• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje siekiama įteisinti Civilinės sąjungos įstatymą, tačiau dalis politikų su tuo nesutinka ir sako, kad gėjams, lesbietėms ir kitoms seksualinėms mažumoms esą jau buvo pasiūlyta įvairių variantų, o šeimos prigimtis turi būti išsaugojama.

Lietuvoje siekiama įteisinti Civilinės sąjungos įstatymą, tačiau dalis politikų su tuo nesutinka ir sako, kad gėjams, lesbietėms ir kitoms seksualinėms mažumoms esą jau buvo pasiūlyta įvairių variantų, o šeimos prigimtis turi būti išsaugojama.

REKLAMA

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė žurnalistams teigė, kad koalicijos partneriai pažadėjo paieškoti papildomų balsų Seime priimti Civilinės sąjungos įstatymą.

Visgi TV3 laidoje „Dėmesio centre“ kilusi diskusija dėl minėto įstatymo įplieskė nesutarimų.

Raskevičius: „Aš pats nusprendžiu, kas yra mano šeima“

Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius laidoje teigė, kad dažnai žmonės įsivaizduoja, kad Civilinės sąjungos įstatymas yra teisių ir pareigų sąrašas, kurį įgytų civilinę santuoką sudarę asmenys. Tačiau, jo teigimu, taip nėra.

„Tiesa yra tokia, kad Civilinė sąjunga yra tik teisinis instrumentas, kaip žalias mygtukas, kurį paspaudus per visą teisės sistemą įsijungia partneriams numatytos teisės ir pareigos. Lietuvoje yra 60 teisės aktų, kurie apima labai įvairias gyvenimo sritis. 

REKLAMA
REKLAMA

<...> Priėmus Civilinės sąjungos įstatymą, partneriai galėtų įgytį teisinį statusą teisinėje sistemoje ir pradėti naudotis tomis garantijomis. Ir iš esmės, ką daro Civilinės sąjungos įstatymas, jis partneriams suteikia civlinį statusą. Tai reiškia – įvairiose gyvenimo srityse tie žmonės yra matomi kaip tarpusavyje susiję. Ne draugai, ne sugyventiniai, ne pažįstami, bet kaip žmonės, kurie turi užregistravę tam tikrą teisinį statusą tarpusavyje“, – kalbėjo politikas.

REKLAMA

Tačiau konservatorė Vilija Aleknaitė–Abramikienė prieštarauja ir sako, kad Civilinės sąjungos įstatymas numato statusą, kuris tarsi prilygtų vyro ir moters šeimos statusui.  

“<...> Praktinius gyvenimo klausimus buvo galima išspręsti jau seniai, jeigu kita pusė sutiktų. Mes siūlėme įvairius variantus – ir Artimo ryšio įstatymą, ir kitokias formas. Tačiau tokias formas, kurios nekonkuruotų su prigimtine šeima.

REKLAMA
REKLAMA

Juk visi suprantame ir niekam negaila, kad tos pačios lyties asmenys galėtų išspręsti savo praktinio gyvenimo klausimus, bet mes žinome įvairias teismų praktikas ir Europoje, ir toliau, kaip tos teisės yra plėtojamos. Tikslas yra gauti absoliučiai vienodą traktavimą ir pasiekti santuokos teisinį statusą“, – kalbėjo politikė.

Pasak V. Aleknaitės–Abramikienės, šiuo metu yra užmirštama, kad šeima atsiranda iš kraujo ryšio. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nereikia nė civilinės sąjungos, nė santuokos. Jeigu asmuo turi vaiką, automatiškai jis yra su tuo vaiku. Tačiau pono Raskevičiaus atveju yra taip, kad vaikas, ačiū Dievui, turi tėtį ir mamą“, – kalbėjo ji.

Tačiau T. V. Raskevičius laidos metu iškart sureagavo ir pareiškė: „mano vaikas turi tėtį ir dvi mamas, ačiū.“

„Jis turi tėtį ir mamą pagal prigimtinę teisę ta moteris ir jūs esate šeima, o kita moteris – galbūt draugė šeimos ar ką, ir jeigu priimtumėte Artimo ryšio įstatymą, kaip mes siūlome, ji galėtų sudaryti sutartį su jūsų vaiko mama.

REKLAMA

Supraskite, pagal prigimtinę teisę jūs esate šeima su savo vaiko motina. Patinka jums tai ar ne“, – tęsė V. Aleknaitė–Abramikienė.

Tačiau Seimo narys T. V. Raskevičius laidos metu pareiškė, kad jis pats nusprendžia, kas yra jo šeima.

„Šioje situacijoje aš jaučiuosi labai keistai, nes štai sėdi kitoje stalo pusėje politikė, kuri labai šaltu veidu aiškina man, kas yra mano šeima.

Aš pats nusprendžiu, kas yra mano šeima. Mano vaikas puikiai žino, kas yra mano šeima. Ir paskutinis žmogus, kuris jam yra reikalingas – tai Aleknaitė–Abramikienė, kuri mano sūnui aiškintų, kas yra jo šeima“, – kalbėjo politikas.

REKLAMA

Armonaitė: koalicijos partneriai pažadėjo paieškoti balsų civilinei sąjungai

Po valdančiosios koalicijos tarybos susitikimo A. Armonaitė žurnalistams teigė neišgirdusi, kiek balsų liberalai ir konservatoriai garantuoja Civilinės sąjungos įstatymo priėmimui, tačiau išgirdo pažadą padirbėti savo frakcijose, kad balsai būtų.

„Kol kas pažado, konkretaus skaičiaus iš koalicijos partnerių mes šiandien negavome, tačiau gavome pažadą aktyviai padirbėti tuo klausimu savo frakcijose“, – tvirtino A. Armonaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kalbant apie opoziciją, žinoma, kad visada šnekamės su opozicija, bet, matyt, koalicija pirmiausia yra įsipareigojusi įgyvendinti pokyčius. Mes dabar skaičiuojame 20 koalicijoje narių, tų sūnų paklydėlių, kuriuos, tikimės, kad koalicijos lyderiams pavyks sutelkti ir priimti svarbų įstatymą“, – sakė politikė.

Pavasarį Seimas po svarstymo minimalia balsų persvara pritarė Civilinės sąjungos įstatymo projektui, kuriuo būtų įteisinta tos pačios lyties asmenų partnerystė.

REKLAMA

Lietuvoje partnerystė šiuo metu nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties poroms. Ankstesni bandymai tą padaryti parlamente buvo nesėkmingi.

Civilinės sąjungos įstatymo projektas numato, kad ją sudarę partneriai kurtų bendrą dalinę nuosavybę, tačiau turėtų galimybę atskiru susitarimu nustatyti ir kitokį turto teisinį režimą, paveldėtų pagal įstatymą ir nemokėtų paveldėjimo mokesčių, turėtų galimybę veikti vienas kito vardu ir interesais, atstovautų vienas kitam sveikatos priežiūros srityje, galėtų gauti su sveikata susijusią informaciją.

Problema ne orientacijoje. Galima ginčytis iki nukritimo kad tai genetinė liga ar neliga, bet faktas tas , kad keturi procentai apsigimimų negali būti norma. Tai yra apsigimimas, bet žmogus nekaltas kad toks gimė. Tačiau ,kai žmogus ,patekęs į Seimą užsiima vien tik savo orentacijos garsinimu ir įteisinimu, tarsi aplink nebūtų kitų problemų, tai manau yra tikrai iškrypimas. Arba psichologinė problema; juk yra homoseksualų, kurie gyvena normalų gyvenimą, su partneriu ar be ir nesiviešina ir nekelia triukšmo, suprasdami, kad jie nėra pasaulio bamba, o tik žmogus su savo problema. Tas perdėtas savo apsigimimo viešinimas ir bandymai tai parodyti vos ne kažkokiu privalumu yra tikrasis iškrypimas. Ir tam vaikui dėl savo tuščių ambicijų užkrauti savo psichines problemas yra nesąžininga. Kažin ar tai padės jam gyvenime...bet tokiems egoistams ir narcizams kaip raskevičiai ,tai nerūpi....
Perfrazuojant jis pasakė, dėjau ant visų įstatymų, čia aš įstatymas. Va tokia tolerancija kitai nuomonei.
Uždarykite čiulpiką semonką su raskevičiumi į atsinaujinantį zologijos sodą.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų