Rožės klesti nuo birželio iki rugpjūčio, tačiau ateina rugsėjis ir jos gali atrodyti šiek tiek liūdnokai. Susmulkėję žiedlapiai, pasikeitę ar nukritę lapai ‒ visi požymiai, kad jūsų rožėms gali prireikti pagalbos.
Pasirūpindami savo rožėmis dabar, užtikrinsite, kad jos išgyvens žiemą ir kitą vasarą išaugins puikiausius žiedus.
„Sodininkų pasaulis“ pasidalino pagrindiniais rudens rožių priežiūros darbais, kuriuos turite atlikti dabar, įskaitant senų žiedų ir sergančių lapų pašalinimą bei genėjimą, rašo express.co.uk.
Seni rožių krūmai
Jei paliksite nuvytusius smulkius rožių žiedus, vaizdas nebus patrauklus. Žurnalas „BBC Gardeners’ World Magazine“ rekomenduoja nupjauti gėles, kad „nepradėtų pūti“. Jei auginate erškėtrožes, pašalinkite tik žiedlapius.
Lapija
Kai kurie jūsų rožių lapai gali atrodyti šiek tiek pakitę ir nesveiki. Gali atsirasti tokių ligų kaip juodoji dėmė, pelėsis ar rūdys, todėl svarbu nedelsiant pašalinti nesveikos išvaizdos lapus.
Nepamirškite surinkti ir ant žemės nukritusių užkrėstų lapų. Jie gali pernešti ligas ir sekančiais metais užkrėsti jūsų augalą.
Rožių persodinimas
Jei netenkina rožių krūmo vieta, dabar yra puikus laikas jas perkelti į kitą vietą. Žemė vis dar šilta, todėl šaknys galės įsitvirtinti naujoje vietoje. Dabar taip pat tinkamas laikas sodinti naujas rožes, kurios spės įsitvirtinti prieš prasidedant žiemai.
Genėjimas
Atsikratykite negyvų ar pažeistų stiebų. Jei stiebai trukdo kitiems, juos taip pat galite nugenėti. „Sodininkų pasaulis“ rekomenduoja sukurti „atvirą pagrindą, kuris paskatintų gerą oro cirkuliaciją“.
Nupjaukite stiebus
Vėjuotu, audringu oru rožės gali būti pažeidžiamos ‒ stiprūs vėjo gūsiai netgi gali išjudinti ir pažeisti šaknis, todėl augalas gali pasvirti ar net išlūžti. „Sodininkų pasaulis“ siūlo nupjauti stiebus virš „į išorę nukreipto pumpuro“. Taip pat galite apskabyti standartinių rožių žiedus, kad jų vėjas nenuplėštų.