• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Teismas laikinai areštavo restruktūrizavimo siekiančios SBA koncerno valdomos tekstilės gamybos bendrovės „Utenos trikotažas“ turtą, kol bus priimtas ir įsiteisės teismo sprendimas dėl restruktūrizavimo arba nemokumo bylos iškėlimo. 

Teismas laikinai areštavo restruktūrizavimo siekiančios SBA koncerno valdomos tekstilės gamybos bendrovės „Utenos trikotažas“ turtą, kol bus priimtas ir įsiteisės teismo sprendimas dėl restruktūrizavimo arba nemokumo bylos iškėlimo. 

REKLAMA

Įmonės prašymu laikinai uždrausta iš jos išieškoti skolas, skaičiuoti netesybas ir palūkanas, nustatyti priverstinę hipoteką, servitutus, įkeisti jos turtą, suteikti garantijas, parduoti ar kitaip perduoti jos turtą.

„Utenos trikotažui“ leista atlikti einamuosius mokėjimus.

Panevėžio apygardos teismas rugpjūčio 23 dieną iš dalies patenkino „Utenos trikotažo“ prašymą taikyti laikinąsias apsaugos priemones. Teismas taip pat priėmė bendrovės pareiškimą dėl restruktūrizavimo bylos iškėlimo, sustabdant jos turto ir lėšų realizavimą ar išieškojimą. 

Teismas, be to, nutarė pradėti „Utenos trikotažo“ nemokumo administratoriaus atranką.

„Utenos trikotažo“ generalinės direktorės Nomedos Kaučikienės pareiškimą dėl restruktūrizavimo bylos iškėlimo teismas nagrinės rugsėjo 19 dieną.

REKLAMA
REKLAMA

Įmonė teismui nurodė turinti finansinių sunkumų, tačiau siekianti tęsti veiklą, jos ketverių metų restruktūrizavimo planą patvirtino akcininkai bei kreditoriai. „Utenos trikotažas“ argumentavo, kad pagal plano priemones ji per ketverius metus atsiskaitys su kreditoriais bei atkurs gerą finansinę būklę.

REKLAMA

Be to, bendrovė teismo prašė uždrausti jos kreditoriams priverstinai išieškoti lėšas ar turtą iš antrinių įmonių „Aboutwear“ bei „Šatrija“, taip pat neleisti kreditoriams nutraukti esmines sutartis arba nevykdyti ar keisti jose sutartus mokėjimus.

Įmonės teigimu, kreditorių siekis bet kokia kaina atgauti įsiskolinimus yra nepateisinamas, todėl jei turėtų su jais atsiskaityti, restruktūrizavimas taptų neįmanomas.

„Utenos trikotažo“ akcininkai liepos pabaigoje pritarė įmonės restruktūrizavimui bei patvirtino ketverių metų jos pertvarkymo planą, siekiant užtikrinti mokumą ir ilgalaikę veiklos perspektyvą.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu įmonės kreditoriai rugpjūčio 9 dieną taip pat pritarė restruktūrizavimo plano projektui ir įpareigojo vadovę pateikti jį Panevėžio apygardos teismui. Už planą balsavo 50,9 proc. reikalavimų turintys kreditoriai, kurių reikalavimai užtikrinti įkeitimu ir hipoteka, o prieš 49,1 proc. 

Tarp kitų kreditorių už planą balsavo 70 proc., prieš 16,3 proc. reikalavimų turintys kreditoriai.

Prieš balsavo „DHL Lietuva“, Valstybinė mokesčių inspekcija ir „Sodros“ Panevėžio skyrius – pastarasis nesutiko su projekto nuostata, kad įsiskolinimas „Sodrai“ bus padengtas 2028 metais. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Liepos viduryje paskelbtame bendrovės ketverių metų restruktūrizavimo plane numatyta pertvarkyti užsakomosios gamybos ir didmeninės prekybos verslą, kad „pastarasis nebegeneruotų nuostolio, kuris buvo patiriamas keletą metų iš eilės“. 

„Utenos trikotažo“ valdybos pirmininkė Dovilė Tamoševičienė anksčiau sakė, kad pertvarka suteiktų įmonei reikalingo laiko persigrupuoti ir pertvarkyti verslo modelį, kad būtų užtikrintas tolesnis mokumas ir ilgalaikis įsipareigojimų vykdymas, o pagrindinė plano kryptis – veiklos efektyvinimas mažinant sąnaudas bei atsisakant nuostolingų veiklų.

REKLAMA

Tačiau, pasak jo, mažėjant pardavimams įmonės gali laukti daugiau pokyčių – reikės susivaldyti kaštus, gali tekti ir toliau daryti tam tikrus pokyčius organizacijoje.

Įmonės restruktūrizavimas inicijuotas siekiant užtikrinti mokumą ir ilgalaikę veiklos perspektyvą, bendrovei pirmąjį pusmetį patyrus 4,6 karto didesnį grynąjį nuostolį nei tuo pačiu metu pernai – 1,2 mln. eurų. „Utenos trikotažo“ pajamos sausį–birželį smuko 51,1 proc. iki 2,611 mln. eurų.

Siekiant atsiskaityti su kreditoriais taip pat numatyta parduoti dalį bendrovės nekilnojamojo turto – iš to tikimasi uždirbti ne mažiau nei 2,5 mln. eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų