Britas Simonas Charlesas Doronte-Day socialiniame tinkle „Facebook“ pagerbė karalienę Elžbietą II po to, kai ji ketvirtadienį mirė Balmoralo pilyje. 56 metų vyras, gyvenantis Kvinslande, sakė, kad žinią apie karalienės mirtį jam pranešė jo dukra Meriam, rašo dailymail.co.uk.
„Kaip ir visiems planetos gyventojams, būtų sunku nebūti paveiktam ir nuliūdusiam dėl jos mirties“, – rašė jis. „Nuo tada, kai sužinojau apie savo močiutės, žinomos kaip Lilibet, netektį, man suplūdo žinutės dėl netekties. Ačiū visiems už gerus žodžius, mintis ir rūpestį.“
Simonas Charlesas Doronte-Day, kuris nuo 2018 m. pasisako už tai, kad karalius Karolis III ir karalienė konsortė Camilla yra jo tėvai, jau seniai karališkajai šeimai pateikia DNR mėginį. Jis sakė, kad monarchės mirtis pažymėjo tai, kad jis prarado galimybę gauti savo paveldą.
Tačiau jis pažadėjo toliau dėti pastangas ir įtikinti karališkąją šeimą, kad naujasis valdovas ir jo žmona yra tikrieji jo tėvai.
„Kaip daugelis iš jūsų pareiškė, kad mano šeima ir aš gedžiu ne tik dėl Jos Didenybės netekties, bet ir dėl galimybės maloniai, teisingu būdu išspręsti šią problemą“, – sakė jis. „Taigi, nepaisant prarastos galimybės asmeniškai išgirsti karalienės įvykių versiją ir didžiulio liūdesio, kurį jaučiame visi dėl jos mirties, visa kita bus kaip įprasta.“
Devynių vaikų tėvas sakė manantis, kad karalienė dabar yra „laisva“ daryti tai, ko nori pomirtiniame gyvenime, be jokios visuomenės kritikos ir kad dabar ji „susivienijo su didžiausia savo gyvenimo meile ir artimiausiu draugu“, velioniu princu Philipu.
Jis sakė, kad nemano, kad ji norėtų, kad kas nors dėl jos liūdėtų, o „geriau norėtų, kad mes visi švęstume ir prisimintume ją už tai, už ką ji pasisakė, ir už pokyčius, kuriuos ji padarė savo valdymo metu“.
Gedint ponas Dorante-Day, kurio žmona Elvianna ir vaikai yra australai, sakė, kad jo šeima dalyvaus šventose aborigenų kultūros praktikose. „Kartu mes visi įžengiame į sunkų laikotarpį, nes visi patiriame šią netektį“, – paminėjo jis.
„Nesvarbu, ką jūs jaučiate, kokios jūsų politinės nuostatos, religiniai įsitikinimai – ji buvo mūsų visų gyvenimo dalis. Elžbieta palietė kiekvieną iš mūsų. Mano žmona Elvianna, šeima ir aš būtume dėkingi už žmonių supratimą ir pagarbą, kad mes taip pat patiriame netektį savaip. Ilsėkis ramybėje karaliene, tu dabar Dievo rankose, aš žinau, kad savyje visada nešiosiuosi gabalėlį tavęs“, – sakė jis
J. Dorante-Day gimė Portsmute, Jungtinėje Karalystėje, 1966 m. balandžio 5 d. ir buvo įvaikintas aštuonių mėnesių amžiaus, kol jo šeima vėliau apsigyveno Australijoje. Abu Dorante-Day įtėviai dirbo karalienei ir princui Philipui viename iš savo karališkųjų namų, ir jis tvirtina, kad įvaikinimo būdu gauta močiutė ne kartą ir tiesiai jam sakydavo, kad jis yra Charleso ir Camilla sūnus.
D. Dorante-Day byloje teigiama, kad karalius Charlesas ir jo sutuoktinė Camilla užmezgė artimus santykius 1965 m., o jo gimimo liudijime teigiama, kad jis gimė po metų nuo tos datos. Jis tvirtina, kad likus devyniems mėnesiams iki gimimo Camilla viešai nesirodė, o karalius Charlesas buvo išvykęs į kelionę į Australiją.
D. Dorante-Day byloje teigiama, kad karalienės sutuoktinė Camilla jį laikė iki aštuonių mėnesių, slėpdama nuo pasaulio, padedama karališkosios šeimos ir apsaugos. Tačiau praėjus aštuoniems mėnesiams jis buvo per didelis, kad jį būtų galima paslėpti, ir buvo susitarta, kad karališkųjo namų darbuotojo dukra – J. Dorante-Day, moteris, pas kurią jis pateko – jį įsivaikins.
Dorante-Day'us mano, kad jo gimimo liudijime jo pavardės neatitikimai taip pat įrodo, kad jis turi karališko kraujo. Tačiau jo laiko juosta prieštarauja oficialiems įrašams, kuriuose teigiama, kad Camilla su Karoliu III susitiko po penkerių metų.