veja
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „veja“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „veja“.
Už 10 ar 12 cm ilgesnę žolę – baudos ir didesni mokesčiai: pasimatuokite, ateina tikrinti
Nemažai lietuvių gyvena privačiuose namuose ar kotedžuose su sodais, turi sklypus ar sodybas toliau nuo namų, kur užsuka rečiau. Vis tik ne visi žino, kad kurį laiką nenušienauta žolė gali prišaukti didelių nemalonumų.
Už per ilgą veją ar reguliariai neprižiūrimą sklypą gyventojams gresia ne tik baudos – jiems gali būti pradėtas taikyti didžiausias žemės mokesčio tarifas.
Samanų trinkelėse atsikratykite be vargo: štai ką reikia daryti
Kai kiemo trinkelėse pradeda augti samanos, tai tampa tikru galvos skausmu tiems, kurie rūpinasi tvarkinga ir patrauklia aplinka. Tarp plytelių besiplečiantis žalsvas sluoksnis ne tik gadina estetinį vaizdą, bet ir sukuria papildomų problemų – vaikštant šlapia danga galima lengvai paslysti, o trinkelės ima atrodyti lyg visada purvinos ir apleistos.
Įspėja apie stichinį reiškinį Lietuvoje: nereikėtų to pamiršti sode
Pavasaris – metas, kai viskas sproginėja žiedais, bet darbų sode – ne mažiau nei klausimų: ar jau metas aeruoti veją, kada sėti gėles ir kodėl net dabar dar reikėtų stebėti stichijos reiškinį naktines šalnas? Tvarkant aplinką svarbiausia ne mada ar tobulas kiemas, o gebėjimas suprasti, ko iš tikrųjų reikia tavo augalams.
Veja: būdai, kaip ją apsaugoti nuo puolančių kenkėjų?
Pavasariška šiluma vis labiau džiugina ne tik išsiilgusius žalumos bei buvimo lauke, bet ir pačius įvairiausius kenkėjus: kurkliai, grambuoliai, ypač jų lervos, kiti vabzdžiai tik ir taikosi paskanauti šviežiai pasodintų augalų, taip pat ir pasėtos vejos. „Linas Agro“ pranešime žiniasklaidai pasakojama, kaip apsaugoti vejas nuo dažniausiai puolančių kenkėjų.
„Vejos kenkėjai, tikėtina, atsibus apie gegužės vidurį, galimai ir antroje jos pusėje, kai dirva jau bus pastebimai sušilusi.
Vejoje neliks nė vienos kiaulpienės: štai kas padės
Nors kiaulpienės suteikia sodui spalvingumo, kartais jos gali kelti grėsmę kitiems augalams ir ypač vejai. Vis tik kraštovaizdžio dizainerė turi sprendimą – ši gudrybė padės išnaikinti kiaulpienes iš ten, kur jų nepageidaujate.
Šie ryškiai geltonais žiedais žydintys augalai linkę pasisavinti maistingąsias medžiagas iš šalia augančių augalų, ypač vejose, kur jos pasidaugina stulbinamu greičiu, be to, jos turi gilias šaknis, todėl nėra taip lengva jų atsikratyti.
Ragina padaryti tai savo vejai: samanų neliks nė kvapo
Pavasaris – puikus metas pasirūpinti savo veja, kad ji būtų ir vešli, žalia ir joje nebūtų samanų. Specialistė dalijasi patarimais, ką dabar padaryti vejai, kad vėliau galėtumėte džiaugtis puikiu rezultatu.
Laidoje „Svajonių sodai“ tinklo „Žalia stotelė“ agronomė-konsultantė Eglė Petkevičiūtė išvardijo svarbiausius vejos priežiūros darbus pavasarį.
Atskleidė geriausią laiką laistyti veją: įsidėmėkite
Pavasariui įsibėgėjant ir orams šylant, veja ima intensyviai augti – tai aiškus ženklas, kad atėjo metas skirti jai dėmesio. Būtent dabar laiku atlikti vejos priežiūros darbai padės turėti vešlią, tolygiai žalią ir lengvai prižiūrimą žolę visam sezonui. Norint tokio rezultato, būtina laikytis kelių pagrindinių žingsnių: žemas pjovimas, skarifikavimas, paviršiaus lyginimas, atsėjimas, tręšimas ir reguliarus laistymas.
Pamirškite rudas dėmes vejoje: štai ką reikia daryti
Graži, vešli ir ryškiai žalia veja – kiekvieno sodininko siekiamybė. Tačiau net ir geriausiai prižiūrimuose soduose kartais atsiranda nepageidaujamų rudų dėmių, kurios gadina estetinį vaizdą. Susidūrus su šia problema, kyla natūralūs klausimai: kas sukelia šias dėmes ir kaip jas pašalinti?
Pasak „The Grass People“ eksperto Chriso McIlroy'aus, sprendimas nėra sudėtingas – užtenka atlikti kelis paprastus veiksmus, kad veja vėl taptų sveika ir tvarkinga.
Gražiausios vejos savininkas išdavė, kaip atsikratyti samanų: veikia 100 proc.
2017 m. gražiausios Didžiosios Britanijos vejos konkursą laimėjo 81-erių Stuartas Grindle'as iš Donkasterio. Jis pasidalijo savo auksiniu patarimu, kaip atsikratyti samanų ir visuomet išlaikyti tobulą veją.
Buvęs konkurso „Geriausia Didžiosios Britanijos veja“ nugalėtojas atskleidė keletą naudingų patarimų, kaip prižiūrėti veją, kas, kaip jis pripažįsta, yra gana sudėtinga.
Ragina tai padaryti savo vejai prie namų ir sode: rezultatas nustebins
Pavasaris – tai metas, kai daugelis pradeda rūpintis savo vejomis, siekdami, kad jos atrodytų sveikos ir gražios. Tačiau norint pasiekti geriausių rezultatų, svarbu žinoti, kada ir kaip pradėti vejos priežiūros darbus, kad jos augimas būtų optimalus.
Ką daryti, kad veja būtų sveika, išvengtumėte samanų ir piktžolių, ir kada geriausia ją pjauti? Naujienų portalui tv3.lt apie tai pasakoja Valdemaras Mediekša, agronomas ir „Sprendimai vejai“ įkūrėjas.
REKLAMA
REKLAMA
Atskleidė, kurį mėnesį reikia pradėti laistyti veją prie namų: kiti daro neteisingai
Sakoma, kad kai laukai pradeda baltuoti, jau galima imtis žemės darbų. Tam pritaria profesionalus agronomas ir kraštovaizdžio specialistas Tautvydas Gurskas, ragindamas nekantraujančius imtis vejos paruošimo darbų stebėti gamtos ženklus, rašoma „Linas Agro“ pranešime žiniasklaidai.
„Laukai baltuoja – situacija, kai dirbamuose laukuose pavasarį pastebimos šviesesnės dėmės. Tos vietos, dažniausiai esančios ant kalvelių, atsisukusios į saulę, yra išdžiūvusios.
Pamirškite samanas vejoje: štai kas jums padės
Nors pirmoji kovo mėnesio pusė džiugino jai nebūdingais šiltais ir saulėtais orais, kraštovaizdžio specialistai pataria neskubėti strimgalviais imtis sodo tvarkymo darbų. Pasak jų, ši šiluma – apgaulinga, o norinčiuosius jau dabar tvarkyti veją ragina dar palaukti, rašoma „Linas Agro“ pranešime žiniasklaidai.
„Kovo pradžioje įšalas iš žemės nepasišalino – sušilo tik paviršius.
Pavasarį padarykite tai savo vejai: samanų nebeliks
Vejos atnaujinimas – vienas pirmųjų namų savininkų darbų pavasarį. Tie, kurie naudojasi žolės pjovimo robotais, turėtų ypač atkreipti dėmesį į kelis svarbius pasiruošimo sezonui aspektus.
Šylant orams, ekspertai dalijasi patarimais, kaip užtikrinti, kad veja būtų paruošta tinkamai, o robotas veiktų efektyviai, rašoma pranešime spaudai.
Pamirškite samanas vejoje: štai ką reikia daryti
Ar kada nors pažvelgę į savo veją pastebėjote joje storus samanų plotus? Nors techniškai samanos nėra piktžolės, jei neauginate jų specialiai, jos tampa savotiškomis piktžolėmis. Ekspertai dalijasi paprastu būdu, kaip išnaikinti samanas vejoje – štai ką reikia daryti.
Samanos yra paprasti augalai su negilia šaknų sistema. Tai yra oportunistinis augalas, kuris įsitvirtina visur, kur tik gali.
Renata Šakalytė įsileido į savo kiemą: čia turi 1 didelę bėdą
Viena iš „TV pagalba“ vedėjų, naujienų portalo tv3.lt laidos „Pasikalbėkim“ vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva aprodė savo kiemą. Čia ji turi vieną didelį galvos skausmą – išdegusią veją, dėl kurios, kaip pati juokiasi, jaučiasi lyg gyvendama prerijose.
Samanų vejoje neliks nė kvapo: štai ką reikia daryti
„Ką daryti, kai vejoje samanų daugiau nei žolės?“ – klausia Andrius V. iš Biržų.
Atsako agronomė Regina Sereikienė.
Samanos mėgsta pavėsį ir mažai patręštą dirvą. Nuo jų galima gintis dviem būdais – mechaniniu arba cheminiu. Atsikratyti samanų padės vejos vėdinimas, giliai subadant velėną.
Tada į gilesnius velėnos sluoksnius lengviau patenka oro.
Samanų naikinimas pievoje
Jei samanų nedaug, jas galima išgrėbstyti.
Vejoje samanų neliks nė kvapo: štai kas padės
Palaikyti gražią vejos išvaizdą žiemą ir po jos gali būti nelengva užduotis, tačiau yra būdas, kaip ne tik palaikyti jos išvaizdą, bet ir panaikinti samanas vejoje ir užkirsti kelią jų atsiradimui, plitimui.
Dėl samanų gali būti sudėtinga prižiūrėti veją, nes jos labai pablogina ne tik žolės išvaizdą, bet ir būklę, rašo express.co.uk.
Dariaus ir Girėno stadione pluša darbininkai – pradėti vejos paruošimo darbai
„Kauno Žalgirio“ futbolininkai pradėjo pasirengimą naujajam futbolo sezonui, o jų namuose, Dariaus ir Girėno stadione, prasidėjo pirmieji darbai ruošiantis vejos pakeitimui.
Pasibaigus praėjusių metų sezonui, po konsultacijų su savo srities profesionalais buvo nuspręsta Dariaus ir Girėno stadione esamą veją pakeisti rulonine hibridine žole.
Esama hibridinė veja specialia technologija „susiūta“ struktūriniais 20 cm ilgio siūlais. Atsiradus pažeidimų, reikia kiek daugiau laiko, kad ji ataugtų.
Štai kada paskutinį kartą reikia nupjauti žolę: kiti mano neteisingai
Ar kada nors pavasarį stebėjote savo veją ir pagalvojote, kodėl ji atrodo pilka ir pavargusi po žiemos? Tinkamas vejos paruošimas žiemai yra paslaptis, kuri užtikrina sveiką ir ryškiai žalią žolę, kai saulė vėl pradeda šildyti.
Su keliais paprastais, tačiau svarbiais žingsniais galite apsaugoti savo veją nuo šalčio daromos žalos, pelėsio ir žiemos iššūkių.
Pasakė, kada prieš žiemą nupjauti žolę paskutinį kartą: kiti mano neteisingai
Ar kada nors pavasarį stebėjote savo veją ir pagalvojote, kodėl ji atrodo pilka ir pavargusi po žiemos? Tinkamas vejos paruošimas žiemai yra paslaptis, kuri užtikrina sveiką ir ryškiai žalią žolę, kai saulė vėl pradeda šildyti.
Su keliais paprastais, tačiau svarbiais žingsniais galite apsaugoti savo veją nuo šalčio daromos žalos, pelėsio ir žiemos iššūkių.
Pamatęs, kas slepiasi jo kieme, vyras vos nenualpo: kas tai, suprato tik vėliau
Namo savininkas sakė, kad Helovino rytą atsibudęs ir pamatęs, kad jo kiemą gaubia didžiulis voratinklis, vos negavo širdies smūgio. Jis pasidalijo voratinklių kolonijos, kuri kaip siaubo filme visiškai uždengė jo sodą, nuotrauka.
Pabarstykite 1 produkto ant vejos: samanas ir rudas dėmes pamiršite
Sodininkai raginami skirti ypatingą dėmesį savo vejoms prieš prasidedant žiemai, kad pavasarį jos atrodytų geriau nei bet kada. Nors ruduo dažnai atneša šaltus orus, svarbu nepamiršti esminio vejos priežiūros etapo – rudeninio vejos tręšimo.
Dabar yra puikus metas, skirtas tręšti veją ir užtikrinti, kad žolė būtų stipri ir gyvybinga kitais metais.
Pabarstykite kavos tirščių ant savo vejos: rezultatas nustebins
Rudeniui įsibėgėjus, vejos gali atrodyti šiek tiek nuobodžiai ir neišvaizdžiai, tačiau yra viena virtuvinė atlieka, kuri gali padėti pagyvinti veją.
Vejos tvarkymo darbai gali būti atliekami bet kuriuo metų laiku, tačiau ruduo įprastai būna tinkamiausias, nes dirvos temperatūra vis dar pakankamai šilta, kad skatintų žolės augimą, rašoma express.co.uk.
Vienas iš labai svarbių vejos tvarkymo darbų – tręšti žolę.
Atskleidė, kaip išlaikyti tobulą veją: tereikia žinoti kelis patarimus
Graži, sveika veja yra kiekvieno sodininko svajonė. Tačiau norint išlaikyti tobulą veją, reikia daugiau nei tik reguliariai pjauti žolę. Reikia žinių, tinkamų įrankių ir laiko.
Šiame vadove pateikiami patarimai, kaip išlaikyti tobulą veją visus metus, aptariami tinkami pjovimo dažnumai, vejos aeracija ir kokybiškos sodo technikos svarba.
Vejos pjovimo dažnumas ir aukštis
Vienas iš svarbiausių vejos priežiūros aspektų yra tinkamas pjovimas.
Samanų vejoje nebeliks: 1 gudrybė veikia 100 proc.
Vejos išvaizdą dažniausiai gadina samanos, kurios sparčiai plinta užgoždamos žolę. Samanos, negiliai įsišakniję augalai, dauginasi sporomis ir į šaknis panašiomis struktūromis, vadinamomis rizoidais ir nesukuria estetinio vaizdo, tačiau yra paprastas būdas, kaip pašalinti samanas iš vejos.
Jos ypatingai mėgsta apniukusias ir darganotas pavasario dienas. Samanos nesunaikins jūsų vejos, bet užpildys tas vietas, kur veja yra reta.
Pasakė, kada geriausia laistyti daržą: augs daug geriau
Jeigu jau seniau apžvelgėte bei vadovavotės sodininkų ir sėjos kalendoriais ir įgyvendinote nemažą jo dalį, tai po truputį džiaugiatės sodo nešamomis naudomis. Visgi vasarėjant darbų sode nemažėja – reikia ravėti, mulčiuoti, laistyti, genėti, persodinti, tręšti ir dar daug kuo užsiimti.
Samanų vejoje neliks nė žymės: štai, kas tikrai padeda
Samanos gali būti puikus dekoratyvus elementas, kai auga ten, kur jų norima, tačiau kai jos ima augti vejoje, tampa galvos skausmu sodininkams. Štai, kaip išnaikinti samanas vejoje naudojant natūralias priemones.
Daugelis sodininkų anksčiau ar vėliau susiduria su samanomis vejoje, kurios dažniausiai atsiranda dėl prastų sąlygų. Nors samanos vejos nesunaikina, dėl jų veja atrodo dėmėta, negraži. Atsikratyti samanų gana lengva ir tam užtenka priemonių, kurias daugelis jau turi namuose.
Samanų vejoje atsikratykite be vargo: štai ką reikia daryti
Ar kada nors savo vejoje pastebėjote samanų lopinėlius? Nors techniškai samanos nėra piktžolės, vejoje joms ne vieta, tačiau yra paprastas būdas, kaip jas išnaikinti neišleidžiant daug pinigų.
Samanos yra paprastas senovinis augalas su negilia šaknų sistema. Tai oportunistinis augalas, kuris įsitvirtina visur, kur tik gali. Vejoje samanos auga ten, kur žolė nėra pakankamai tanki, kad jas išstumtų.
Gražiausios vejos savininkas išdavė, kaip atsikratyti samanų: veikia 100 proc.
Stuartas Grindle'as iš Donkasterio 2017 m. laimėjo geriausios Didžiosios Britanijos vejos konkursą. 81-erių metų vyras pasidalijo paprastu patarimu, kaip atsikratyti samanų, jei norite tobulos vejos.
Buvęs konkurso „Geriausia Didžiosios Britanijos veja“ nugalėtojas atskleidė keletą naudingų patarimų, kaip prižiūrėti veją, kas, kaip jis pripažįsta, yra gana sudėtinga.
Vejoje rudų dėmių neliks: štai, kas padės
Eksperto teigimu, padarius vos kelis veiksmus, jūsų vejoje neliks rudų dėmių ir estetiškai atrodanti veja vėl džiugins jūsų akis.
Jei esate aistringas sodininkas, nėra nieko labiau erzinančio nei atsitiktinės rudos dėmės vejoje. „Kodėl taip atsitiko?“ ir „Kaip jų atsikratyti?“ – tai klausimai, kurie gali kilti susidūrus su šia problema.
Tačiau „The Grass People“ ekspertas Chrisas McIlroy‘us teigia, kad šią problemą galima išspręsti vos keliais paprastais triukais – ir jie gana paprasti.
Samanų vejoje neliks nė kvapo: padės 1 gudrybė
Ar kada nors žvelgėte į savo veją ir pastebėjote storus samanų lopinėlius? Nors teoriškai samanos nėra piktžolės, jos gali gadinti bendrą sodo vaizdą.
Samanos yra paprastas ir senovinis augalas su negilia šaknų sistema.
Tai augalas, kuris įsitvirtina visur, kur tik gali. Tai reiškia, kad samanos augs visur, kur žolė nėra pakankamai tanki, kad jas išstumtų. Laimei, atsikratyti samanų vejoje nėra labai sunku.
Samanų vejoje neliks nė kvapo: štai, ką reikia daryti
„Ką daryti, kai vejoje samanų daugiau nei žolės?“ – klausia Andrius V. iš Biržų.
Atsako agronomė Regina Sereikienė.
Samanos mėgsta pavėsį ir mažai patręštą dirvą. Nuo jų galima gintis dviem būdais – mechaniniu arba cheminiu. Atsikratyti samanų padės vejos vėdinimas, giliai subadant velėną.
Tada į gilesnius velėnos sluoksnius lengviau patenka oro. Samanų naikinimas pievoje Jei samanų nedaug, jas galima išgrėbstyti.
Atsibudusi Ilona savo sode pamatė siaubingą vaizdą: trūksta žodžių
Spalio 26 dieną atsibudusi ryte, Ilona Balbukovienė savo sode pamatė neįtikėtiną dalyką – jos ilgai puoselėta veja, sodų bendrijoje pamaryje, buvo visiškai sugadinta, iš jos nieko nebeliko. Vaizdinių įrodymų nėra, tačiau moteris tikina – tai šernų bandos darbas.
„Atsibudau ryte ir negalėjau patikėti – mano taip ilgai auginta ir puoselėta veja visa išrausta. Buvau įdėjusi tiek daug darbo. Dabar ji atrodo atrodo siaubingai, reikės iš naujo vėl viską atsodinti.
Pasakė, kada paskutinį kartą reikia nupjauti žolę prieš žiemą: tai žino ne visi
Vejos priežiūros ekspertas atskleidė, kada sodininkai turėtų nustoti pjauti žolę ilgėjant naktims ir lėtėjant žolės augimui.
Timothy Greene iš iCANLAWN.com sakė: „Dažnai klaidingai manoma, kad žiemą žolė nustoja augti. Jos augimas tik gerokai sulėtėja, todėl jos nereikia pjauti.
Žolė pradeda augti tik esant 10 laipsnių ir aukštesnei temperatūrai, todėl jei jūsų vietovėje dienos ir nakties temperatūra nukrenta žemiau šios ribos, metas padėti žoliapjovę į šalį.
Manote, kad rudenį reikia grėbti lapus? Klystate
Dabar ruduo, o tai reiškia, kad visoje šalyje vejos užteršiamos lapais. Laikas grėbti lapus ir krauti juos į maišus, tiesa? Klystate. Aplinkosaugos ekspertai teigia, kad lapų grėbimas ir jų išvežimas iš savo sklypo kenkia ne tik jūsų vejai, bet ir visai planetai.
Nors žmonės dažnai grėbia nukritusius lapus ir siunčia juos į sąvartyną, kad nenaikintų vejos ir kad kiemai geriau atrodytų, daugeliu atvejų būtų gerai jų neišvežti, rašo eu.usatoday.com.
Atskleidė, kada paskutinį kartą pjauti žolę: kiti daro neteisingai
Švelnus spalvų pereinamumas nuo ryškios vasaros žalumos į rudenines geltonas bei rudas, gali būti ne tik žavus vaizdas, bet ir užduotis sodininkui. Ruduo yra svarbus laikotarpis vejos priežiūroje, nes šiuo metu galite pasirūpinti, kad jūsų veja būtų pasiruošusi žiemai ir grįžtantį pavasarį ji atsigautų ir būtų sveika bei žaliuojanti. Jei norite išlaikyti gražią veją, padėkite jai atsigauti po vasaros ir tinkamai paruoškite ją žiemai bei ateinantiems metams.
Vejoje pastebite rudas dėmes? Štai, ką būtina padaryti
Vasarai skaičiuojant paskutines kalendorines dienas, sodininkai svarsto, ką daryti su rudenine veja.
Atėjus rudeniui lauko temperatūra nukris, tačiau nors ir lėčiau, žolė vis tiek augs toliau. Todėl sodo vejos specialistai pataria nenustoti šienauti žolės – esą tik tada ji augs tanki ir graži. Be to, svarbu ją pjauti reguliariai, nes nupjovus per aukštą žolę jai gali pristigti maisto medžiagų.
Vyrui atsibodo, kad žmonės mindo jo veją: keršto planas pribloškė tūkstančius
Didelę veją prie namų turintis vyras ėmėsi kraštutinių priemonių, kad žmonės daugiau nebetryptų jo žolės, tačiau ne visus sužavėjo tokie jo veiksmai – žmonės pasmerkė vyrą už žiaurų elgesį.
Thomas Lyonsas, „TikTok“ pasivadinęs @tgunz81, pasidalino vaizdo įrašu, kuriame užfiksuota, kaip per jo veją einantys žmonės patiria šoką, kai įsijungia automatinis purkštukas, apipurškiantis juos vandeniu už tai, kad trypia jo veją, rašo mirror.co.uk.
600 eurų bauda už nenušienautą kiemą: vienos savivaldybės bando susitarti, kitos – griežtai baudžia
Vasarą gyventojams namų kiemų priežiūrai, tenka skirti daugiau ir laiko, ir pinigų. O nesuspėję jų susitvarkyti ir nušienauti privalo mokėti baudas. Savivaldybės tikina, kad vieniems gyventojams užtenka įspėjimų, o kitiems tenka skirti baudas, kurios gali siekti ir 600 eurų.
Štai vilnietė Aurelija viename iš socialinių tinklų skundėsi, kad gavo 240 eurų baudą už nenušienautą kiemą.
„Gyvenu Vilniuje, tačiau turiu sodybą Panevėžio rajone.
Už nenupjautą žolę – baudos: mokėti jas, pirkti žoliapjovę, robotą ar ką nors samdyti?
Žolės pjovėjai skundžiasi, kad šiemet dėl sausros prarado nemažai klientų. Anot jų, žmonės taupo, todėl nenori mokėti už žolės pjovimą. Esą patys perka žoliapjoves ir prižiūri savo kiemus. Žoliapjovių pardavėjai pastebi, kad populiarėja žolės pjovimo robotai, už kuriuos tenka pakloti ir 2 tūkst. eurų. O savivaldybės tikina, kad netvarkingus gyventojus, kurie nenusipjauna kieme žolės baudžia iki 600 eurų baudomis.
Šie 3 žingsniai palengvins vejos priežiūrą: išbandykite
Norint turėti žalią, vešlią ir dailiai atrodančią veją, jos priežiūrai reikia skirti nemažai laiko ir pastangų. Vis dėlto, palengvinti šį darbą tikrai įmanoma – tereikia laikytis 3 paprastų taisyklių.
Atsižvelkite į metų laiką
Ar žinojote, kad vejos pjovimo aukštis turėtų kisti atsižvelgiant į metų laiką? Jei laikysitės šių žolės pjovimo aukščio rekomendacijų, jūsų veja taps atsparesne sausrai, saulės kaitrai ir net piktžolėms.
Ekspertai primena: štai, kaip teisingai pjauti žolę
Įsibėgėjant šiltajam sezonui, sparčiau atgijo pievos bei kitos žaliosios erdvės. Sodybų ir privačių namų šeimininkai vis dažniau į savaitgalio planų sąrašą įtraukia žolės pjovimo darbus. Bendrovė „Ekonovus“, besirūpinanti žaliųjų erdvių priežiūra Vilniuje ir Kėdainiuose dalijasi, ką naudinga žinoti apie šį šiltojo sezono darbą.
Pamirškite rudas dėmes vejoje: štai, kas padės
Artėjant vasarai daugelis sodininkų pradeda daryti viską, kad jų lauko erdvė atrodytų nepriekaištingai. Viena iš problemų, su kuria dabar susiduriama – rudos dėmės vejoje, kurios gadina visą vaizdą. Tačiau yra paprastas būdas to išvengti.
Po to, kai viena moteris „Facebook“ grupėje „Gardening UK“ kreipėsi patarimų, kaip pagerinti vejos išvaizdą, sodininkystės entuziastai pasidalijo geriausiais patarimais, rašo express.co.uk.
Pabarstykite druskos aplink piktžoles: rezultatas maloniai nustebins
Piktžolės ne tik gadina jūsų vejos estetiką, bet ir pasisavina drėgmę bei maistines medžiagas nuo kitų augalų, o tai yra problema, nes jos gali greitai užvaldyti visą jūsų sodą. Vienas sodo ekspertas pasidalijo būdais, kaip ištremti piktžoles visiems laikams.
