• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Medžiotojai sukūrė Lietuvos meškų žemėlapį – jame žymi vietas, kuriose buvo pastebėti rudieji lokiai arba jų pėdsakai. Taip apie šį lietuviams mažai žinomą gyvūną bus galima patogiai rinkti informaciją, jį tyrinėti bei nuo jo apsisaugoti.

Medžiotojai sukūrė Lietuvos meškų žemėlapį – jame žymi vietas, kuriose buvo pastebėti rudieji lokiai arba jų pėdsakai. Taip apie šį lietuviams mažai žinomą gyvūną bus galima patogiai rinkti informaciją, jį tyrinėti bei nuo jo apsisaugoti.

REKLAMA

Žemėlapis padės jaustis saugiau bailesniems grybautojams ar miškų lankytojams, mat jie galės pasitikrinti, kur yra mažiau šansų susitikti šiuos didžiulius žinduolius. 

Daugiau apie tai – TV3 žiniose.  

Vilniečiai pasakoja, kad nežino, kaip tektų elgtis, jei miške sutiktų rudąjį lokį: 

„Nu tikrai nešaudyčiau, nieko nedaryčiau. Nu tai vienas ten, pora, nieko tokio, aš nematau čia tragedijos.“ 

„Tikrai bijočiau, išsigąsčiau. – Ką darytumėt? – Nežinau, pagal situaciją.“ 

O štai nuomonės apie šiuos miškų gyventojus išsiskiria, yra ir simpatiją, ir antipatiją lokiams jaučiančiųjų: 

REKLAMA
REKLAMA

„Aš manau, kad tikrai faina, taip. Reikalingas.“ 

„A kam jie mums reikalingi, kad žmones ėstų? Ne, ne...“ 

Susitikti šansų nedaug

O visus besibaiminančius, kad rudieji lokiai kelia grėsmę žmonėms, specialistai ramina. 

REKLAMA

„Per visą pasaulį, per metus, na, iki 20 žmonių, kada sužalojama arba mirtinai, kaip sakyti, paveikiama, na, tose šalyse, kur daug yra lokių. Natūralu, mūsų šalyje, ta grėsmė, čia norėčiau grybautojus nuraminti, yra tikrai maža“, – sako Medžiotojų ir žvejų draugijos direktorius Laimonas Daukša. 

„Šiaip jie žmogaus bijo. Ir todėl susitikt rudąjį lokį miške šansų yra labai nedaug. Jeigu jis jus girdės, tai pasitrauks pirmas“, – teigia Gamtos tyrimų centro mokslo darbuotojas Linas Balčiauskas. 

REKLAMA
REKLAMA

O drąsuoliams ir smalsuoliams medžiotojai sukūrė meškų žemėlapį: fiksuos, kur Lietuvoje pastebėti lokiai. 

„Reikia vis dėlto skirti dėmesio naujai atsirandančiai, sugrįžtančiai rūšiai į mūsų ekosistemą. Nes ekosistema mes džiaugiamės, kad ji yra pilna, ir čia yra geroji žinia“, – aiškina L. Daukša. 

Vos per pirmąją savaitę gamtininkams pavyko pažymėti jau 11 skirtingų vietų, kuriose buvo pastebėti rudieji lokiai arba jų pėdsakai. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes medžiotojai keliame hipotezę, šalyje meškos apsigyveno, ar vis dar tiktais laikinai yra aptinkamos. Ir iš šito žemėlapio galėsime stebėti tendencijas“, – sako L. Daukša. 

Pažįsta menkai

Ruduosius lokius, dažnai vadinamus meškomis, lietuviai pažįsta menkai. Mūsų šalyje jų anksčiau nebuvo arba užklysdavo laikinai ir tik pastaraisiais metais jos pastebimos nuolat. Dėl to lokiai nėra plačiau ištyrinėti. Tačiau mokslininkas pasakoja, kad šie gyvūnai yra tikrai panašūs į vaikiškose knygelėse aprašytuosius. 

REKLAMA

„Pas bites užeina, nes medų mėgsta. O kur to medaus daugiau gausi, jei ne bityne. Laukinių bičių tai nelabai“, – teigia L. Balčiauskas. 

Įprastai meškos žmonių pulti nėra linkusios. Visgi, jei jau atsitiktų taip, kad tektų rudąjį lokį susitikti, specialistas išvardija kelis patarimus. 

„Dažniausiai nereikėtų artintis prie tokio gyvūno, nedaryti staigių judesių, garsių, reiškia, dirginančių garsų, reikėtų pasitraukti iš tos zonos“, – sako Medžiotojų ir žvejų draugijos direktorius. 

Meškų žemėlapis jau atskleidė, kad meškos aptinkamos rytų Lietuvoje – apie Pabradę, Švenčionių rajoną, taip pat netoli Kupiškio, Rokiškio, Anykščių ir Biržų. 

Žemėlapio nuoroda, kur užfiksuotos meškos Lietuvoje.

Daugiau pamatykite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Čia meškos reikia žmonių saugotis
Užsienyje jie žmones pjauna
Užsienyje jie žmones pjauna
papjaus ir pas mus,tai baisus žvėris,tada tai ir bus,oi,oi,šaudyt rupūžes
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų