• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Advokatas Ignas Vėgėlė visą koronaviruso pandemiją aršiai kritikavo valdžią dėl netinkamų priemonių pandemijai valdyti. Teisininkas sako, kad galiojęs galimybių pasas buvo neteisėtas, o Lietuvos visuomenė – apkvailinta.  

Advokatas Ignas Vėgėlė visą koronaviruso pandemiją aršiai kritikavo valdžią dėl netinkamų priemonių pandemijai valdyti. Teisininkas sako, kad galiojęs galimybių pasas buvo neteisėtas, o Lietuvos visuomenė – apkvailinta.  

REKLAMA

Nors Covid-19 pandemija jau beveik užmarštyje, vis dėlto I. Vėgėlė vis dar kelia klausimus dėl valdžios sprendimų epidemijos akivaizdoje, kodėl?  

„Mano supratimu, didžioji dalis Lietuvos visuomenės buvo apkvailinta. Mes buvome suskirstyti į dvi dideles grupes: kas yra neatleistina bet kokiai demokratinei visuomenei. Mes buvome apkvailinti ir tą reikia pasakyti atvirai. Tie, kurie buvo be galimybių paso, stovėjo eilėse prie nedidelių parduotuvyčių, kad nusipirktų maisto.

Mano manymu, ką turi padaryti bet koks doras žmogus, tai pripažinti, kad buvo apkvailintas, kad padaryta klaidų, kad neteisingai buvo reguliuota. Neturim nei to, nei to. Kodėl aš kalbu iki dabar apie tai? Tam, kad tai nepasikartotų. Nes tą, ką mes turėjome tuo metu, mano, kaip teisininko, įsitikinimu, mes elgėmės visiškai neadekvačiai. Mes nebuvome demokratinė valstybė. Mes pažeidėme teises žmonių, kurie dėl savo orumo nenori priimti medicininės paslaugos“, – sako I. Vėgėlė.  

REKLAMA
REKLAMA

Teisininkas priduria: galimybių pasas buvo neteisėtas.  

„Galimybių pasas įvedamas gegužę, kai nėra jokių tyrimų, kai niekas nežino, ar skleidžia virusą. Prievartinis galimybių pasas įvedamas rugsėjo viduryje. Kodėl jis įvedamas rugsėjo viduryje ir neatšaukiamas, kai lapkričio pabaigoje atsiranda „omikron“ atmaina ir visi pradeda suvokti, kai atsiranda tyrimai, kad skleidžia virusą.

REKLAMA

Yra dvi individualios bylos Konstituciniame teisme dėl galimybių paso, tai manau, kad per artimiausius du metus mes turėsime priimtus sprendimus. Tiek, kiek mane mokė unversitetas, tai galimybių pasas, vien per formalųjį savo reguliavimą, jis buvo reguliuojamas Vyriausybės sprendimu, o ne įstatymu, tai jau yra neteisėta“, – sako I. Vėgėlė.  

Išaugęs populiarumas visuomenėje 

I. Vėgėlė sako, kad išaugęs populiarumas jam pirmiausia reiškia atsakomybę ir tvirtina, kad nesiekia populiarumo priimdamas sprendimus ar keldamas klausimus.  

REKLAMA
REKLAMA

„Pirmiausia, tai reiškia atsakomybę, labai didelį laiko netekimą – kuo didesnis populiarumas, tuo mažiau laiko lieka. Aš esu vieniškas, neturiu komandos, kurią turi prezidentas, politikai, partijos. Nesu nė euro investavęs į savo populiarumą. Esu visuomeninis veikėjas.  

Jei aš apie tai [kaip įtikti visuomenei] mąstyčiau, prisibijočiau kažkurių temų, galvočiau, kad jos ateityje gali pakenkti, kad reikia patylėti. Tai yra vienas iš argumentų, kodėl aš nenoriu politinio partinio veikimo. Nes politinis partinis veikimas neretai iki šiol įsipareigodavo labai daug interesų derinti ir pagalvoti, ko nereikėtų liesti, kokios temos yra draudžiamos, ką reikėtų nutylėti“, – sakė I. Vėgėlė.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Laidos vedėjas Edmundas Jakilaitis priminė, kad vis dėlto I. Vėgėlė dalyvavo politiniame veikime. 

„Atsimenu jus sėdintį už Kazio Bobelio per prezidentinius debatus 2000-aisiais metais“, – teigė E. Jakilaitis.  

I. Vėgėlė sako, kad tai tebuvo mėgėjiška politika, o kai partija susijungė su konservatoriais – iš partijos jis pasitraukė.  

„Ten buvo mėgėjiška politika, nes mes niekada nebuvome Seimo partija, mes neperžengėme 5 proc. Slenksčio. Kai Krikščionys demokratai galėjo peržengti tuos 5 proc., įvyko susijungimas su konservatoriais, aš tam prieštaravau ir pasitraukiau iš partijos. Klausimas yra labai paprastas, kad tokio politinio veikimo aš neturėjau, bet aš galėjau matyti jį ir suvokti, ką jis reiškia“, – sako I. Vėgėlė.  

REKLAMA

Teisininkas sako, kad jis bijo politinio veikimo, kuris apriboja.  

„Jeigu jūs atidžiai pažiūrėtumėte tuos sprendimus, kuriuos priima politikai, tai būna vieningai tiek pozicijos, tiek opozicijos tam tikri sprendimai. Tas kelia klausimų tam tikrų. Tada yra tos temos, kurios yra kažkam tabu, aš tokio tabu iki šiol neturiu ir neturėjau, ir tai yra laimė. Dėl to aš galiu viešai ir atvirai kalbėti. Aš ir bijau to politinio veikimo, dėl to, kad jis apriboja.

REKLAMA

Jeigu aš galvočiau apie kažkokią politinę karjerą, tai pirmas dalykas, kurį aš bandyčiau surasti, tai būtų veikimo modelis, kuris skirtųsi nuo dabartinio veikimo modelio, nes, mano supratimu, jis yra išsikreipęs. Tikroje viešojoje politikoje mes nekalbame apie turinį, o dažnai kalbame apie procesą: aiškinamės interesus ir t. t.“ – teigė I. Vėgėlė.  

Visą pokalbį rasite vaizdo įraše viršuje.  

neskiepyta-neapkvailinta
neskiepyta-neapkvailinta
Patinka man šis žmogus, pats buvo pasiskiepijęs, bet gynė tuos, kurie nenorėjo skiepytis. Va taip aš suprantu objektyvumą, demokratiją.
Tai cia ir durnam aisku buvo kad apgaudineja islose tik tie kurie nesivakcinavo ir sukciavo del savo sveikatos, rado butu apeiti situs "barbariskus istatymus". Jei netikit paklauskit savo seneliu kurie po vakcinos sukeltu umiu ligu isejo anapilin.
Afrikoje COVID vakcinavimas nykstamai mažas. “Kažkodėl” nuo COVID ten niekas neišmirę, negana to, ten ir mirstamumas kur kas mažesnis, negu vakcinuotu idiotu salyse. Beje, kodel vakseriai is savu nenori tuos 77 milijonus skiepų kompanijoms sumokėti, jei jau taip vakcinas myli? Ir kodel vakseriai dabar nesiskiepija kas savaite - vakcinu yra SOČIAI?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų