• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva siekia turėti galimybę Rusijai ir Baltarusijai taikyti nacionalines ekonomines sankcijas, jeigu jų nebeliktų Europos Sąjungos (ES) lygiu.

Lietuva siekia turėti galimybę Rusijai ir Baltarusijai taikyti nacionalines ekonomines sankcijas, jeigu jų nebeliktų Europos Sąjungos (ES) lygiu.

REKLAMA

Tą numatančiomis pataisomis, kurias matė ir BNS, siekiama papildyti šiuo metu Seime svarstomą Ribojamųjų priemonių dėl karinės agresijos prieš Ukrainą nustatymo įstatymą, numatantį jų pratęsimą dar vieneriems metams iki 2026-ųjų gegužės.

Pasiūlymą dėl galimybės taikyti ekonomines sankcijas parengė Užsienio reikalų ministerija, tačiau jas registruoti siekiama per parlamentarą ar jų grupę, nes Seime iki įstatymo priėmimo liko paskutinis balsavimas.

Siekia turėti ekonominių sankcijų Rusijai ir Baltarusijai mechanizmą

Tokiu būdu Lietuva siekia turėti ekonominių sankcijų Rusijai ir Baltarusijai mechanizmą, jei ES nepavyktų pratęsti savųjų. Dokumente pabrėžiama, kad toks mechanizmas būtų taikomas kaip „kraštutinė priemonė“.

Ekonominės sankcijos Kremliui baigia galioti liepos pabaigoje, tačiau pratęsiant ribojimus šiai šaliai Bendrija pastaruoju metu susidūrė su Vengrijos prieštaromis, tad baiminamasi, jog tai gali kartotis ir ateityje.

„Nors Europos Sąjunga tebėra pasirengusi didinti spaudimą Rusijai, įskaitant papildomas sankcijas, tačiau tolimesnis ES sankcijų Rusijai nepratęsimas gali būti nulemtas tam tikrų ES valstybių narių sistemingo veikimo prieš bendrus Europos saugumo interesus“, – teigiama pasiūlyme.

Dėl šios priežasties „tikslinga įstatyme numatyti galimybę nustatyti lėšų ir ekonominių išteklių ribojimus Rusijos ir Baltarusijos fiziniams ir juridiniams asmenims“, kurie remia Kremliaus pradėtą karą Ukrainoje, kenkia šios šalies suverenitetui, saugumui, rašoma jame.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal siūlomus pokyčius, sąrašą asmenų, subjektų ir organizacijų, kuriems būtų taikomos „lėšų ir ekonominių išteklių įšaldymo priemonės“, nustatytų Vyriausybė.

Kaip skelbė BNS, pirmą kartą nacionalines sankcijas Rusijos ir Baltarusijos piliečiams Lietuvos Seimas įvedė 2023 metais. Pernai jos atnaujintos ir pratęstos. Jas imta taikyti reaguojant į Rusijos pradėtą karą Ukrainoje bei Baltarusijos dalyvavimą jame.

REKLAMA

Sankcijos daugiausiai apima ribojimus Rusijos ir Baltarusijos piliečiams, tačiau pratęsiant jas šiemet kilo parlamentarų diskusijos dėl įstatyme įrašyto rusiškos ir baltarusiškos žemės ūkio produkcijos ribojimo draudimo.

Tuo metu ES nuo 2022-ųjų vasario 24-osios, kai Maskva pradėjo didelio masto invaziją į Ukrainą, yra įvedusi 16 sankcijų Rusijai paketų. Jos nukreiptos tiek prieš konkrečius asmenis, tiek prieš Kremliaus ekonomikos sektorius, įmones.

REKLAMA
Tokiu pusdurniu kaip lietuviai ner , ukram viskas pochun lietuviai kariauja daugiau negu ukrai,
nekabinkit makaronų
nekabinkit makaronų
Nejuokinkit su sankcijom, juk 2024 metais ES dujų iš ruskio nupirko už 20 milijardų, o Ukrainai davė tik 19 milijardų, tai gal nereikia mums makaronų kabint. JAV irgi neva sankcionuoja, bet trąšų ir branduolinio kuro prisiperka už milijardus. Lietuviai šaudo sau į kojas ir didina mokesčius savo gyventojams, užuot uždirbę LG iš tranzito, geležinkelius dotuojam.
Kada baiksit dusinti Lietuvą?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų