„Pavyko, kaip dabar galiu drąsiai teigt, sukurt 8 pasaulio stebuklą“, – įsitikinęs Svajūnas.
Jonavos rajone, Upninkuose gyvenantis Svajūnas Grušauskas apie perversmą energetikoje ir parodė garaže sumeistrautą įrenginio prototipą – švytuoklinį variklį su sukamuoju momentu ir smagračiu.
„Pritaisytas saugos diržas, paspaudi mygtuką, švytuoklė pasileidžia ir mechanizmas automatiškai pradeda dirbti“, – pasakojo išradėjas.
Idėja sukurti tokį įrenginį gimė per pandemiją, meistravo, tobulino ir vis bandė.
„Pradėjau domėtis generavimo principais, uždegiau diodą, uždegiau mažą lempikę, 200 vatų lempikę... o tada pasimaišė reportažas apie Vilko Milkovičių“, – pasakojo išradimo autorius.
S. Grušauskas ne tik kartojo serbų išradėjo metodus, bet juos ir patobulino. Savo sumanymais ir darbais vis dalijosi socialiniame tinkle „Facebook“ sukurtoje grupėje „Alternatyvi energija 1“, kol suprato greičiausiai sukūręs unikalų prietaisą.
„Tai – mašina, variklis, generuojantis daugiau nei 1000 procentų naudingumo koeficiento. Sunaudoja 1 dalį, dešimt dalių atiduoda“, – tikino S. Grušauskas.
Ir visa tai paremta tiesiog fizika.
„Fizikiniais dydžiais šnekant – technologija leidžia pakelt bet kokį svorį, pakabintą ant švytuoklės į tam tikrą aukštį, pakeltas svoris įgauna potencinę energiją“, – įrenginio specifiką paaiškino vyras.
Nors šiek tiek paslapties šydą praskleidė, visų subtilybių neišdavė.
„Va, iš mažų apsisukimų jau rodo krovimą... šitie smagračiai apsisuka iki 300 apsisukimų per minutę“, – prietaiso detales rodė S. Grušauskas.
Išradėjai sako, kad šis prietaisas leidžia energiją gaminti visiškai nemokamai ir tiek, kiek reikia.
„Vėjo jėgainės yra gerai. Bet vėjas pučia visom jėgainėm, gaunasi momentinis energijos perteklius. Saulė šviečia visom – vėl perteklius. Čia dieną naktį dirba, reikia, atjungiam sankabą, mechanizmas dirbs, bet negeneruos, tai – naujas žingsnis energetikoje“, – įsitikinęs Svajūnas.
Elektra – nemokama
Socialiniame tinkle vyras surado ir bendraminčių. Išradimą nusprendė patentuoti. Dokumentus pateikė pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijai, vertinimas užtruks iki pusantrų metų.
„Turės vertinti dar 3 ekspertai, kitų šalių, jų nuomonė bus išsakyta. Mums buvo svarbu suprasti, parodyti ir aprašyti mūsų sukurtą jėga“, – sakė kitas išradimo autorius Edgaras Viliušis.
Dabar bendraminčių tikslas sukurti darbinį modelį, kad išsklaidytų skeptikų abejones.
„Sunku tuo patikėti, tą suvokti, mes tą padarėm, o mokslas sako, kad tai neįmanoma, visas kalbas paneigs darbinis modelis ir mes esam į tai susikoncentravę ir, kai jis veiks, tada bus visiems atsakymas“, – įsitikinęs E. Viliušis.
O panaudojimai tokio variklio esą kuo plačiausi, sakė, kad tokie prietaisai gali ne tik namus energija aprūpinti, ir, svarbiausia, visiškai nemokamai.
„Konteinerį atsivežei į sodybą, pastatei ir užmiršai tiekėją ir skirstytoją. Šildaisi, apšvietimas, po šaligatviu išsivedžiojai kabelį ir nereikia sniego kasti, viskas nutirpsta, nes elektra nemokama“, – pasakojo Svajūnas.
Toks įrenginys netaršus ir priežiūra nesudėtinga.
„Metalas ir daugiau nieko, jokio kuro, jokių išteklių, jokio deginimo, jokios taršos. Po žeme statom, niekam nekenkia. Jokios radiacijos, jokio magnetizmo, jokio garso“, – apie saugų išradimą kalbėjo jo išradėjas S. Grušauskas.
Išradėjai tikisi, kad jų varikliu susidomės ir mokslininkai, ir valdžios atstovai, atsiras ir investuotojai.
Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.