Dmitrijus Patruševas yra Rusijos žemės ūkio ministras ir Kremliaus režimo bendrininkas. Šis politikas yra kilęs iš Rusijoje gana gerai žinomos KGB agento šeimos.
Dmitrijus Patruševas yra vyriausias Nikolajaus Patruševo sūnus. Nuo 2018 m. gegužės 18 d. iki dabar – Rusijos Federacijos žemės ūkio ministras.
Apie Putino parankinius rašo Laisvosios Rusijos forumas su tikslu paviešinti Putino režimą remiančius, bendrininkaujančius ir leidžiančius veikti asmenis.
Dmitrijus Patruševas gimė 1977 m. spalio 13 d. Leningrade, KGB pareigūno Nikolajaus Patruševo šeimoje. 1999 m., kai jo tėvas buvo paskirtas FSB direktoriumi, gavo Valstybinio vadybos universiteto diplomą, nors apie jo studijas jame informacijos nėra. 2004 metais gavo Rusijos užsienio reikalų ministerijos diplomatinės akademijos diplomą, o 2006 metais baigė FSB akademiją.
2003 metais Dmitrijų Patruševą įdarbino VTB bankas, o prieš tai jis dirbo Susisiekimo ministerijoje. Vėliau Dmitrijus užėmė banko vyresniojo viceprezidento pareigas, buvo atsakingas už paskolų teikimą naftos bendrovėms. 2010 metais jis buvo paskirtas „Rosselchozbank“ valdybos pirmininku. 2016 m. Dmitrijus Patruševas prisijungė prie „Gazprom“ direktorių tarybos ir tapo valstybės monopolio akcininku.
2018 metų gegužę Dmitrijus Patruševas buvo paskirtas Rusijos Federacijos žemės ūkio ministru.
Nuopelnai Kremliaus režimui
Dmitrijus Patruševas yra pagarsėjęs dėl korupcijos, nepagrįsto praturtėjimo, neatitikimo užimamoms pareigoms ir nepotizmo.
Dmitrijaus Patruševo tėvas Nikolajus Patruševas, kai jis buvo FSB direktoriumi, mėgo propaguoti idėją atgaivinti vadinamąją „naująją bajoriją“ Rusijoje, kuriai priskirdavo save ir savo atžalas.
Į šią idėją buvo atsižvelgta rimtai, o Dmitrijaus Patruševo pavyzdžiu galima stebėti čekistų-feodalinės santvarkos formavimąsi šiuolaikinėje Rusijoje, kuri vis dėlto turi labai netiesioginį ryšį su dvasios aristokratija. Putino „elito“ vaikų susodinimas į pareigas valstybinėse korporacijose, bankuose ir ofšorinėse kompanijose nėra naujiena, tačiau Dmitrijus Patruševas pirmasis gavo oficialias pareigas vyriausybėje. Gal jis tikrai aukštos klasės profesionalas? Deja, faktai sako ką kita.
Nepaisant įspūdingos jauno mokslininko ekonomisto mokslinės sėkmės – būdamas 31 metų jis tapo ekonomikos mokslų daktaru – „Dissernet“ projektas jo darbuose aptiko skolinius. Tačiau tai jo nesustabdė: jo mokslinis patarėjas Vladimiras Korelinas buvo paskirtas Leningrado srities federalinės nuosavybės valdymo agentūros vadovu. O kai ten kilo korupcijos skandalas, jis buvo perkeltas vadovauti „Rosreestr“ skyriui Sankt Peterburge.
Dar liūdnesni reikalai nutiko valstybiniame „Rosselchozbank“. Anksčiau nuostolingu laikomas Patruševo jaunesniojo bankas buvo įsivėlęs į ne vieną korupcijos skandalą, sunaudojo milijardus rublių valstybės pinigų ir toliau patyrė nuostolių. Taigi paskolų portfelio dydis 1 trilijonu rublių viršijo banko kapitalą, vien 2014-2016 metais jo nuostoliai siekė 200 mlrd. Tačiau tai nesutrukdė Dmitrijui Patruševui gauti 2016 m. Rusijos bankų asociacijos (ARB) Metų bankininko apdovanojimą.
Skylės banko kapitale lopomos federalinio biudžeto lėšomis: 2017 metų vasarą jis buvo rekapitalizuotas 25 milijardais rublių, o ši suma buvo įtraukta į įstatinį kapitalą. Tačiau išsiaiškinti tikrąją banko padėtį, išėjus Patruševui, sunku – informacija apie problemines paskolas buvo įslaptinta per SEB FSB „K“ direkcijos 2-ąjį skyrių, teikiantį kontržvalgybinę pagalbą šalies kredito ir finansų sistemai.
Yra žinoma, kad bankas išdavė paskolas „Misam Investments“ savininko Maksimo Chromcovo įmonėms. Ši įmonė atsidūrė Panamos dosjė, o 2012 metais naujojo ministro tėvas Nikolajus Patruševas pardavė savo dalį joje Chromcovui, be to, bendrovės akcininku buvo įrašytas jaunesnysis Dmitrijaus brolis Aleksejus Patruševas.
Audito rūmų duomenimis, agrarinės pramonės kompleksui remti sukurtas bankas žemės ūkio darbų nenaudai išdavė paskolas savo darbuotojams prabangiam būstui ir automobiliams įsigyti. Krasnodaro krašte, Rostovo srityje, Lipecke, Vladimire ir Jaroslavlyje bankų vadovai buvo apkaltinti dėl sukčiavimo ir turto grobstymo. Pasak ekonomistės Tatjanos Kulikovos, „Ar tai būtų neefektyvumas, ar korupcija, pinigai, kuriuos valstybė skiria žemės ūkiui remti, prarandami. Daugelio ūkininkų jie nepasiekia. O paramos gavėjų atranka vykdoma dėl neaiškių priežasčių“. Tačiau pinigai patenka į banko valdybos narių rankas. Nemaži pinigai – 265 milijonai rublių 11 žmonių. Be to, Patruševas jaunesnysis gavo solidžių pajamų iš „Gazprom“ akcijų: 2017 m. – daugiau nei 25 mln. rublių.
Žemės ūkio ministro postas nėra „tremtis“, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Sankcijų karo sąlygomis Rusijos žemės ūkis yra vienas mažiausiai paveiktų ekonomikos sektorių, o pasaulinė maisto paklausa vis auga. „Naujajam bajorui“ Patruševui jaunesniajam buvo paruošta patogi platforma.
Tačiau, atsižvelgiant į jo abejotiną sėkmę valdant „Rosselchozbank“, agropramoninio komplekso plėtros perspektyvos atrodo miglotos. Jau pats vieno artimiausio V. Putino bendražygio sūnaus paskyrimas į vyriausybę rodo, kad valdančiųjų klanas ketina kuo ilgiau išlaikyti valdžią kaip savo saugumo ir nebaudžiamumo garantą.
Valdžios sutelkimas siauros žmonių grupės rankose, jos perdavimas paveldėjimo būdu ir lojalumo pirmenybė profesionalumui praranda grįžtamąjį ryšį iš visuomenės, nyksta būdai adekvačiai reaguoti į dabartinius iššūkius. Norėtųsi, kad neofeodalizmo naikinimas ir perėjimas prie modernios demokratinės respublikos Rusijoje būtų kuo mažiau skausmingas ir negrįžtamas.