• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžyje laimingai pasibaigė suopio gelbėjimo operacija. Neabejingi žmonės Lietuvoje saugomą sparnuotį rado judraus kelio pašonėje nebegalintį skristi. Tad įtarė, kad jį parbloškė automobilis. Tiesa, liūdniausia prognozė nepasitvirtino, paukščio sparnai nelūžę.

Panevėžyje laimingai pasibaigė suopio gelbėjimo operacija. Neabejingi žmonės Lietuvoje saugomą sparnuotį rado judraus kelio pašonėje nebegalintį skristi. Tad įtarė, kad jį parbloškė automobilis. Tiesa, liūdniausia prognozė nepasitvirtino, paukščio sparnai nelūžę.

REKLAMA

Dabar suopis keliaus į Kauną, laukinių gyvūnų globos centrą. Tačiau specialistai primena – ne visais atvejais žmogui dera kištis į gamtą ir pulti gelbėti laukinius gyvūnus ar paukščius.

Daugiau apie tai –TV3 žinių reportaže.

Veterinarijos gydytojas, padedamas kolegės, kruopščiai apžiūrėjo panevėžiečio atvežtą paukštį. Laimė, anot veterinaro, lūžių nematyti.

Sužalojimų nesimato, bet jam traumos pasekmė yra ir jis nelaiko pusiausvyros“, – suopio būklę įvertino veterinarijos gydytojas Robertas Veikšas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak veterinarijos gydytojo, tai šiųmetis suopio jauniklis. Veterinaras įsitikinęs, kad jaunas paukštis turėtų sustiprėti ir galės grįžti į gamtą.

REKLAMA

Jeigu jis būtų neišgelbėtas, jį būtų lapė pagavusi, šuo, būtų maistas. Aš manyčiau, kad reikia gelbėti, mano nuomone“, – pareiškė R. Veikšas.

Veterinarijos gydytojas tvirtina – labai svarbu, kad paukštis pradėtų maitintis. Tam puikiai tiktų šviežia mėsa.

Jeigu jis pradės valgyti, jis ir sustiprės“, – teigė veterinaras.

Dar labai svarbu – kol sustiprės, paukštis turi būti tinkamai laikomas.

Apriboti jo judėjimą, kad jis nesiblaškytų, nes kaip bebūtų, jis yra laukinis, plėšrūnas paukštis. Kad jis nesiblaškytų, nesidaužytų tarp narvelio, mažesnį narvelį“, – rekomendavo veterinaras.

REKLAMA
REKLAMA

Suopis laikinai įkurdinamas

Tad kaip ir patarė specialistas, laikinasis suopio globėjas randa nedidelį narvą ir įkurdina suopį. Pasiūlo ir šviežios mėsos. Panevėžietis pasakoja, kad apie galimai sužeistą paukštį pranešė neabejingi žmonės.

Skambino žmonės, geranoriški, jauna pora, kad prie aplinkkelio guli sužeistas vanagas, sako, erelis, net nežinom kas. Įsipainiojęs į žoles dideles, guli ant nugaros“, – kalbėjo panevėžietis Mindaugas Sekmokas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Su gamta nuo vaikystės draugaujantis Mindaugas prašomas žmonių nusprendė padėti sužalotam paukščiui.

Gamtoj niekas nenueina veltui. Vienas žūsta, kitas iš to pragyvena. Tačiau čia pasekmė mūsų civilizacijos – gyvūnas buvo nublokštas mašinos. Čia ne tai, kad jis pats susižeidė ar nemoka išgyvent. Aš negaliu praeiti, kai kažkam skauda“, – sakė M. Sekmokas.

REKLAMA

Tiesa, sparnuočio gelbėtojas sako, tik iš veterinarijos gydytojo sužinojo, kad apie sužeistą laukinį paukštį jis privalo pranešti Bendrajam pagalbos centrui (BPC). Kol laikinasis svečias bando apsiprasti, panevėžietis skuba apie gyvą radinį informuoti tarnybas: Ką man toliau daryti ir kaip elgtis? – Aš aplinkoasaugai tada perduosiu informaciją.“

Netrukus Mindaugas sulaukė skambučio iš Laukinių gyvūnų globos centro.

Mes gavome pranešimą iš aplinkosaugos apie sužeistą suopį“, – sakė Laukinių gyvūnų globos centro operatorė.

REKLAMA

Nereikia visada kištis į gamtą

Po kelių valandų Laukinių gyvūnų globos centro atstovas atvyko pasiimti paukščio. Tada suopis keliavo į Kauną, kur specialistai dar kartą įvertins jo būklę. Ir, galbūt, sustiprėjęs sparnuotis sėkmingai grįš į gamtą.

Tačiau, kaip tikina vienintelio Lietuvoje laukinių gyvūnų globos centro vadovė, tikrai ne visada žmogus turi kištis į gamtą.

Esame gavę tokių pranešimų, kuomet žmogus gelbėjo gyvūną iš plėšrūno. Plėšrūnas jau jį buvo pagavęs, jis stengėsi gelbėti, nubaidyti ir galiausiai gavosi rezultatas toks, kad gyvūnas jau buvo taip stipriai sužalotas, kad jam beliko nutraukti kančias. Ir plėšrūnas nepasimaitino, ir mažas gyvūnėlis nugaišo. Kartais nereikėtų mums kištis į gamtą“, – kalbėjo Laukinių gyvūnų globos centro vadovė Justina Morkūnaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak vadovės, žmogus, radęs galimai sužeistą laukinį paukštį ar gyvūną, pirmiausia privalo skambinti į BPC ir pasikonsultuoti su specialistais, kaip elgtis konkrečioje situacijoje. Savavališkai imtis veiksmų nevalia. Esą nežinodamas žmogus gali ne tik pakenkti gyvūnui, bet pavojus gali grėsti ir pačiam gelbėtojui.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų