Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Įspūdingas mėlynasis supermėnulis pirmiausia džiuginti pradėjo Azijos šalių gyventojus. Retas astronominis reiškinys dangų puošia Seule. Mėnulis neįtikėtinai didelis mums atrodo dėl to, kad yra priartėjęs prie Žemės.
Įprastai šis gražuolis nuo mūsų planetos nutolęs būna beveik 390-ies tūkstančių kilometrų atstumu, tačiau dabar Mėnulis maždaug 23-imis tūkstančiais kilometrų arčiau.
Būtent dėl to jis ir vadinamas supermėnuliu. Ir jo neįmanoma nepastebėti. Beje, ši pilnatis dar vadinama ir mėlynąja. Tačiau neapsigaukite – Mėnulis spalvos nepakeičia.
Itin retas reiškinys
Mėnulis vadinamas mėlynuoju, nes yra retas – pasirodo kas 2–3 metus. Beje, yra du Mėlynojo Mėnulio tipai: mėnesinis, kai per tą patį mėnesį išvystame dvi pilnatis, ir sezoninis, kai teka trečioji iš keturių pilnačių per tą patį astronominį sezoną. Būtent tokį Mėlynąjį Mėnulį dabar ir gali išvysti Žemės gyventojai.
Astrologai pabrėžia, kad dangų puošiantis Mėnulis šiomis naktimis yra ne tik gerokai didesnis, bet ir ryškesnis. Beje, superpilnatimi grožėsimės dar ir rugsėjį, spalį bei lapkritį. Tačiau tokį Mėlynąjį supermėnulį kitą kartą išvysime tik 2026-ųjų gegužę.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje.