Braškės
Braškė – viena mėgstamiausių uogų. Tai puikus antioksidantų šaltinis. Joje gausu vitamino C, taip pat ji yra praturtinta folio rūgšties, kalio. Žmonėms sergantiems diabetu rekomenduojama valgyti šias uogas, nes jos pasižymi žemesniu glikemijos indeksu nei kitos uogos. Braškių vartojimas siejamas su sumažėjusia rizika susirgti vėžiu, diabetu, širdies ligomis. Braškė – sveikas ir naudingas vasaros malonumas, kurios aromatas ir rudenį bei žiemą suteiks gražių bei naudingų sveikatai akimirkų.
Mėlynės
Mėlynės – daug naudingų medžiagų ir mažai kalorijų. Vitaminais C, A, B, K turtingos uogos, prikaupusios kalio, kalcio, magnio, fosforo, geležies. Šios uogos yra antioksidantų šaltinis, padedantis užkirsti kelią vėžiniams susirgimams. Mėlynėse esantis antocianinas lėtina organizmo senėjimą. Jos taip pat yra puiki pagalba pavargusioms akims.
Juodieji serbentai
Juodieji serbentai – turtinga vitaminais ir ryškiu skoniu uoga. Juodieji serbentai – B, C, D, E, K vitaminų šaltinis. Juodųjų serbentų sėklų aliejuje yra gama–linoleno rūgšties (GLA), kuri sušvelnina organizme vykstančius uždegiminius procesus. Juodųjų serbentų uogos puikiai tonizuoja, jų arbata galima pakeisti įprastą kavos puodelį. Serbentai mažina cukraus kiekį kraujyje, saugo nuo vėžio ir kraujagyslių ligų, naudingos sergant mažakraujyste. Sauja juodųjų serbentų – C vitamino dienos norma.
Raudonieji serbentai
Raudonieji serbentai – rūgštus grožis iš vaikystės. Verta prisiminti ir valgyti šias uogas, kurias vasara visada dovanoja su kaupu, nes tai yra nelepios uogos. Raudonieji serbentai – vitamino C šaltinis. Taip pat ši uoga vertinama dėl oksikumarino, kuris normalizuoja kraujo krešėjimą. Raudonuose serbentuose yra vitaminų A, E, P, B1, fosforo, karotino, seleno, magnio, vario, mangano, taip pat gausu antioksidantų. Raudoni serbentai padeda slopinti uždegimus, turi priešvėžinių savybių, pagerina apetitą, turi priešuždegiminių savybių, padeda esant mažakraujystei, rekomenduojami esant ilgalaikiam vidurių užkietėjimui. Iš serbentų skanu ir naudinga gaminti želė, džemus, ledus ar tiesiog gaivinančius gėrimus.
Agrastai
Agrastai – vaikystės uoga, kurią nostalgiška galime ragauti soduose, kaimuose, rasti turguje. Agrastas turi gintaro rūgšties, naudingas sergant virškinamojo trakto ligomis, esant kolitui, vidurių užkietėjimui, avitaminozei. Agrastuose gausu organinių rūgščių, pektininių medžiagų, vitaminų C, B1, E, P, provitamino A, fosforo. Agrastai dėl sudėtyje esančio serotonino vadintini geru vaistu nuo apatijos ir lengvos depresijos. Taip pat šios uogos padeda kovoti su augliais, stiprina kraujagyslių sieneles. Didžioji naudingųjų medžiagų dalis yra agrastų odelėje, todėl vartojant uogas nereikėtų jų nulupti.
Avietės
Avietės turtingos C, A, E, B grupės vitaminais, naudingos ląstelienos gausa, kuri stimuliuoja žarnyno judamąją funkciją ir skatina cholesterolio pašalinimą iš organizmo. Uogose esanti geležis gerina kraują. Taip pat avietėse yra kalio druskos, karotino, folio rūgšties, vario šaltinis. Avietės išlaiko daugumą naudingų savybių ir termiškai apdorotos. Avietės vartojamos nuo mažakraujystės, sutrikus širdies ritmui. Tai natūralus aspirino pakaitalas, todėl populiarios esant peršalimo, gripo, kvėpavimo takų susirgimams, skatina prakaitavimą. Aromatinga ir labai vertinga džiovintų uogų, lapų ir šakelių arbata.
Spanguolės
Spanguolės turi daug vitaminų ir mineralinių medžiagų, daug kalio, fosforo, geležies, mangano, tai puikus vitaminų C, E ir maistinių skaidulų šaltinis. Spanguolės – tai geras pasirinkimas avitaminozei gydyti, veiksminga prevencinė priemonė siekiant apsisaugoti nuo vėžinių susirgimų. Šios uogos gerina imuninę sistemą, turi mažai kalorijų, pasižymi antimikrobiniu poveikiu.
Gervuogės
Mokslininkai gervuoges įvardina kaip vienas daugiausiai antioksidantų turinčias uogas. Šios uogos yra sukaupusios didelį kiekį A, B grupės vitaminų, vitamino C, ypač daug vitamino E, kurio net ir termiškai apdorojus gervuoges lieka didelis kiekis uogose. Gervuogės taip pat turi daug kalio, vario, mangano, fenolio ir folio rūgšties.
Bruknės
Bruknės – vitaminų C, B1, B2 ir PP šaltinis. Uogų arbata rekomenduojama karščiuojant, norint malšinti troškulį, kamuojant kosuliui. Uogos vertingos esant sumažėjusiam skrandžio sulčių rūgštingumui, sergant gastritu. Uogose kaupiama benzoinė rūgštis pasižymi antiseptinėmis savybėmis, todėl bruknės yra atsparios puvimui ir gali ilgai išbūti net ir nedžiovintos. Prasidėjus peršalimo simptomams bruknių sulčių ir medaus sirupas – puikus pasirinkimas norint palaikyti subalansuotą imuninę sistemą
Uogos – vitaminų šaltiniai, naudingos mūsų imuninei sistemai. Nors vertingiausios uogos tik ką nuskintos, vis dėlto nepamirškime jų valgyti ir šaltuoju metų laiku. Sudžiovintos, užšaldytos ar konservuotos jos turi mažiau naudingų medžiagų nei vasarą, bet vis tik išlieka vertingos.