Neoficialių šaltinių duomenimis, teisti ir šiuo metu laisvės atėmimo bausmes atliekantys politikai Eligijus Masiulis ir V. Gapšys susilaukė įkalinimo sąlygų palengvinimo – jie galės kasdien išeiti pasivaikščioti, neribotai skambinti iš kalėjimo telefono, gauti neribotą pasimatymų skaičių.
Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su V. Gapšio advokatu Vaidotu Sviderskiu jis teigė, jog šiuo metu situacijos detaliau komentuoti negali, tačiau neatmetė galimybės, jog įkalinimo sąlygos galėtų būti sušvelnintos.
Dėl BDAR apribojimų, kalėjimų tarnyba naujienų portalui tv3.lt neatskleidė, ar minėtiems nuteistiesiems iš tiesų buvo palengvintos įkalinimo sąlygos. Tačiau, yra žinoma, jog minėti politikai laisvės atėmimo bausmę atlieka Technikos g. esančiame pusiau atviro tipo Kauno kalėjime.
Įkalinimo sąlygos sušvelninamos įgyvendinus reikalavimus
Kalėjimų tarnyba patvirtino, jog įgyvendinus tam tikras sąlygas, pusiau atviro tipo kalėjimuose įkalinti kaliniai gali būti perkeliami iš paprastosios nuteistųjų grupės į lengvąją nuteistųjų grupę.
Pusiau atviro tipo kalėjimuose, paprastajai nuteistųjų grupei priklausantys asmenys turi teisę:
- per mėnesį gauti keturis pasimatymus, iš kurių vienas vyksta neprižiūrint laisvės atėmimo vietų įstaigos atstovui;
- keturis kartus per savaitę paskambinti;
- kasdien pasivaikščioti po tris valandas.
O štai lengvajai grupei priskirti nuteistieji turi daugiau teisę:
- gauti neribotą pasimatymų, iš kurių du per mėnesį vyksta neprižiūrint laisvės atėmimo vietų įstaigos atstovui, skaičių
- neribotai paskambinti;
- kasdien pasivaikščioti po keturias valandas;
- naudotis maisto ruošimo patalpomis.
Kalėjimų tarnyba taip pat nurodė sąlygas, kurias atitikus, nuteistieji gali būti perkeliami iš paprastosios grupės, į lengvąją:
- yra atlikę ne mažiau kaip tris mėnesius paskirtos bausmės paprastojoje grupėje, o kai paskirta bausmė yra trumpesnė negu vieni metai, – ne mažiau kaip vieną ketvirtadalį paskirtos bausmės;
- užsiima jiems pasiūlyta darbine veikla šio kodekso 61 straipsnyje nurodytą laiką ne mažiau kaip tris paskutinius bausmės atlikimo mėnesius, o kai paskirta bausmė yra trumpesnė negu vieni metai, – ne mažiau kaip vieną ketvirtadalį paskirtos bausmės laiko; 3) vykdo individualiame resocializacijos plane nurodytas priemones;
- neturi drausminių nuobaudų; 5) neturi neįvykdytų administracinių nuobaudų ar administracinio poveikio priemonių už bausmės atlikimo metu padarytus pažeidimus;
- jų nusikalstamo elgesio rizika yra žema arba vidutinė ir nustatyta pažanga šią riziką mažinant.
Įkalinimo bausmę paskyrė apeliacinis teismas
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad lapkričio pabaigoje Lietuvos apeliacinis teismas pakeitė pirmos instancijos teismo sprendimą ir nuteisė visus kaltinamuosius koncerno „MG Grupė“ (anksčiau vadinosi „MG Baltic“) politinės korupcijos byloje, trims iš jų buvo paskirtos realios laisvės atėmimo bausmės.
Buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui skirti šešeri metai laisvės atėmimo ir beveik 19 tūkst. eurų bauda, buvusiam Liberalų sąjūdžio lyderiui Eligijui Masiuliui – pusšeštų metų laisvės atėmimo.
Darbo partijos atstovas Vytautas Gapšys taip pat pripažintas kaltu, jam skirti ketveri metai ir šeši mėnesiai laisvės atėmimo. Jau aišku, kad E. Masiulis ir V. Gapšys bausmę turėtų atlikti Kauno kalėjime, kuriame sėdi su politika ar teisėsauga susiję asmenys.
Tik R. Kurlianskis dar nėra tikras, kur atliks bausmę. Jis gali būti paskirtas į Pravieniškių 1-ą, 2-ą, Alytaus, Marijampolės, Vilniaus kalėjimus. Sprendimas dėl to dar nėra priimtas. Vis dėlto, įstatyme dar yra numatyta viena galimybė, kuri leistų nuteistiesiems bent laikinai sustabdyti bausmės vykdymą.
Visi nuteistieji per 3 mėnesius turi teisę kreiptis į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą (LAT). Jie taip pat turi teisę kreiptis į LAT, kad būtų sustabdytas šio Apeliacinio teismo nuosprendžio vykdymas.
Naujienų portalo tv3.lt žiniomis, LAT bausmės vykdymą sustabdo tik išimtinais atvejais. Be to, toks prašymas gali būti teikiamas tik kartu su kasaciniu skundu. Ir jis būtų svarstomas tik tuomet, jei pats kasacinis skundas būtų priimtas. Galimybe skųsti sprendimą penktadienį jau pasinaudojo V. Gapšys. Jis prašo visiško išteisinimo ir atidėti Lietuvos apeliacinio teismo skirtos bausmės vykdymą, kol byla bus išnagrinėta LAT.
Vėliau V. Gapšys apskundė apeliacinio teismo nuosprendį
„Skundas jau atiduotas“, – BNS sakė parlamentaras.
Jis prašė visiško išteisinimo ir atidėti Lietuvos apeliacinio teismo skirtos bausmės vykdymą, kol byla bus išnagrinėta LAT.
Būdamas įkalintu, toliau dirba Seime
Gruodį vykusios apkaltos metu, Seimui nepavyko panaikinti už kyšininkavimą ir prekybą poveikiu nuteisto bei laisvės atėmimo bausmę Kauno kalėjime atliekančio Vytauto Gapšio parlamentaro mandato. Tai reiškia, jog jis ir toliau dirbs Seime.
Balsuojant nepavyko surinkti 85 balsų už apkaltą nė vienu iš keturių pagrindų, nes buvo net keturi balsavimo biuleteniai.
Vienas biuletenis buvo skirtas atimti mandatą už kyšininkavimą dėl nuolaidos Darbo partijos reklamai, antras – už kyšininkavimą, kai buvo suteikta parama viešajai įstaigai, trečias – už prekybą poveikiu, susietą su nuolaida partijai, ketvirtas – už prekybą poveikiu, susietą su parama viešajai įstaigai. Dviem atvejais pavyko surinkti 75 balsus, kitais dviem – 74.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Buvo straipsnis, kad CHAINOJE per metus įvykdo mirties bausmę maždaug vienam milijonui. O DURNIŲ LAIVE, net jei ir pasodina į kalėjimą, tai nei [mandato] neatima.