Daugiau apie tai – TV3 Žinių reportaže.
Lietuvoje daugėja apsinuodijimų toksinėmis medžiagomis, o dėl šios situacijos pavojaus varpais skambina ir medikai.
Druskininkuose medikams teko gelbėti jaunuolio gyvybę apsinuodijus antifrizu, kai penktadienio vakarą į gydytojus kreipėsi 17-metis vaikinas, kuris pats atvyko į ligoninės priėmimo skyrių.
Paaugio vos nepražudė draugų juokelis
Jaunuolis medikams pats papasakojo, kad garažuose linksminosi su draugais ir jie jam pasiūlė atsigerti kompoto. Tik gurkštelėjęs vaikinas suprato, kad geria ne kompotą, o antifrizą.
Medikai septyniolikmečiui skubiai suteikė reikalingą pagalbą, paguldė jį į skyrių. Deja, dažnai tokie atvejai baigiasi kur kas liūdniau.
„Žmogaus sutrinka sąmonė, koordinacija, jisai gali pradėti neaiškiai kalbėti. Šitie simptomai prasideda ne taip ir greitai, ta prasme, gali būti valandos bėgyje, gali būti ir kokių 6 valandų bėgyje“, – apie antifrizo poveikį žmogaus organizmui pasakojo toksikologė Gabija Laubner-Sakalauskienė.
Apie antifrizu Druskininkuose apsinuodijusį jaunuolį socialiniame tinkle dar praėjusį penktadienį paskelbė meras. Jisai kreipėsi į visus tėvus ir prašė kalbėtis su savo atžalomis, kol dar nėra per vėlu ir neįvyko tragedija.
„Kiekviena problema, kuri liečia žmogaus gyvybę, o ypatingai jauno žmogaus gyvybę, tai yra problema ir apie kurią reikia kalbėti“, – kalbėjo miesto meras.
Į medikus kreiptis būtina
Jei apsinuodijęs žmogus nesikreipia pagalbos į medikus, vėliau pasekmės gali būti dar baisesnės.
„Sąmonės sutrikimas pereina jau į kvėpavimo ir širdies veiklos sutrikimus. Ir nesuteikus jau gydymo ir neskyrus priešnuodžio, vėliau seka inkstų nepakankamumo fazė“, – sakė toksikologė Gabija Laubner-Sakalauskienė.
Medikų teigimu, antifrizas žmogaus organizmui gali sukelti negrįžtamus sužalojimus ir net mirtį. Pasak medikų, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje kasmet užfiksuojami 4-5 apsinuodijimo atvejai antifrizu.
Pasak Druskininkų mero, svarbu domėtis su kokia kompanija vaikai leidžia laisvalaikį, kokį turinį žiūri internete ir socialiniuose tinkluose.
„Kadangi nebuvo vienas, tai, matyt, tai buvo draugų kompanija, tai kokios tos mintys, ar iš interneto, ar iš draugų pasidalinimo, tai aiškinasi policija, vaikų teisės ir kitos tarnybos“, – sakė R. Malinauskas.
Visgi, kaip pastebi toksikologė, dažnai apsinuodijimo atvejai būna atsitiktiniai, kai žmogus skysčio gurkšteli per neapdairumą, susimaišęs.
„Kuomet yra perpilta skystis į kitą tarą ir ta tara būna nepažymėta ir tuomet kažkuris tai šeimos narys ar artimasis gali atsitiktinai išgerti“, – pastebėjo toksikologė Gabija Laubner-Sakalauskienė.
Pasak toksikologės, pavojingiausias scenarijus – kai tokia nepažymėta tara su antifrizu būna palikta be priežiūros vaikams pasiekiamoje vietoje.
„Pats aušinimo skystis yra saldus ir atrodo kaip limonadas, iš tiesų, gali taip susidaryti įspūdis, kad gali žmogus atsigerti ir net nesuprasti, kad tai yra kažkokia tai techninė medžiaga“, – sakė ji.
Prienuose mergina neišgyveno
Prieš dvi savaites Lietuvą apskriejo tragiška žinia kad antifrizu apsinuodijo du jaunuoliai Prienuose.
Vaikiną medikams pavyko atgaivinti, o merginos gyvybė užgeso.
Medikai akcentuoja – apsinuodijimų toksinėmis medžiagomis daugėja, ir primygtinai skatina tėvus labiau bendrauti su savo vaikais, stebėti jų emocinę būklę.
Daugiau apie tai sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.
VISAS TV3 ŽINIAS ŽIŪRĖKITE ČIA:















































































































































































































































