Kaip jau skelbta, „Teltonika“ grupės įmonės „AGP Investments“ vadovas Arvydas Paukštys pranešė, kad dėl elektros pajėgumų trūkumo, problemų keičiant žemės paskirtį stabdomos puslaidininkių lustų gamyklos Vilniuje statybos.
Dėl to, pasak verslininko, šalyje nebus investuota milijardai eurų ir nebus sukurta tūkstančiai gerai apmokamų darbo vietų.
Į A. Paukščio priekaištus dėl biurokratizmo ir sprendimų vilkinimo mėgino atsakyti laikinasis susisiekimo ministras Marius Skuodis, „Via Lietuva“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas, laikinoji ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė, „Litgrid“ generalinis direktorius Rokas Masiulis ir ESO vadovas Renaldas Radvila.
M. Skuodis tikino, kad jo vadovaujama ministerija nežinojo apie verslo patiriamas problemas. Esą tik iš socialinių tinklų sužinota apie jas. Tačiau jis žadėjo, kad kilusios problemos esą bus sprendžiamos.
„Į tokius projektus žiūrime kaip išskirtinius. <...> Yra tiesiog klausimas, ar apie konkrečius atvejus, kurie nagrinėjami ar įmonėse, ar kažkur kitur, mes išgirstame iš socialinių tinklų, ar pas mus kreipiasi“, – kalbėjo M. Skuodis.
Jis sakė nežinantis, kodėl šiandien kilo tokia situacija, bet džiaugiasi, kad problemų sprendimai žinomi.
M. Švaikauskas irgi tikino, kad jo vadovaujama „Via Lietuva“ irgi nieko nežinojo apie „Teltonikos“ problemas. Tačiau dabar sužinojus, esą bus daroma viskas, kad jų neliktų.
„Apie šį projektą, kažkokias technines kliūtis sužinojau iš spaudos. Iš karto, tą pačią sekundę sureagavome“, – sakė vadovas. Jis neigė, kad „Via Lietuva“ kažkaip stabdo projektą, apie ką viešai kalbėjo A. Paukščio.
Vis dėlto M. Švaikauskas pripažino, kad valstybinio kelio apsauginėje zonoje reglamento standartinės sąlygos neleidžia tiesti kabelių. Tačiau esą visada yra išeičių ir sprendimų, kurie neva jau ir buvo pasiūlyti.
„Ir šiandien tas yra nuspręsta ir suderinta, kad techninis reglamentas gali būti keičiamas svarbiems projektams ir <...> kilovatinė galia gali būti padidinta iki 110, kuris reikalingas būtent šiam projektui išvystyti. Sutarimas ir problema, kas susiję su infrastruktūra ir keliais yra išspręsta. Sprendimai yra priimti. Kas priklauso nuo mūsų, kuomet mes sužinome per vieną dieną, mes ir per dieną pasiūlome sprendimus“, – aiškino M. Švaikauskas.
R. Masiulis pasakojo, kad „Litrid“ yra pasiruošusi tiek elektros, kiek tik bendrovei reikia. Tačiau tai bus daroma, kai tik „Teltonika“ pabaigs statyti reikiamą infrastruktūrą. Pasak direktoriaus įmonė pasirinko pati statyti infrastruktūrą, nes taip buvo greičiau.
I. Valeškaitė tikino, kad jos atstovaujama ministerija nuėjo ne vieną „ekstra mylią“ kad bendrovės gamykla būtų pastatyta. „Šio ryto naujienos mums buvo didelė staigmena“, – kalbėjo viceministrė. Ji tikino, kad žemės paskirties keitimo terminai yra numatyti įstatyme ir pagal juos nevėluojama.
Tuo metu R. Radvila sakė, kad viso projekto metu visus veiksmus derino su „Teltonika“. Esą net nesuderinus galutinai projekto lygiagrečiai buvo perkami transformatoriai. Taip pat atliekami kiti veiksmai, kad projektas neišilgėtų.
Laikinai pareigas einanti ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė išplatintame komentare žiniasklaidai tikino, kad „Teltonika“ aukštųjų technologijų parko projektas yra labai didelės svarbos projektas Lietuvai ir šiai Vyriausybei.
„Todėl labai apgailestauju, kad kažkuriame jo koordinavimo etape atsirado nenumatytų kliūčių, kurioms išspręsti reikalingi sprendimai šiandien jau buvo atsakingų institucijų aptarti ir netrukus bus plačiau pristatyti ir parengti. Tuo patikinau ir įmonės vadovą A. Paukštį, su kuriuo asmeniškai šiandien kalbėjau“, – Vyriausybės kanceliarijos pranešime cituojama I. Šimonytė.
Ji tikino, pirmadienį jau inicijavusi pasitarimą su atsakingų ministerijų ir valstybės įmonių, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos ir „Teltonika“ atstovais, kad projektas galėtų būti sklandžiai tęsiamas.
Kaip tu galėjai apkaltinti tokius šventus žmones?
Žiūrėk, kaip jie tau visi norėjo ir nori padėti, tiesiog ant kelių klaupėsi o tu atsisakai.
Kaip tau ne gėda? :)