pensijos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pensijos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pensijos“.
Kritika II pensijų pakopos reformai: „Bandoma nupirkti rinkėjus jų pačių pinigais“
Vyriausybė pritarė antros pensijų pakopos reformai ir ją perduoda tvirtinti Seimui. Vyriausybė tvirtina, kad antroji pakopa taps lankstesne ir patrauklesne, neliks automatinio žmonių įtraukimo, o pritrūkus pinigų, žada galimybę dalį jų pasiimti iš antros pakopos sąskaitos. Kam naujoji sistema nepatiks, galės per ateinančius 2 metus iš viso iš jos pasitraukti ir atgavę dalį sukauptų pinigų išleisti pagal savo poreikius.
Ruošiantis keisti antrąją pensijų pakopą – nuomonių išsiskyrimas: ar pokyčiai nedidins spaudimo pirmajai?
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM) siūlant pertvarkyti antrosios pensijos pakopos sistemą, atsisakant automatinio įtraukimo ir leidžiant vieną kartą atsiimti 25 proc. sukauptos sumos, išsiskyrė nuomonės, kiek gyventojų priėmus pokyčius liktų kaupime ir kas turėtų prisiimti atsakomybę juos įtikinti, kad kaupti pensijai ilgalaikėje perspektyvoje apsimoka, tokiu būdu nedidinant spaudimo pirmos pakopos pensijos sistemai.
Renkasi koalicinė taryba: aptars antrosios pensijų pakopos pokyčius, mokestinę pertvarką
Valdančiųjų – socialdemokratų, demokratų ir „aušriečių“ – koalicijos taryba pirmadienį Vyriausybėje renkasi aptarti planuojamus mokesčius, pensijų kaupimo sistemos pokyčius, siūlymą uždrausti gydymo įstaigoms imti priemokas už valstybės finansuojamas sveikatos priežiūros paslaugas.
Lietuvoje ir Latvijoje gyvenantys žmonės nebegauna pensijų iš Rusijos: yra kelios versijos
Lietuvoje ir Latvijoje pensijas iš Rusijos gaunantys asmenys pradėjo negauti pinigų. Pasak „Sodros“, šias pensijas už ketvirtį gyventojai turėjo gauti balandžio pradžioje ar viduryje, tačiau iki šiol pinigai dar nepasiekė sąskaitų. Ekspertai kelia dvi versijas: arba Rusija specialiai nemoka pinigų ir taip bando supykdyti vietos gyventojus, arba Kremlius patiria finansinių sunkumų, dėl to ir negali pervesti pensijų.
Liberalų lyderė abejoja, jog iš pensijų fondų pasitrauks tik iki 20 proc. žmonių
Socialinės apsaugos ir darbo ministrei Ingai Ruginienei pareiškus, kad pertvarkius antros pakopos pensijų kaupimo sistemą iš jos galėtų pasitraukti iki penktadalio žmonių, Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako pasigendanti pagrindimo.
„Ministrė ir toliau vertina, kad 20 proc. žmonių atsiims, nors kodėl toks skaičius yra pasirinktas, nei mūsų frakcijoje lankantis, nei vėliau kažkaip pagrįsti nepavyko.
„Investors‘ Forum“ vadovę Rūtą Skyrienę pakeitė buvęs ministras Vytautas Šilinskas
Buvęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Vytautas Šilinskas nuo penktadienio pradeda vadovauti užsienio investuotojus vienijančiai asociacijai „Investors‘ Forum“.
Asociacijos vykdomojo direktoriaus pareigas V. Šilinskas perima iš Rūtos Skyrienės, kuri vadovavo nuo 2003 metų.
Vyriausybė pritarė antrosios pensijų pakopos pertvarkai
Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) siūlymams pertvarkyti antrąją pensijų pakopą.
Trečiadienio posėdyje Vyriausybė priėmė Pensijų kaupimo įstatymo projektus, kurie artimiausiu metu bus teikiami Seimui.
Iš pradžių SADM siūlė vietoje 1,5 proc. užpraėjusių metų vidutinio darbo užmokesčio (VDU) dydžio valstybės subsidijos kaupiantiesiems įvesti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvatą, taikomą gyventojų įmokoms.
Tokiu būdu siekta sutaupyti daugiau nei 330 mln.
Ruginienė: pertvarkius pensijų kaupimą, pasitrauktų iki 20 proc. kaupiančiųjų
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Inga Ruginienė sako, kad valdžiai pakeitus antros pakopos pensijų kaupimo sistemą iš jos galėtų pasitraukti maksimaliai iki 20 proc. kaupiančių žmonių.
„Žiūriu į Estiją, kadangi šiai dienai siūlome palikti valstybės subsidiją, tikrai juodžiausiu scenarijumi matome, kad 20 proc.
Moterų ir vyrų pensijos Lietuvoje: atskleidė, kodėl taip skiriasi išmokos
Apie vyrų ir moterų algų skirtumus viešai diskutuojama nemažai, tačiau gana retai kalbama apie tai, kaip šis skirtumas veikia žmonių pajamas senatvėje.
Vokietijoje šiemet buvo publikuotas tyrimas, kuris parodė, kad pensijų dydžių skirtumas tarp 60-mečių moterų ir vyrų siekia net 32 proc. Dar mažesnės pensijos mokamos moterims, kurios augino vaikų.
Panašias tendencijas galime pastebėti ir Lietuvoje, kur moterų pensijos taip pat yra mažesnės nei vyrų.
Algirdas Sysas kirto Lietuvos bankui: „Siūlo stiprinti antrą pakopą vietoje to, kad reikėtų stiprinti „Sodrą“
Į kovą dėl mokesčių reformos įsitraukia Lietuvos bankas. Banko vadovas Gediminas Šimkus peikia socialdemokratų ruošiamą antrosios pensijų pakopos reformą ir gąsdina infliacijos padidėjimu, kai lietuviai puls leisti atsiimtus pinigus. Tačiau ministrė Inga Ruginienė tokius gąsdinimus atmeta ir raigna gerbti lietuvių teisę daryti su savo pinigais ką nori.
REKLAMA
REKLAMA
Ruginienė: pasitrauksiančiųjų iš pensijų kaupimo mastas priklausys nuo fondų
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Inga Ruginienė sako, kad pasitrauksiančiųjų iš antros pakopos pensijų kaupimo sistemos mastas priklausys nuo pensijų fondų, o prognozuojamos sistemos griūties ji tikina nematanti.
Tai ji teigė Lietuvos bankui (LB) paskelbus, kad Seimui priėmus sistemos pertvarką ir gyventojams pradėjus masiškai trauktis iš fondų, šalies ekonomika patirtų didelių trumpalaikių svyravimų.
„Kiek žmonių paliks sistemą, priklausys nuo pačių fondų.
Sandra padėjo senjorei iš „Sodros“ atgauti pensiją: prireikė net 5 metų, kad susigrąžintų 16 tūkst. eurų
Laida „TV Pagalba“ aiškinosi, kaip galėjo nutikti, kad Anglijoje gyvenančiai lietuvei Nijolei jos gimtoji šalis Lietuva net penkerius metus nemokėjo čia sąžiningai uždirbtos pensijos. Moteris jau aštuoniolika metų kremta emigrantės duoną, tačiau prieš tai visą gyvenimą dirbo Lietuvoje, mokėjo mokesčius valstybei.
Pirmą pasakojimo dalį apie Anglijoje gyvenančios lietuvės pensininkės sudėtingą situaciją susirgus vyrui skaitykite čia.
Paluckas apie planuojamą NT mokestį: „Yra daug nuogąstavimų ir abejonių“
Šalyje pakvipus protestais valdantieji linksta atidėti nekilnojamojo turto mokesčio priėmimą. Remigijus Žemaitaitis užsiminė, kad šį mokestį derinti politikams gali tekti ir vasarą. Premjeras patvirtino, kad skubėti priimti jo neketina. Tačiau štai antrosios pensijų pakopos reformą valdantieji į Seimą gali atnešti jau artimiausiomis savaitėmis.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Gyventojai piktinasi dėl pensijų: jos ne tik mažesnės, bet dar ir „Sodrai“ skola
Daug gyventojų priešiškumo II pensijų pakopa susilaukia ne tik dėl to, kad į ją asmenys įtraukiami automatiškai ir negali iš jos išeiti, bet ir dėl to, kad ten kaupiami pinigai dar ir nuvertėja.
Nors šiuo metu svarstoma II pensijų pakopą reformuoti ir žmonių nebeįtraukti, leisti sukauptas pensijas atsiimti ir pan., privatūs fondai ir toliau bus remiami visų mūsų pinigais.
Vis tik iš mūsų kaupiamų milijardų pelnosi ne Lietuva, o kitos šalys, ir nėra jokių garantijų, kad tie pinigai sugrįš.
Anglijoje gyvenančiai Nijolei 5 metus nebuvo mokama pensija: įrodžius klaidą „Sodros“ atsakas įsiutino
Laidoje „TV Pagalba“ – skandalinga istorija. Anglijoje gyvenančiai lietuvei jos gimtoji šalis Lietuva net penkerius metus nemokėjo čia sąžiningai uždirbtos pensijos. Sunkiai sergantį vyrą po insulto slaugančiai moteriai tie pinigai buvo labai reikalingi.
Žurnalistai atlikdami šį tyrimą kreipėsi ir į „Sodrą“ ir į Socialinės apsaugos ir darbo ministrę, taip pat į Seimo socialinių reikalų ir darbo komiteto vadovą.
Kas iš tiesų mokės už pensijų kaupimo nutraukimą: vieni gyventojai praturtės, o kiti – nukentės?
Šią savaitę Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SAM) pristatė naujausius siūlymus, kaip keisti pensijų kaupimą antrojoje pensijų pakopoje. Specialistai naujuose pasiūlymuose ne tik įžvelgia spragų, bet ir pabrėžia, kad dauguma pakeitimų prieštarautų tarptautinių organizacijų rekomendacijoms.
Ekonomistai įspėja, kad siūlomas sistema gali išbalansuoti visą pensijų kaupimo modelį, o kai kurie siūlymai kelia klausimų dėl socialinio teisingumo ir ilgalaikio sistemos tvarumo.
Piktinasi pensijų pokyčiais: jei sveikas ir įgalus, tai savo pinigų nevertas?
Šiuo metu yra planuojama keisti II pensijų pakopą, t. y. automatiškai neįtraukinėti žmonių į kaupimą, 1,5 metų leisti iš kaupimo apskritai pasitraukti, atsiimti sukauptus pinigus ar bent jų dalį. Vis tik pensininkai naujais siūlymais nėra patenkinti, kadangi pateiktos sąlygos kelia daug klausimų.
II pensijų pakopos reformos ėmėsi ir įstatymo pakeitimus registravo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Vėliau jie bus pateikti svarstyti Seimui.
Suskaičiavo, kiek papildomai gautų dabartiniai pensininkai – svarsto, kur panaudoti iš biudžeto į II pensijų pakopą pervestus pinigus
Į kovą dėl antrosios pensijų pakopos likimo stoja didieji šalies komerciniai bankai. Jie ragina valdančiuosius užtikrinti, kad joje liktų kuo daugiau dalyvių ir pinigų. Tačiau į tai ministrė Inga Ruginienė atšauna, kad patys fondų valdytojai turi stengtis ir įtikinėti lietuvius likti antroje pakopoje.
Kova vyksta ir dėl 300 milijonų eurų skatinamųjų įmokų iš valstybės biudžeto.
Ministrė: rudenį pradėsime diskusijas dėl „Sodros“ pensijų indeksavimo
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Inga Ruginienė sako, kad prezidento siūlymas bent 20 proc. „Sodros“ biudžeto perviršio skirti individualiosios pensijos dalies indeksavimui yra teisingas žingsnis keičiant sistemą. Anot jos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) diskusijas su ekspertais šia tema pradėti planuoja jau rudenį.
Ruginienė: liekanti valstybės įmoką – paskata toliau dalyvauti pensijų kaupime
Paliekant galioti valstybės skatinamąją įmoką – 1,5 proc. nuo užpraeitų metų šalies vidutinio darbo užmokesčio (VDU), valdžia svarstančius pasitraukti iš pensijų kaupimo skatina jį tęsti, sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Inga Ruginienė
„Valstybės prisidėjimas yra vienas iš tų kompromisų, kai išgirdome balsą tų, kurie nori pasilikti sistemoje, nebūtinai išeiti, bet kurie dar yra ties abejojimo riba“, – opozicijai priklausančių liberalų frakcijoje ketvirtadienį teigė ministr...
Prezidentas siūlo bent 20 proc. „Sodros“ biudžeto perviršio skirti pensijoms indeksuoti
Prezidentas Gitanas Nausėda siūlo nustatyti, kad individualiosios pensijos dalies indeksavimui skirtos lėšos siektų bent 20 proc. planuojamo „Sodros“ biudžeto perviršio.
Šalies vadovas parengė tai numatančias Socialinio draudimo pensijų įstatymo pataisas ir teikia jas įvertinti suinteresuotoms institucijomis bei visuomenei.
Šadžius: pensijų fondams siūlysime leisti investuoti ir į gynybos įmonių obligacijas
Finansų ministras Rimantas Šadžius sako, skatinant pensijų fondų investicijas Lietuvoje, bus siūloma išplėsti tam tinkamo turto rūšių sąrašą, į jį įtraukiant ir gynybos pramonės bendrovių leidžiamas obligacijas.
Politikas patvirtino, kad jo vadovaujama ministerija jau parengė tai numatančias įstatymo pataisas, jas derina su partneriais ir artimiausiomis savaitėmis teiks Seimui bei Vyriausybei.
LLRI kritiškai vertina siūlymus antrosios pensijų pakopos pertvarkai: pakeitimai ženkliai mažins senjorų išmokas ateityje
Jei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) siūlomi antrosios pensijų pakopos pakeitimai būtų priimti, tai nulemtų skurdesnę dalies Lietuvos gyventojų senatvę, tvirtina Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) ekspertas Ernestas Einoris. Jo teigimu, Lietuvoje blogėjant demografinei situacijai ateityje „Sodros“ pensijos mažės.
Čipkutė: siūlomas pasitraukimo iš pensijų fondų „langas“ – per ilgas
Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentė Eivilė Čipkutė abejoja, ar reikalingas beveik dviejų metų „langas“, per kurį pensijas kaupiantys gyventojai galėtų apsispręsti, ar nutraukti sutartį su pensijų fondu bei atsiimti savo sumokėtas lėšas ir jų investicinį prieaugį.
„Džiugu matyti, kad valstybės (paramos – BNS) dalį siūloma išlaikyti, tačiau manome, kad tas pasiūlytas „langas“ yra labai ilgas.
Ruginienė: matydami siūlomą reformą pensijų fondai pradėjo daugiau bendrauti su klientais
Planuojant antrosios pensijų pakopos pokyčius, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Inga Ruginienė pastebi, kad pensijų fondai jau pradėjo aktyviau konsultuoti kaupiančiuosius.
„Pensijų fondai turi padaryti savo darbą ir įtikinti kiekvieną žmogų, kad verta antroje pakopoje kaupti ir laikyti pinigus. Dėl to grįžtame prie savanoriško kaupimo.
Pensijų fondai turės įtikinti žmones kaupti antroje pakopoje, sako Ruginienė
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Inga Ruginienė sako, kad įtvirtinus savanorišką kaupimą antrojoje pensijų pakopoje arba leidus iš jo pasitraukti, pensijų fondams teks užduotis įtikinti žmones toliau kaupti fonduose.
„Pensijų fondai turi padaryti savo darbą ir įtikinti (kaupti antrojoje pakopoje – BNS). Dėl to ir grįžtame prie savanoriško kaupimo. Įtikinti kiekvieną žmogų, kad verta kaupti antrojoje pakopoje ir laikyti pinigus“, – LRT radijui antradienį sakė I. Ruginienė.
Inga Ruginienė paaiškino, kas ir kokią dalį galės atsiimti iš antros pensijų pakopos
Nusprendę savo noru trauktis iš antros pensijų pakopos, visus sukauptus pinigus atgaus ne visi, sako Socialinės apsaugos ir darbo ministrė. Vieniems senjorams ministrė žada išmokėti iki 7 tūkstančių eurų, kitiems iki 15 tūkstančių eurų. O atgauti visus pinigus bus galima tik susirgus sunkia liga ar patyrus sunkią negalią.
TV3 Žinių kalbinti panevėžiečiai nekantraudami laukia, kada gi valdantieji ištesės rinkiminius pažadus ir leis iš antrosios pensijų pakopos atsiimti sukauptus pinigus.
Tūkstančiai nori atgauti pinigus iš II pensijų pakopos – įspėja, kad tai gali smogti kitu galu
Tūkstančiai Lietuvos gyventojų laukia nesulaukia, kol galės savo sąskaitas bankuose papildyti antrojoje pensijų pakopoje sukauptais pinigais. Lietuvos ekonomistai primena, kad estai, gavę tokią galimybę, pakenkė savo ekonomikai – ne tik investavo pinigus į nekilnojamąjį turtą, vertybinius popierius, bet ir taškėsi pinigais kazino, pirko šaldytuvus ir televizorius.
Ministrė: savarankiškas pensijų kaupimas kels daugiau pasitikėjimo sistema
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM) siūlant nuo 2026 metų atsisakyti automatinio gyventojų įtraukimo į antrąją pensijų pakopą, ministrė Inga Ruginienė sako, kad savarankiškas kaupimas kels daugiau pasitikėjimo sistema.
Ruginienė: valstybės susbsidija pensijų fondams lieka, nes sutarėme dėl didesnių jų investicijų Lietuvoje
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM) atsitraukiant nuo siūlymo valstybės subsidiją antrosios pensijų pakopos kaupime keisti mokesčio lengvata, ministrė Inga Ruginienė tai argumentuoja pasiektu susitarimu su pensijų fondais. Politikės teigimu, rastas kompromisas dėl įstatymo pakeitimo, kuriuo fondams būtų privaloma investuoti Lietuvoje, bent dalį šių lėšų vėliau nukreipiant krašto apsaugai.
„Manau, kad padarėme gerą kompromisą.
Ateityje bus siekiama į pensijų kaupimą įtraukti darbdavius, sako Ruginienė
Kaupimo antrojoje pensijų pakopoje pakeitimus registravusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) ateityje siūlys prie pensijų kaupimo labiau prisidėti ir darbdaviams, sako ministrė Inga Ruginienė.
Pasak jos, dėl tokios galimybės ministerija diskutuoja su Tarptautine darbo organizacija (TDO), kurios išvadų tikimasi sulaukti maždaug per metus.
„Tai yra pirmas pagrindinių pokyčių etapas.
Oficialu: paaiškėjo galutinis siūlymas dėl pensijų kaupimo ir pinigų atsiėmimo
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) parengė įstatymų pakeitimus antrosios pensijų pakopos pertvarkai – atsitraukiama nuo pirminio siūlymo skatinamąjį 1,5 proc. užpraėjusių metų šalies vidutinio darbo užmokesčio (VDU) valstybės prisidėjimą prie kaupimo keisti įmokoms taikoma gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata.
Įspėja dėl pensijų Lietuvoje: ilginti pensinį amžių jau neužteks?
Mūsų šalies pensijų sistema paremta lėšų perskirstymu. Pensininkams išmokama pinigų suma priklauso nuo dirbančių žmonių skaičiaus, jų algų dydžio ir „Sodrai“ sumokamų įmokų.
Kadangi artimiausiu metu pensininkų tik daugės, o darbingo amžiaus gyventojų mažės, ilgainiui kils rizika, kad pinigų pensijoms pritrūks.
Pensinį amžių susiejus su tikėtina gyvenimo trukme, pensininkų skaičiaus augimą galima sulėtinti.
Baigiamos dėlioti NT mokesčio detalės – Žemaitaitis ragina kai kuriuos atleisti, nes tai tiesiog neapsimokės
Valdančioji koalicija baigia sudėlioti nekilnojamojo turto (NT) mokesčio detales. Jis bus visuotinis, kas reiškia, kad mokestį turės mokėti visi, turintys gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto. Tiesa, valdantieji dar svarsto nuo mokesčio atleisti tuos, kam jis nesieks 20 eurų, mat tai neapsimoka mokesčių inspekcijai.
Valdantieji ruošiasi ir antrosios pensijų pakopos reformai – suteiks pusantrų metų laikotarpį apsisprendimui, ar likti kaupime, ar pasitraukti.
Pensijų didinimas Lietuvoje: aiškėja, kiek pinigų gali pridėti jau nauja valdžia
„Sodros“ pensijos ir kai kurios kitos išmokos kiekvienais metais yra didinamos atsižvelgiant į tai, kiek darbuotojų dirba, kiek jie uždirba ir sumoka įmokų. Kitaip tariant, žiūrima į darbo užmokesčio didėjimą ankstesniais metais ir prognozes ateičiai.
Kaip tik šią savaitę Finansų ministerija paskelbė naujausią šalies ekonominės raidos scenarijų.
Jame ir numatytos prognozės apie darbo užmokesčio fondo pokyčius artimiausiais metais.
Ruošia dideles permainas dėl pensijų: žmonės pinigus „prataškys“ ar atidės senatvei?
Papildomai pensijai kaupiantys gyventojai jau netrukus gali tikėtis pokyčių – žmonėms siūloma leisti atsiimti savo santaupas. Dalis ekspertų jau dabar žeria kritiką žadamiems pakeitimams, o ministerijos atstovai atrėžia, kad tokiu būdu bandoma išgelbėti šios pensijų kaupimo sistemos populiarumą.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo leisti žmonėms atsiimti savo santaupas per 12 mėnesių, taip pat panaikinti automatinį įtraukimą į pensijų fondus, pakeisti valstybės 1,5 proc.
Perspėja norinčius atsiimti pinigus iš II pensijų pakopos: tai gali gerokai išpūsti kainas
Beveik pusė kaupiančių antroje pakopoje lietuvių laukia Seimo leidimo atsiimti sukauptus pinigus. Naujausia apklausa rodo, kad didžioji jų dalis geidžia atsiimti kuo daugiau pinigų. Pensijų fondų valdytojai tvirtina, kad tokios lietuvių nuostatos panašios į estų, atsiėmusių pinigus jau prieš 4 metus.
Panevėžietis Romanas antroje pensijų pakopoje per 20 metų sukaupė beveik 10 tūkstančių eurų.
Vyriausybė: pensijų sistemos pertvarką įgyvendinti ketina iki 2026-ųjų rudens vidurio
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) antrosios pakopos pensijų sistemos pertvarką įgyvendinti ketina iki 2026 m. paskutinio ketvirčio.
Tai numatyta Vyriausybės priemonių plane, kuriam pritarti dar turi Ministrų kabinetas. Sausio pabaigoje ministrės Ingos Ruginienės pristatytus siūlymus pensijų sistemos pokyčiams, baigus konsultacijas, planuojama teikti Seimui.
Ruginienė pensijų fondų siūlymus dėl investicijų Lietuvoje laiko spaudimu nevykdyti antrosios pakopos pertvarkos
Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociacijai (LIPFA) skaičiuojant, kad artimiausiu metu fondai galėtų investuoti 3,6 mlrd. eurų į Lietuvos ekonomiką ir gynybos infrastruktūrą, jei pensijų sistema išliktų stabili, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Inga Ruginienė tokią fondų poziciją vertina kaip spaudimą nevykdyti jos vadovaujamos ministerijos planuose esančios antrosios pensijų pakopos pertvarkos.
Vyriausybės užmojai: nuo pensijų keitimo iki pigesnių vaisių, daržovių ar nemokamų kelionių
Gintauto Palucko vadovaujamas ministrų kabinetas trečiadienį oficialiai registravo savo programos įgyvendinimo plano projektą. Jis bent iš dalies parodo, ką ir kada Lietuvos valdžia ketina keisti per artimiausius 4 metus.
Plane numatomas ne tik mokesčių didinimas daugiau uždirbantiems, bet ir mokestinės lengvatos ekologinei ūkininkų produkcijai, kelionėms į ir iš darbo.
Be to, Vyriausybė yra nusiteikusi keisti dabartinę pensijų indeksavimo tvarką, kitaip didinti įvairias išmokas.
Lietuva pensininkams skiria daug mažiau pinigų nei kitos šalys: kodėl?
Pensijos Lietuvoje nuolat didėja, tačiau, palyginti su europinėmis, jos tebėra menkos. O bendrai pensijų išmokoms mūsų šalis skiria kur kas mažiau nei kitos Europos Sąjungos valstybės.
Mėginant suprasti, kiek šalys skiria lėšų pensijoms, šios išlaidos lyginamos su bendruoju vidaus produktu (BVP), kuris rodo visų šalyje parduotų prekių ir paslaugų vertę.
Kuo šis santykis didesnis, tuo daugiau sukuriamos vertės skiriama pensininkams.
Vyriausybė siūlo Seimui nesvarstyti jo narių pataisų dėl pensijų kaupimo
Vyriausybė siūlo nepritarti Seime pradėtų svarstyti įvairių parlamentarų parengtų pataisų, susijusių su pensijų kaupimo sistemos pakeitimais.
Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) išvadai Seimui, kuria raginama sulaukti SADM ruošiamų pataisų paketo.
Ministrė Inga Ruginienė yra pažadėjusi ministerijos rengiamus pasiūlymus Seimui teikti pavasario sesijoje.
LIPFA: pensijų fondai į šalies ekonomiką ir gynybą galėtų investuoti dar 3,6 mlrd. eurų
Antros pakopos pensijų fondai Iki 2028 metų į šalies ekonomiką ir gynybos infrastruktūr galėtų investuoti iki 3,6 mlrd. eurų, jei tam būtų sukurtos tinkamos sąlygos, o pensijų kaupimo sistema būtų stabili, sako Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociacijos (LIPFA) vadovas Tadas Gudaitis.
Tarp Vyriausybės siūlymų Seimo sesijai – GPM ir pensijų pakeitimai
Tarp Vyriausybės siūlymų kovo 10 dieną prasidėsiančiai Seimo pavasario sesijai – didesnių pajamų apmokestinimo progresyvumą numatantys gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo, antros pakopos pensijų kaupimo sistemos pakeitimai bei būsimo Kelių fondo įstatymo projektas.
Vyriausybė šią savaitę įregistravo parlamentui pavasarį planuojamų siūlyti svarstyti įstatymų pataisų ir nutarimų projektų paketą.
Estija planuoja pensijas nuo balandžio didinti 5,7 proc.
Estijos socialinių reikalų ministerija pateikė siūlymą valstybės mokamas pensijas nuo balandžio 1 dienos padidinti vidutiniškai 5,7 proc., pranešė jos spaudos tarnyba.
Sulaukus suinteresuotų institucijų pritarimo ir vyriausybės patvirtinimo, vidutinė senatvės mėnesio pensija didėtų nuo 774 iki 817 eurų.
Sulėtėjus infliacijai, pensijų didinimas šiemet būtų bemaž perpus kuklesnis nei pernai.
Minimali pensija Lietuvoje: kaip keis mažiausias išmokas ir priemokas pensininkams
Sausį mūsų šalyje buvo daugiau kaip 80 tūkst. gyventojų, kurių senatvės pensija nesiekė 450 eurų per mėnesį arba 15 eurų per vieną dieną.
Tokiems gyventojams priklauso priemokos prie pensijos. Turintiems būtinąjį stažą ir jo neturintiems priemokos skaičiuojamos skirtingai.
Tačiau nauja valdžia žada, kad galiausiai priemokos bus panaikintos, o visos pensijos bus pakeltos iki minimalios sumos, reikalingos minimaliam pragyvenimui.
Kiek iš tikrųjų pensijos padidėjo nuo metų pradžios: pinigų vėl neprimokėjo?
Politikai ir valdininkai kiekvienais metais žada, kad pensijos padidės vis daugiau ir daugiau. Tačiau, panašu, kad nei pernai, nei šiemet visi duoti pažadai neįgyvendinami.
„Sodra“ iš gyventojų ir verslo surenka šimtais milijonų eurų daugiau nei išmoka pensijų ir kitų išmokų. Tačiau, net ir esant didžiuliam pinigų pertekliui, pensininkams neišmokama tiek, kiek pažadama.
„PensionsEurope“ kritikuoja naujausius SADM siūlymus antrosios pensijų pakopos pertvarkai
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM) pristačius siūlymus kaupimo antrojoje pensijų pakopoje pertvarkai, didžiausia Europos pensijų fondų asociacija „PensionsEurope“ ragina Vyriausybę nesiimti šių, anot organizacijos, sistemą išbalansuosiančių siūlymų, kurie smarkiai mažintų būsimų senjorų pensijas.
Anot „PensionsEurope“ vadovo Matti Leppalos, siūlymai keisti 1,5 proc.
Ruginienė apie pensijų fondų kritiką: reikia gerbti kiekvieno žmogaus pasirinkimą
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Inga Ruginienė pabrėžia – jos pristatyti siūlymai antrosios pensijų pakopos pertvarkai sistemos nesugriautų. Politikės teigimu, gyventojai yra skatinami patys rinktis, kur ir kiek nori kaupti savo pensijai.
„Pirmiausia turime susikoncentruoti, kad mūsų pirmoji pakopa, „Sodros“ sistema nuolatos stiprėtų, galėtų ir gebėtų išmokėti orias pensijas, tai tuo mes ir užsiimsime.
Prezidentas: GPM lengvata antrosios pakopos įmokoms būtų socialiai teisinga priemonė
Prezidentas Gitanas Nausėda teigiamai vertina Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) siūlymą taikyti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvatas antrosios pensijų pakopos įmokoms. Anot jo, tokia priemonė yra socialiai teisinga ir orientuota į dirbančius žmones.
„Man atrodo, kad ji kaip tik yra socialiai teisinga, nes ji orientuojasi į dirbančius žmones. Be to, bus numatyta tam tikra suma iki kurios lengvata galios.