• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

TV3 žinių komanda, dirbanti Paryžiuje, apsilankė olimpininiame kaimelyje, kuriame žaidynių metu apsistos daugiau nei 14-a tūkstančių sportininkų. Išskirtiniame reportaže – kaip olimpiniame kaimelyje įsikūrė Lietuvos atstovai, išgirsite, kodėl jie ne itin patenkinti maitinimu ir kokie kaimynai naktimis jiems neleidžia miegoti.

TV3 žinių komanda, dirbanti Paryžiuje, apsilankė olimpininiame kaimelyje, kuriame žaidynių metu apsistos daugiau nei 14-a tūkstančių sportininkų. Išskirtiniame reportaže – kaip olimpiniame kaimelyje įsikūrė Lietuvos atstovai, išgirsite, kodėl jie ne itin patenkinti maitinimu ir kokie kaimynai naktimis jiems neleidžia miegoti.

REKLAMA

O trumpą ekskursiją po olimpiečių kambarius praves Lietuvos plaukikų rinktinės atstovas Andrius Šidlauskas. 

Apie tai – TV3 žinių reportaže.  

Olimpiniame kaimelyje maždaug per 2 savaites apsilankys daugiau nei 14-a tūkstančių sportininkių. Tik atvykus į olimpinį kaimelį pasitinka didžiulė aikštė, kur galima ne tik pasivaikščioti, bet ir yra daugybę vietų – parduotuvės, darželis, bankas. 

Pirmiausia akys nukrypsta į suvenyrų parduotuvę, kur netrūksta proginės atributikos: puodelių, raktų pakabukų, rašiklių, rūbų. 

REKLAMA
REKLAMA

„Vienoje iš parduotuvių galima įsigyti pagrindinį olimpiados talismaną, kepurėlę, kuri simbolizuoja laisvę ir revoliuciją“, – pasakoja žurnalistas Karolis Klikna.  

REKLAMA

Talismanai ne pigūs

O štai perkant kuo didesnį talismaną kartu kyla ir jo kaina. 

„Kitų suvenyrų kainos labai smarkiai varijuoja. Štai, pavydžiui, marškinėlius galima nusipirkti ir už 30 eurų, ten toliau galima rasti marškinėlių, kurie kainuoja ir 80 eurų“, – kalba K. Klikna.

Užėjus į miestelį neįmanoma nepastebėti olimpinių ženkliukų kolekcionierių, kurie tarpusavyje keičiasi savo ženkliukais. Iš Amerikos atvykęs Kevinas, pasakoja turintis tūkstančius ženkliukų. 

REKLAMA
REKLAMA

„Tai stebėtojo sportas. Aš niekada nebuvau geras atletas, kad patekčiau į olimpines, bet aš keičiuosi ženkliukais“, – teigia ženkliukų kolekcionierius Kevinas Seanas Stowersas. 

Kevinui tai devintosios olimpinės žaidynės. O kai amerikietis pasigiria, kiek turi sukaupęs ženkliukų, aplinkiniams atvimpa žandikaulis. 

„Aš turiu apie 80-imt tūkstančių ženkliukų. – 18-a ar 80-imt? – 80-imt“, – sako Kevinas Seanas Stowersas. 

Kiekvienas ženkliukas turi savo istoriją. 

„Žmonės sako, kad Tokijo olimpinės žaidynės buvo tokio keistos, kad net olimpiniai žiedai vienas nuo kito atsiskyrė“, – teigia ženkliukų kolekcionierius. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Neleido puoštis

Aplink kaimelį driekiasi zonos, kur gyvena sportininkai. 

„Kiekviena valstybė savo būstinę kaimelyje puošia sau artimais simboliais. Štai Australai panaudojo kengūrą ir emu“, – pasakoja žurnalistas. 

Ne išimtis ir Lietuva, ant kurios būstinės plevėsuoja trispalvė. 

„Čia mūsų svetainė arba susirinkimų kambarys. Matote, apklijuotos sienos: gavome gipso kartono sienas, o atsivežėme iš Lietuvos specialius lipdukus, jais apklijavome. <...> Mūsų garbės siena. Visi mūsų 50 sportininkų“, – pasakoja Olimpinės misijos vadovas Einius Petkus. 

REKLAMA

Skirtingai nei dabar, Tokijo olimpinėse žaidynėse delegacijos neturėjo galimybių puošti savo laikinus namus. 

„Taip ir pasipuošėm, turime, va, tokias vėliavas, galima atsisėsti ant kėdžių, ten kiemelyje irgi turime kėdžių“, – sako E. Petkus. 

Olimpiečių patogumui įrengta vieta, kur galima suteikti medicinines procedūras. 

„Jeigu nėra kažkokių traumų ir ligų, tai atliekamos pačios paprasčiausios, taip vadinamas „limfo“ drenažas. Tam tikros slėgį sudarančios kojinės, movos“, – teigia Olimpinės misijos vadovas. 

REKLAMA

„Liftu tik vienu dalinamės su savo broliukais latviais, tai visi kol kas telpam“, – priduria Andrius Šidlauskas. 

Lovos – kartoninės

Plaukikas Andrius Šidlauskas demonstruoja, kokiuose kambariuose dienas leidžia olimpiečiai.

„Lovos kartoninės, labai sunku miegoti. <...> Toks čiužinukas ir visas pagrindas faktiškai, ant tokio stovi ir kartono“, – aiškina plaukikas. 

Miegoti trukdo ne tik lovos, bet ir kaimynai. 

„Kaimynus turime argentiniečius, kai tokios audringos šalys, kartais būna, kad iki 11, 12 nakties „biški“ parėkauja. <...> Šitą davėm patalpą merginoms, kad turėti, nes yra vonia, mes gavo, va, šitą „kamurkę“, – sako A. Šidlauskas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Olimpinėse žaidynėse įprasta atletams dalinti ir prezervatyvus. Pavyzdžiui, šiemet kaimelio gyventojams bus išdalinta pora šimtų tūkstančių prezervatyvų. 

„Kol kas su prezervatyvais neteko matyti, kiekvienose olimpinėse žaidynėse bent jau būdavo anksčiau. Buvo Rio, buvom Tokyo, visą laiką įėjus į namo patalpą stovėdavo kažkokia dėžė“, – kalba plaukikas. 

Prezervatyvus šalių atstovai gavo ir šiemet dideliuose maišuose.

Maistas taip pat „skurdokas“

Pastabų olimpiečiai turi ir maistui. 

„Kas iš mėsos liečia, toks labai skurdokas, labai sausa mėsa, labai sunku valgyti“, – kalba A. Šidlauskas. 

REKLAMA

„Ir su maitinimu. Trūksta šiek tiek maisto šiuo metu, bet tikimės, kad viskas pagerės, kai prasidės olimpinės žaidynės“, – priduria Einius Petkus. 

Kaimelyje netrūksta ir laisvalaikio zonų. Olimpiečiai ne tik mina dviračius, bet gali mėgautis aibe kitų pramogų. 

„Pramogų olimpiniame kaimelyje netrūksta, galima pažaisti stalo futbolą, yra ir kompiuteriniai žaidimai, net ir smiginys. <...> Galima pažaisti ir senovinius kompiuterinius žaidimus, o kai žaidimai atsibosta, galima prie didelio ekrano pasižiūrėti rungtynes“, – pasakoja Karolis Klikna.  

Laisvalaikio zonoje olimpiečiai gali skanauti ir alų,  gaiviuosius gėrimus. Miestelis čia veiks iki pat olimpinių žaidynių pabaigos. 

Viską pamatykite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.  

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų