• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valdančiajai koalicijai vis dar priklausančios „Nemuno aušros“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis socialiniame tinkle pasidalijo įstatymo projektu, kuriuo siūloma riboti parduotuvių darbo laiką sekmadieniais.

Valdančiajai koalicijai vis dar priklausančios „Nemuno aušros“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis socialiniame tinkle pasidalijo įstatymo projektu, kuriuo siūloma riboti parduotuvių darbo laiką sekmadieniais.

REKLAMA

„Siekiama sekmadieniais riboti mažmeninių prekybos įmonių prekybą jų prekybos vietose. Orientuojamasi į tas prekybos vietas, kurių prekybos plotas yra didesnis arba lygus 300 m2.

Siūloma, kad tokios prekyvietės sekmadieniais ir Darbo kodekse nustatytomis švenčių dienomis nedirbtų“, – apie pasiūlymą rašo Seimo narys.

Anot jo, priėmus tokias įstatymo pataisas, taip būtų užtikrinta darbuotojų teisė į poilsį sekmadieniais bei švenčių dienomis. Būtų suteikta galimybė mažmeninės prekybos įmonėse dirbantiems asmenims daugiau laiko skirti šeimai. 

Esą jei didesnės prekyvietės nesilaikytų naujosios tvarkos, siūloma už pažeidimus skirti baudą – iki 0,7 proc. jų praėjusių finansinių metų pardavimo pajamų.

REKLAMA
REKLAMA

„Verta priminti, kad minėtų įmonių darbuotojai dažnai praranda ne tik sekmadienius, kuriuos galėtų praleisti kartu su šeimomis, bet ir netenka galimybės deramai paminėti oficialias švenčių dienas, nes daugeliu atvejų tenka dirbti. Taip pat dažnai toks darbas nebūna tinkamai apmokamas“, – sako politikas.

REKLAMA

Jis primena, kad ribojimai arba daliniai ribojimai prekybos centrams dirbti sekmadieniais galioja ir kitose Europos valstybėse: Lenkijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Austrijoje, Norvegijoje, Graikijoje. 

Pasak parlamentaro, tokie ribojimai vertinami kaip didesnė pagarba žmogui ir jo asmeniniam laikui, Taip pat tai yra nemenka paskata smulkiajam verslui, kuris patenkina sekmadieninius pirkėjų poreikius.

REKLAMA
REKLAMA

„Remiantis įvairiais visuomenės tyrimais, vartotojai linkę greitai keisti savo apsilankymo prekybos vietose įpročius ir tikėtina, kad apyvarta, kuri anksčiau būdavo surenkama per sekmadienį ir Darbo kodekse nustatytas švenčių dienas, būtų surenkama kitomis savaitės dienomis“, – nurodo R. Žemaitaitis.

Jis atkreipia dėmesį, kad tokią idėją palaikytų ir kai kurių didžiųjų prekybos centrų vadovai – juos sulaiko tik tarpusavio konkurencija.

Parduotuvės dirba iki 22 val, ir šeštadieniais. Ir apskritai, tau valgyti mama nuperka.
šeštadienio užrašai
šeštadienio užrašai
šitai problemai gal šimtą metų, neįsivaizduojate, kokia maloni ramybė savaitgalį nieko neveikti, ir negalvoti apie apsipirkimus kitai savaitei.
Kodėl mes turim kopijuoti lenkus ar dar kažką
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų