Etnos ugnikalnis išsiveržė bent du kartus per 48 valandas. Ketverius metus snaudusi Etna dabar labai suaktyvėjusi ir į dangų spjaudo ugnies fontanus. Vietiniams Sicilijoje tai gal ir nėra neįprastas vaizdas. Gyvendami Etnos papėdėje rūstaujantį ugnikalnį jie matė ne kartą.
Tačiau turistams akies krašteliu bent iš toli pamatyti įkaitusius lavos liežuvius, besiveržiančius iš Žemės gelmių – įspūdis visam gyvenimui. Paryčiais išsiveržusi Etna, sutrikdė Katanijos oro uosto darbą – visi skrydžiai nukreipiami į kitus Sicilijos oro uostus.
Beje, Etnos išsiveržimas sutampa su ypatinga proga. Kaip tik Italijai mini vieną svarbiausių nacionalinių švenčių – imperatoriaus Augusto dieną.
Pragariški gaisrai Atėnuose
O Atėnuose siautėjo pragariški gaisrai. Ugniagesiams pagaliau pavyko juos numalšinti. Ir nors didysis siaubas jau sustabdytas, gaisro padariniai atima žadą – liepsnos nuniokojo apie 10 tūkstančių hektarų ploto ir pražudė moterį.
Tiesa, ne visi vietos gyventojai įsisiautėjus gaisrui skubiai paliko namus. Dalis jų savomis rankomis bandė apsaugoti visą gyvenimą kauptą turtą. 78-erių Gianniui tai pavyko.
„Gaisras kilo toli nuo čia, tačiau labai ir čia viskas aplink liepsnojo. Mūsų namą išgelbėjome su sūnumi, tik mes du. Čia neatvyko ugniagesių brigados, tik policininkai mus skubini evakuotis. Bet jei būtume išvykę, mūsų namas čia nebestovėtų, nebūtume jo apsaugoję“, – pasakoja Varnavaso gyventojas Giannis Tsiminis.
Nors gaisrus numalšinti bandė šimtai ugniagesių, o graikams į pagalbą skubėjo ir kolegos iš kitų šalių, akivaizdu, rankų neužteko. Be to, graikai piktinasi, kad dažnėjant gaisrams, valdžia jiems nesiruošia, pavyzdžiui, nekaupia vandens rezervuarų.
Nuo gegužės Graikijoje jau kilo per 3500 gaisrų, kai pernai tuo pat metu jų fiksuota 2300. Gaisrų daugėja dėl šylančio klimato, kuris atneša daugiau kaitros ir mažiau lietaus.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.