R. Doveika birželio pabaigoje Paberžėje aukodamas mišias akcentavo, kad net 80 proc. Lietuvos tautos žmonių bijo viešai išreikšti savo nuomonę.
„Į kokią duobę mes, kaip tauta, esame įkritusi? Nesinorėtų tikėti, kad mūsų tautos 30-mečio nepriklausomybės vaisius yra žmoguje glūdinti baimė išsakyti savo nuomonę, nes būsi užčiauptas, pastumtas. Toks vaisius mums nereikalingas, – kalbėjo gerbiamas kunigas. – Turime ištiesti ranką į mokytoją, kad gebėtume išlikti autentiški“, – aukodamas mišias tvirtino R. Doveika.
Socialinėje erdvėje išplitus šiems kunigo teiginiams netrūko pasipiktinusių, kad kunigas skelbia faktais neparemtus duomenis.
Skvernelis: negaliu tylėti
S. Skvernelis socialiniame tinkle „Facebook“ užstojo R. Doveiką.
„Negaliu tylėti, kai bandoma marginalizuoti kunigą Ričardą Doveiką už jo įžvalgų pasisakymą apie mūsų valstybės demokratijos būklę.
Dalinuosi ištrauka iš reprezentatyvaus Baltijos tyrimų atlikto sociologinio tyrimo, pagrindžiančia kunigo Ričardo Doveikos žodžius.
Kiekvienas išvadas gali pasidaryti pats - nebijantys reikšti savo politines pažiūras teigia tik 15 % Lietuvos gyventojų“, – rašoma įraše.
Slušnys: „Visiems pasitaiko nusikalbėti“
Konservatorius Linas Slušnys „Facebook“ negailėjo kritikos R. Doveikos išsakytiems teiginiams.
„Kai kas nors pasako, kad žmonės bijo reikšti savo nuomonę, sakantysis tokiu būdu teigia, jog jis yra tikrasis tiesos nešėjas. Kitaip tariant, ištaręs tokį teiginį, pareiškiu visiems koks esu drąsus. Ir nieko daugiau daryti nereikia, jeigu noriu gauti minios palankumą. Juk minioje niekas faktų netikrina ir nesigilina. Lyderis ištarė teiginį - minia ošia ir ploja.
Jeigu tikslas buvo pigiai pasiekti populiarumą, tai jis tikrai pavyko.
Kunigo pasisakymas turi kelis „bet".
Po jo pasisakymo niekas jam antrankių neuždėjo ir nebaudžia už skleidžiamą melą, kaip tai įvyktų rusijoje. Tai jo nuomonė, kurią patikrino žurnalistai ir minios dalyviai, šiandien jau pavieniai asmenys, patys turi daryti išvadas. Lietuvoje niekas nepersekioja už tokius teiginius.
Renginį, kuriame kunigas mėgavosi trumpa šlove, šalia liūdnai pagarsėjusių Kremliaus ruporų, finansavimą suteikė ir Lietuvos valstybė, o tai reiškia, kad mūsų demokratija yra tokia stipri, kad mokesčių mokėtojai net padeda egzistuoti tokiems melo skleidėjams, nes nesiima išankstinės cenzūros kas, ką ir kaip pasakys renginio metu.
Tai yra demokratijos galia. Gal man ir nepatinka tokios viešos sapalionės, bet tikiu ir pasitikiu savo aplinka ir žmonėmis. Tuo pačiu užjaučiu visus suklydusius ir paklydusius, kurie nesugeba atskirti demokratijos nuo autokratijos ir propagandos.
Kunigas akivaizdžiai nesugeba matyti Lietuvos visuomenės paveikslo. Niekaip negalėtų jaunimas jaustis laimingiausiu pasaulyje, jeigu visi taip bijotų sakyti tiesą. Laimė ir yra tuomet, kai žmogus turi neribotas galimybes rinktis, kalbėti ir veikti. Ir nebūtinai turintis galimybę kalbėti, tai turi daryti.
Nieko. Visiems pasitaiko nusikalbėti“, – rašė L. Slušnys.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!