Anatolijus Beliakovas yra vienas žinomesnių Putino režimui palankių teisėjų, kurie naudodami teisinę sistemą padeda susidoroti su opozicija, protestuotojais, taip pat ir ne vietoje ir ne laiku pasitaikiusiais taikiais žmonėmis.
Apie Putino parankinius rašo Laisvosios Rusijos forumas su tikslu paviešinti Putino režimą remiančius, bendrininkaujančius ir leidžiančius veikti asmenis.
Anatolijus Beliakovas yra Maskvos Tversko rajono apygardos teismo teisėjas, o juo paskirtas nuo 2018 m. Vladimiro Putino dekretu.
Jo nuopelnai Putino režimui gana aiškūs
Pirmiausia, tai politinių represijų įgyvendinimas naudojantis tarnybine padėtimi.
Per trumpą laiką nuo paskyrimo Tverės teismo teisėju, Anatolijus Beliakovas dalyvavo įgyvendinant politines represijas, skirdamas sąmoningai neteisingus nuosprendžius. Visų pirma, Maskvos byloje jis skyrė dvi laisvės atėmimo bausmės – dėl 2019 m. liepos ir rugpjūčio mėnesiais Maskvoje vykusių protesto akcijų prieš nepriklausomų kandidatų pašalinimą iš Maskvos miesto Dūmos rinkimų dalyvių ir dėl jiems pritaikyto baudžiamojo persekiojimo.
2019 metų rugpjūčio 30 dieną teisėjas Beliakovas atsisakė tenkinti dizainerio Konstantino Konovalovo skundą dėl Tyrimų komiteto neveikimo. Liepos 27-osios rytą jis bėgiojo Maskvos centre. Jis sustojo prie Maskvos merijos ir nufotografavo transporto priemones kaliniams vežti, kuriuos saugumo pajėgos pastatė prieš prasidedant protestui.
Konovalovui nubėgus toliau, Nacionalinės gvardijos pareigūnai, supainioję jį su protestuotoju, pargriovė jį, dėl to jis susilaužė koją. Jis pateikė skundą Tyrimų komitetui su reikalavimu patikrinti saugumo pajėgų veiksmus. Tačiau Tyrimo komitetas Nacionalinės gvardijos veiksmus pripažino teisėtais.
Tą pačią dieną, rugpjūčio 30 d., Beliakovas taip pat pripažino teisėtu Tyrimų komiteto atsisakymą nagrinėti 17-mečio aktyvisto Aleksandro Kostiuko prašymą. Paauglį sumušė riaušių policija per protesto akciją rugpjūčio 3 d., kai jis saugumo pajėgų kordonui pradėjo rodyti Konstituciją.
Dėl OMON kovotojų agresijos jis patyrė galvos smegenų sumušimą, kaklo ir galvos minkštųjų audinių sumušimus, daugybę nubrozdinimų, kurie buvo užfiksuoti ligoninėje. Tyrimų komitetas atsisakė nagrinėti paauglio pareiškimą prieš saugumo pajėgas, o teisėjas Beliakovas palaikė šį sprendimą.
2019 metų rugsėjo 3 dieną teisėjas Beliakovas nuteisė verslininką Danilą Beglecą kalėti 2 metus bendrojo režimo pataisos darbų kolonijoje. Tyrėjų teigimu, protestuotojas sugriebė policijos praporščiką Nikitiną už rankos ir traukė, tariamai sukeldamas policininkui „fizinį skausmą“. Pasak Begleco, liepos 27 dieną jis ėjo į verslo susitikimą, o prie įšėjimo iš metro matė, kaip Nacionalinė gvardija sulaikė vieną protestuotoją. Jo ausinės iškrito, Danila jas pakėlė ir bandė atiduoti, po to jis pats buvo sulaikytas.
Tų pačių metų gruodžio 9 dieną teisėjas Beliakovas nuteisė 50-metį Eduardą Malyševskį, liepos 27-osios akcijos dalyvį, kalėti 3 metus bendrojo režimo pataisos darbų kolonijoje. Jis buvo apkaltintas koja išspaudęs stiklą iš policijos automobilio, kuris esą užkrito ant policininko ir sukėlė jam „fizinį skausmą“.
Tuo pačiu metu „auka“ nebuvo sužalota – „neliko net mėlynės“, – teisme sakė jis. Nė vienas iš liudytojų ir pats nukentėjusysis nematė, kas konkrečiai išspaudė stiklą. Teisėjas atmetė visus kaltinamąjį ginančius argumentus ir prašymus ir paskyrė Malyševskiui realią laisvės atėmimo bausmę.