Piktžolės gali nepaprastai erzinti tuos, kurie didžiuojasi savo gražiu sodu. Jos ne tik negražios, bet ir atima vandenį bei maistines medžiagas iš kitų augalų.
Samanų vejoje neliks nė kvapo: pasakė, ką daryti
Kiekvieno sodininko svajonė – vešliai žaliuojanti pievelė. Tačiau kartais tikru galvos skausmu tampa iš niekur nieko atsiradusios samanos. Sužinokite, kaip galite jas panaikinti iš vejos, naudojant natūralias priemones.
Sodininkystės ekspertų teigimu, pats dažniausias būdas, kaip galima atsikratyti samanomis – naudojant indų ploviklį.
Jokiu būdu neišmeskite kavos tirščių: nustebsite, kur pravers sode
Niekas neprilygsta tam jausmui, kai pavasarį pirmą kartą išeini sodą pasodinti gėlių, pasėti sėklų ar tiesiog susitvarkyti. Tačiau dabartinė ekonominė situacija daugeliui namų ūkių šiuo metu kelia nerimą – pomėgis sodininkauti reikalauja žymiai daugiau išlaidų, nes labai išaugo komposto, augalų, vazonų, konteinerių, įrankių ir sėklų kainos. Tačiau, pasak ekspertų, yra būdų, kaip neišlaidaujant deramai prižiūrėti sodus.
Veja augs žalia ir be samanų: štai, kas padės
Nesvarbu, ar veja sunyko, ar apaugo piktžolėmis, sodininkams kyla klausimas – kur jie suklydo? Tačiau nesijaudinkite – yra būdų, kaip priversti veją vėl žaliuoti ir užtikrinti geresnę jos priežiūrą.
Deja, nepakanka mokėti teisingai pasėti žolę, reikia kai ko daugiau, rašo express.co.uk.
„Visi svajojame apie vešlią veją sode. Po žiemos orų ji gali atrodyti šiek tiek prasčiau.
Samanų vejoje atsikratysite be vargo: štai kas padės
Ar kada vejoje pastebėjote samanų lopinėlius? Nors techniškai samanos nėra piktžolės, jei neauginate jų specialiai, daugelis jas traktuoja kaip piktžoles. Laimei, atsikratyti jų nėra sunku, tačiau samanos rodo, kad jums metas pasirūpinti savo veja.
Samanos yra senovinis augalas su negilia šaknų Sistema. Tai oportunistinis augalas, kuris įsitvirtina visur, kur gali. Jei samanos auga vejoje, tai reiškia, kad jos plėsis visur, kur žolė nėra pakankamai tanki, rašo theturfgrassgroup.com.
Pamirškite rudas dėmes vejoje: štai, ką reikia padaryti
Pradėjus želti žolei, sodininkai vėl imasi svarbaus darbo – žolės pjovimo. Šylant orams, ji auga vis greičiau, žolės pjovimo sezonas prasideda priklausomai nuo orų ir paprastai baigiasi spalio mėnesį.
Jei norite pagerinti savo sodo išvaizdą, „The Grass People“ atstovas Chrisas McIlroyus turi keletą patarimų, kokius darbus dabar derėtų atlikti, kad vaizdas džiugintų akis, rašo express.co.uk.
Piktžolių vejoje neliks nė kvapo: štai, ką reikia padaryti
Vienas didžiausių galvos skausmų sodininkams – piktžolės. Atsikratyti jomis kasmet bandoma įvairiausiais būdais. Tačiau neseniai paaiškėjo, kad apsisaugoti nuo jų gali padėti ir viena veiksminga, tačiau nekenksminga priemonė.
Pasirodo, kad apsisaugoti nuo piktžolių gali padėti paprasčiausiai vanduo.