• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Biržų savivaldybės tarybos posėdyje prabilta apie mokytojų patiriamą psichologinį spaudimą. Mero pavaduotoja Audronė Garšvaitė kalbėjo apie būtinybę mokytojams išdrįsti pranešti apie mobingo atvejus. Kitiems politikams atrodė, kad tokius atvejus sunku įrodyti, todėl pedagogai renkasi kitą kelią – pasitraukimą iš darbo.

Biržų savivaldybės tarybos posėdyje prabilta apie mokytojų patiriamą psichologinį spaudimą. Mero pavaduotoja Audronė Garšvaitė kalbėjo apie būtinybę mokytojams išdrįsti pranešti apie mobingo atvejus. Kitiems politikams atrodė, kad tokius atvejus sunku įrodyti, todėl pedagogai renkasi kitą kelią – pasitraukimą iš darbo.

REKLAMA

Išvargino ne tik nuotolinis mokymas?

Biržų savivaldybės tarybos posėdyje išklausyta informacija apie pasirengimą naujiems mokslo metams. Informaciją pateikęs administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Eugenijus Januševičius kalbėjo ne tik apie ūkinius reikalus, kurie esą labiausiai visus domina.

„Pavyko išspręsti mokytojų trūkumo klausimą“, – informavo vedėjas, kalbėjęs apie pastaruoju metu aptarinėjamą aktualiją – mokytojų išėjimą iš darbo net nesulaukus pensinio amžiaus.

REKLAMA
REKLAMA

„Sakoma, kad pagrindinė tokio mokytojų apsisprendimo priežastis – dėl nuotolinio mokymo patirtas nuovargis, tačiau kalbama ir apie kitas priežastis“, – prabilo tarybos narys pedagogas Arūnas Anskinas.

REKLAMA

Politikas teigė, kad mokytojus trauktis iš darbo esą verčia patiriamas mobingas, nuolatinis psichologinis spaudimas ir su tuos susiję panašūs dalykai.

„Veržiasi į nuotolines pamokas, liepia dalyvauti ne pirmo būtinumo susirinkimuose“, – mokyklos vadovų veiksmus vardijo A. Anskinas.

Jis klausė E. Januševičiaus, kokių veiksmų dėl minimų ir jau viešai girdimų dalykų ėmėsi kaip skyriaus vedėjas.

„Situacija svarstytina. Niekas dėl šitų dalykų, dėl minėtos situacijos nesikreipė, tačiau skyrius į bet kokius atveju reaguos“, – kalbėjo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas.

REKLAMA
REKLAMA

Mokytojai turi įgyti drąsos

Švietimo sritį kuruojanti mero pavaduotoja Audronė Garšvaitė sakė norinti antrinti vedėjui E. Januševičiui dėl to, kad apie situaciją tik kalbama, tačiau konkretūs dalykai neįvardijami.

„Pokalbiai su mokyklų vadovais vyksta. Prieš rugsėjo 1- ąją iš darbo išėjo keli „Aušros“ mokytojai, iš jų tik vienas pensinio amžiaus... Jeigu kalbama apie mobingą, tai mokytojai turi rasti drąsos apie tai pasakyti“, – kalbėjo mero pavaduotoja, buvusi pedagogė A. Garšvaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, dėl savo ar kolegų neigiamų patirčių mokytojai turėtų kreiptis į Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus, savivaldybės vadovus, kad būtų galima remtis ne vien tik sklindančiomis kalbomis.

„Kas iš to, jeigu mokytojas kreipsis, o iš jo paprašys įrodymų? Kaip jis tuos įrodymus pateiks?“ – abejojo tarybos narė, buvusi pedagogė Stasė Eitavičienė.

REKLAMA

Kalbėta ir apie tai, ką tenka išgyventi kai kurioms skyriais tapusioms kaimo mokykloms.

„Apie vienos iš jų problemas jūs tikrai turėtumėte žinoti“, – S. Eitavičienė savo žodžius taikė Papilyje gyvenančiam E. Januševičiui. Anot vedėjo, domėtis tuo, kas vyksta Papilyje, jam trukdo galimas viešųjų ir privačių interesų konfliktas.

„Tačiau jūsų vadovaujamame skyriuje yra kitų specialistų“, – pastebėjo tarybos narė S. Eitavičienė.   Straipsnio autorė: Alfreda Gudienė.

Taip. Nebeištveria mokytojai. Reforma po reformos, kurios nieko nekeičia, ,,tušti" seminarai plauti pinigams, ,,visagaliai" direktoriai, auditai (gudrūs žmonės susikūrė sau darbo vietas), supermamytės, kurios išdrįsta net į pamoką veržtis... Kaip gali pedagogo sveikata visa tai atlaikyti?
Daugelyje mokyklų karaliauja neofeodaliniai santykiai. O jie be mobingo tiesiog neįmanomi. Padėtis tokių feodalų valdose tiesiog tragiška dar ir todėl, kad didžiausia vertybe tampa ne profesionalumas, o paklusnumas. Medicinoj šioj sferoj šiek tiek sujudėta. Švietime kol kas - nė krust.
Paskaičiuokim, broliai kurmiai, kiek etatų yra švietimo skyriuose. O kam kam jis toks išpūstas reikalingas? Sovietiniais laikais tai bent dėl formos sakydavo, kad padėtų mokytojams, o dabar? Yra dar toks švietimo centras, tai kam tos 2 įstaigos? Beje, primenu, kad darbui mokyt.naudoja savo kompiuterius, popierių, rašalą ir kt.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų