„Turime įsteigę finansų rinkos plėtros centrą, kurio viena iš užduočių yra pristatyti Lietuvą ir Lietuvos finansų sektorių kaip jurisdikciją, kurioje, mes manome, yra erdvės naujam rinkos dalyviui. Mūsų finansų rinkos plėtros žmonės, kolegos, kartu su kitomis institucijomis, važiavo į Taivaną ir pristatė šias galimybes“, – žurnalistams kalbėjo G. Šimkus.
„Tai, ką mes matėme, tai susidomėjimą. (...) Norime labai staigiai sudėtingų sprendimų, kai gyvenime paprastesni dalykai taip greitai nevyksta. Matėme susidomėjimą pristatant, bet tai nėra konkretus veiksmas. Tačiau viskas prasideda nuo susidomėjimo“, – tvirtino jis.
Kalbėdamas apie vieną didžiausių Lenkijos bankų „Pekao“, G. Šimkus teigė, kad kreipimosi dėl jo užsienio banko skyriaus, filialo ar dukterinio banko atidarymo Lietuvoje dar nėra gauta.
Lietuvoje svarstant, kad į šalį galėtų ateiti taivaniečių bankas, Lietuvos prekybos atstovybės Taipėjuje vadovas Paulius Lukauskas praeitų metų pabaigoje yra sakęs, kad šios ambicijos yra visiškai adekvačios.
Pasak P. Lukausko, istoriškai Europa taivaniečių kapitalui nebuvo įdomi rinka, bet situacija pasikeitė su Taivano puslaidininkių tyrimų ir gamybos įmonės TSMC atėjimu, su kitomis Taivano investicijomis Europoje.
Anot jo, Taivane valstybė dar vis dalyvauja bankiniame sektoriuje, 9 bankai turi valstybinio kapitalo, tai labai dideli bankai, tad valstybė turi daugiau įtakos priimti sprendimus ir Lietuva veda dialogą su taivaniečiais, bandoma rodyti savo pranašumus, bandoma taivaniečiams tą idėją parduoti.
Pernai gruodžio viduryje G. Šimkus ir Lietuvos banko valdybos narys Simonas Krėpšta buvo priėmę lenkų komercinio banko „Pekao“ delegaciją. Tiek G. Šimkus, tiek finansų ministrė Gintarė Skaistė jau yra minėję, kad susidomėjimas Lietuvos rinka iš užsienio juntamas, teigė, jog naujo dalyvio atėjimas veikiausiai yra tik laiko klausimas.
Šiuo metu Lietuvos bankų sektoriuje veikia 18 dalyvių: banko licencijas turi 13, dar 5 veikia kaip užsienio bankų filialai. Didžiąją dalį rinkos užima „Swedbank“, SEB ir „Luminor“.