Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Sunkus darbas Kongo Demokratinės Respublikos kasyklose. Taip vietiniai ten išgauna tris visame pasaulyje itin didelę paklausą turinčius mineralus – alavą, tantalą ir volframą. Iš jų pagamintų komponentų rasime kone kiekviename kompiuteryje ar mobiliajame telefone bei kituose elektronikos prietaisuose.
Visgi dalis kasyklų Konge yra patekusios į rankas sukilėlių, kuriuos Jungtinės Tautos kaltina masinėmis civilių žudynėmis, prievartavimais ir kitais nusikaltimais. Tačiau tai netrukdo jiems mineralus parduoti net ir tokioms kompanijoms kaip „Apple“.
Padavė į teismą
Dėl to šalies teisingumo ministerija „Apple“ ir kelias jos dukterines įmones Prancūzijoje bei Belgijoje padavė į teismą. „Apple“ sandorius su kovotojais neigia, tačiau Kongui atstovaujantys teisininkai sako, kad technologijų gigantė problemą puikiai žino ir bendradarbiaudama esą prisideda prie sukilėlių vykdomų nusikaltimų. Teisiniai procesai su „Apple“ tik prasideda ir kol kas per anksti spėlioti, kuo tai baigsis.
Visgi kovą nesusijusioje byloje Jungtinių Valstijų federalinis teismas atmetė privačių ieškovų bandymą „Apple“, „Google“, „Tesla“, „Dell“ ir „Microsoft“ baudžiamojon atsakomybėn patraukti dėl bendradarbiavimo su Kongo kobalto kasyklomis, kurios Vakaruose yra kritikuojamos dėl vaikų išnaudojimo.
Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.