Po du savo milijonierius turės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ir socialdemokratai. „Nemuno aušra“, „Laisvė ir teisingumas“, Liberalų sąjūdis ir konservatoriai – po vieną.
Iš viso naujame Seime bus 20 narių, kurių turtas viršija 0,5 mln. eurų.
Turtingiausias – Ignas Vėgėlė
Prieš rinkimus kiekvienas kandidatas Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) turėjo pateikti metines gyventojo (šeimos) turto ir pajamų deklaracijas už 2023 m. Pagrindinių duomenų išrašai skelbiami viešai.
Tarp tokių duomenų yra privalomas registruoti turtas (pvz., nekilnojamasis turtas ar transporto priemonės), vertybiniai popieriai, meno kūriniai, juvelyriniai dirbiniai, piniginės lėšos (pvz., bankų sąskaitose), suteiktos ir gautos paskolos.
Vertinant pagal šiuos duomenis, pats turtingiausias iš naujų Seimo narių yra teisininkas, dėstytojas Ignas Vėgėlė, išrinktas su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Jo turto vertė yra 3,19 mln. eurų.
Antras turtingiausių Seimo narių sąraše yra buvęs Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkas Dainoras Bradauskas. Jis buvo atleistas iš pareigų dėl ryšių su tuometiniu „MG Baltic“ viceprezidentu dabar nuteistu Raimondu Kurlianskiu. Su „Nemuno aušra“ išrinkto D. Bradausko turtas viršija 3,16 mln. eurų.
Trečias naujo Seimo milijonierių sąraše yra vienas iš socialdemokratų lyderių Gintautas Paluckas. Jo turto vertė viršija 2,13 mln. eurų. Šis politikas yra pripažinęs turintis kai kurių įmonių akcijų, taip pat įvairaus turto Turkijoje ir Brazilijoje.
Partijos „Laisvė ir teisingumas“ lyderis buvęs Vilniaus meras ir dabartinis savivaldybės tarybos narys Artūras Zuokas yra deklaravęs turto, kurio vertė viršija 1,56 mln. eurų. Jis deklaracijoje nurodęs, kad „BNA ergo“ dirba konsultantu, o „BNA grupė“ – direktoriumi.
Turtingi verslininkai ir politikai
Tuo metu ilgametis Liberalų sąjūdis narys parlamentaras Arminas Lydeka savo turtą yra įvertinęs 1,37 mln. eurų.
Dar vienas Lietuvos socialdemokratų partijai atstovaujantis į naują Seimą išrinktas politikas Šarūnas Birutis turi turto, kurio vertė viršija 1,22 mln. eurų. Deklaracijoje jis nurodęs esantis ne vienos bendrovės akcininkas.
Buvęs europarlamentaras Bronis Ropė, atstovaujantis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai, yra deklaravęs turto už 1,05 mln. eurų.
Milijonierių sąrašą baigia Kazys Starkevičius iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų. Ilgametis politikas, antrą kartą žemės ūkio ministro pareigas einantis Seimo narys deklaravo turto už kiek daugiau nei 1 mln. eurų.
Nedaug iki 1 mln. eurų trūksta socialdemokratų lyderiai Vilijai Blinkevičiūtei (0,98 mln. eurų) ir konservatoriui Dainiui Kreiviui (0,92 mln. eurų).
Nuo jų kiek atsilieka „Nemuno aušros“ vedlys Remigijus Žemaitaitis (0,84 mln. eurų), konservatorius Liudas Mažylis (0,84 mln. eurų), taip pat Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovas Kęstutis Mažeika (0,74 mln. eurų), ir dar vienas aušrietis Robert Puchovič (0,71 mln. eurų).
Bendrai visi išrinki Seimo nariai deklaracijose nurodė 27,3 mln. eurų vertės privalomai registruojamo turto.
Vertybiniai popieriai, juvelyrinių dirbinių deklaruota už 5,3 mln. eurų, o piniginių lėšų – 7,5 mln. eurų.
Naujai išrinkti parlamentarai yra deklaravę per 2,1 mln. eurų suteiktų paskolų. Tačiau jie patys yra paėmę beveik 5,3 mln. eurų paskolų.
Visi išrinkti parlamentarai pernai deklaravo gavę 11,1 mln. eurų pajamų ir sumokėję 1,4 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio.