„Barbora“ skelbia 3 gardžiausių šaltibarščių receptus: išbandyti privalo kiekvienas
Šią vasarą „Barbora“ paskelbė gardžiausių Lietuvos šaltibarščių rinkimus, kuriuose dalyvavo daugybė ištikimiausių rožinės sriubos gerbėjų. Po ilgų degustacijų bei diskusijų, virtuvės šefas Gian Luca Demarco, kelionių ir šeimos laisvalaikio tinklaraščio „Nėra blogo oro“ įkūrėja Lina Vasiliauskienė bei Tetos Vylmos personažo kūrėjas, šaltibarščių be burokėlių mėgėjas Edvinas Krupinskas skelbia gardžiausių šaltibarščių konkurso nugalėtojus!
Linksmas receptas tarmiškai
Pirmasis komisijos narius su...
Skaniausių šaltibarščių rinkimai: dalyvauk ir sužinok apie juos daugiau
Sutiksite, kad šaltibarščiai – neatsiejamas lietuvių vasaros hitas, tačiau ar tikrai pakankamai žinote apie šią unikalią sriubą? Dalijamės įdomiais faktais apie šaltibarščius ir primename, kad šiandien – paskutinė proga sudalyvauti „Barboros“ skaniausių šaltibarščių receptų rinkimuose.
Istorinės šaknys. Šaltibarščiai – viena seniausių mūsų tautos sriubų, gaminta jau Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikais. Pirmieji šios šaltos sriubos receptai istoriniuose šaltiniuose užrašyti 18 a. pab.
Gian Luca dalijasi receptu ir atskleidžia: anksčiau nesupratau lietuvių meilės šaltibarščiams
Užsieniečiams, kurie dar nėra susipažinę su išskirtiniu lietuvių patiekalu – šaltibarščiais, ši sriuba gali pasirodyti neįprasta tiek savo ryškia spalva, tiek išskirtiniu skoniu. Tačiau tie, kurie drįsta jos paragauti, dažnai nustemba, kaip greitai ji tampa vienu mėgstamiausių patiekalų. Ne išimtis ir puikiai Lietuvos žmonėms pažįstamas, charizmatiškasis italų virtuvės šefas Gian Luca Demarco, kuris, kaip ir daugelis, atrado šaltibarščių džiaugsmą.
Tokių šaltibarščių dar neragavote: tetos Vylmos personažas siūlo išbandyti receptą be burokėlių
Tikriausiai sutiksite, kad beveik kiekvienas, išgirdęs žodį „šaltibarščiai“, be didelių apmąstymų įsivaizduoja įprastą mūsų akiai rožinę sriubą. Vis dėlto, atsiranda ir tokių šio patiekalo variacijų, kur burokėliai, nudažantys sriubą ryškia rožine spalva, nenaudojami, todėl ši lieka baltos, kefyro spalvos. Savo išskirtiniu baltų šaltibarščių receptu pasidalijo socialiniuose tinkluose puikiai žinomas Edvino Krupinsko kuriamas tetos Vylmos personažas.
„Nėra blogo oro“ tinklaraštininkė pasidalijo išskirtiniu šaltibarščių receptu: išbandę nepasigailėsite
Nėra nieko geriau nei karštą vasaros dieną atsigaivinti vėsiais ir gardžiais šaltibarščiais. Ši rožinė sriuba Lietuvoje tokia populiari, kad pasirodo vis daugiau jos variacijų. Šį kartą savo mėgstamiausiu šaltibarščių receptu dalijasi tinklaraščio „Nėra blogo oro“ įkūrėja ir autorė Lina Vasiliauskienė.
„Barbora“ skelbia geriausių Lietuvos šaltibarščių rinkimus! Nepraleiskite progos dalyvauti
Nėra abejonės, kad lietuviai, tiesiog, negali gyventi be šaltibarščių. Pastaruoju metu gomurį lepiname ne tik tradiciniais, bet ir moderniais, netikėtais ingredientais pagardintais šaltibarščiais ir be paliovos ginčijamės – kuris šaltibarščių receptas vertas geriausiojo titulo.
Atskleidė, ar sveika valgyti šaltibarščius: kiti mano neteisingai
Šaltibarščiai vis labiau šylant orams tampa itin populiariu pasirinkimu virtuvėje. Jie džiugina savo skaisčiai rožine spalva, yra maistingi ir karštomis dienomis atvėsina. Apie tai, ar šaltibarščius valgyti sveika ir ar toks maistas tinkamas lieknėjantiems papasakojo dietologas Mantas Liekis.
Dietologas taip pat atsakė į amžiną klausimą – reikėtų dėti ar nedėti kiaušinį į šaltibarščius.
Šaltibarščiais mėgautis gali visi
Visus nerimaujančius dėl šaltibarščių sveikumo dietologas nuramino.
Šaltibarščiai išrinkti skaniausia šaltąja sriuba pasaulyje
Maisto apžvalgų tinklapyje „TasteAtlas“ paskelbtame sriubų sąraše Lietuvos šaltibarščiai užėmė garbingą 1-ąją vietą tarp 17-os tinklapio lankytojų įvertintų šaltųjų sriubų.
„Ši gaivi, šalta burokėlių sriuba yra tradicinės lietuviškos virtuvės dalis. Ją sudaro kreminis marinuotų arba virtų burokėlių ir kefyro arba pasukų mišinys, užpiltas ant tarkuotų agurkais ir kietai virtų kiaušinių. Visa sriuba gausiai pagardinama krapais ir paprastai paliekama pastovėti, kol visi skoniai gerai susiderina.