infliacija nusirito iki nulio. O tai reiškia, kad vidutinės prekių ir paslaugų kainos stovi vietoje. Tačiau kol prekės iš lėto pinga, paslaugos brangsta: pavyzdžiui, kainos baruose, restoranuose, kavinėse per metus pakilo dešimtadaliu. Šis verslas teisinasi, kad dėl didesnių mokesčių ir pakilusios minimalios algos gyvena ties bankroto riba.
2024-04-15

Kainos kavinėse ir restoranuose kyla – Lietuvoje puodelis kavos kainuoja tiek pat, kiek Romoje

Lietuvoje metinė prekių ir paslaugų infliacija nusirito iki nulio. O tai reiškia, kad vidutinės prekių ir paslaugų kainos stovi vietoje. Tačiau kol prekės iš lėto pinga, paslaugos brangsta. Gyventojai skundžiasi, kad už vištienos sparnelius tenka pakloti kone 10 eurų, o kavos puodelis mieste kainuoja tiek pat, kiek Romos centre – 4 ir daugiau eurų. Verslas teisinasi, kad dėl didesnių mokesčių ir pakilusios minimalios algos gyvena ties bankroto riba. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Dalis restoranų ir kavinių dėl bankrotų kaltina „Sodrą“: pavėlavusiems mokėti skaudžios bausmės

Lietuvoje metinė prekių ir paslaugų infliacija nusirito iki nulio. O tai reiškia, kad vidutinės prekių ir paslaugų kainos stovi vietoje. Tačiau kol prekės iš lėto pinga, paslaugos brangsta. Pavyzdžiui, kainos baruose, restoranuose, kavinėse per metus pakilo dešimtadaliu. Šis verslas teisinasi, kad dėl didesnių mokesčių ir pakilusios minimalios algos gyvena ties bankroto riba.

Naujausia statistika: lietuviai vieninteliai Baltijos šalyse gali džiaugtis sumažėjusiomis kainomis

Mažiausia metų (12-os mėnesių) infliacija Baltijos valstybėse kovą užfiksuota Lietuvoje, o didžiausia išliko Estijoje, rodo nacionalinių statistikos tarnybų duomenys. Lietuvoje metų infliacija praėjusį mėnesį sulėtėjo iki nulinės nuo 0,7 proc. vasarį. Latvijoje vartojimo kainų prieaugis per metus didėjo nuo 0,4 proc. vasarį iki 0,9 proc. vasarį, Estijoje – mažėjo nuo 4,2 proc. iki 3,9 procento.
444 2024-04-09
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų