Autoritetingame JAV leidinyje pažymima, jog būtent „aukšto lygio konkretumas“ šiame perspėjime ir leidžia Vašingtonui tvirtinti, kad teroro išpuolį surengė „Islamo valstybė“. Maža to, tai tiesiogiai prieštarauja Kremliaus atstovų teiginiams, kad JAV perspėjimai buvo „pernelyg abstraktūs“.
Tokia informacija taip pat kelia klausimų dėl Rusijos valdžios veiksmų: tiek jau po išpuolio, kuomet buvo meluojama apie tariamai neišsamius JAV perspėjimus ir Ukrainos ryšį su islamistais, tiek ir prieš išpuolį, kuomet nebuvo imtasi pakankamai griežtų veiksmų apsaugoti žmones.
Vašingtonas reguliariai dalijasi informacija apie planuojamus teroro išpuolius su kitomis valstybėmis, tačiau perspėjimai apie konkrečius tikslus yra reti – ekspertai tai aiškina tuo, jog tokiu būdu gali būti atskleisti informacijos gavimo šaltiniai. „The Washington Post“ skelbiama, kad JAV gauta informacija apie teroro išpuolį Maskvoje rodė potencialią grėsmę amerikiečiams Rusijoje.
Todėl Vašingtonas ne tik perspėjo Maskvą, bet ir viešai perspėjo savo gyventojus numanomomis išpuolio dienomis vengti viešų renginių.
Yra ir požymių, kad Rusijos teisėsaugininkai bent jau iš dalies atsižvelgė į JAV pareigūnų perspėjimus. Anot vieno iš „The Washington Post“ šaltinių, JAV pateiktoje informacijoje buvo ir žinia apie planuojamą išpuolį sinagogoje. Rusijos saugumiečiai jau kitą dieną pranešė, jog nutraukė planuojamą išpuolį prieš žydų sinagogą Maskvoje ir sulaikė įtariamuosius.
Rusijos valdžios atstovai kol kas nekomentavo šios naujausios informacijos apie konkrečius JAV perspėjimus dėl teroro išpuolio.
JAV ambasada Rusijoje kovo 7-ąją paskelbė, kad ekstremistai artimiausiu metu planuoja atakuoti žmonių susibūrimo vietas, įskaitant koncertus“ ir perspėjo amerikiečius vengti tokių vietų. Likus trims dienoms iki teroro išpuolio, kovo 22-ąją, Vladimiras Putinas tai pavadino „provokaciniais Vakarų šalių valdžios pareiškimais“ ir „atviru šantažu“ su tariamu siekiu destabilizuoti visuomenę.
„Reuters“ šaltiniai patvirtino, kad Rusiją dėl planuojamo didelio masto teroro išpuolio perspėjo ir Iranas, ne tik JAV.
Iš Rusijos – kaltinimai Ukrainai
Praėjus kelioms dienoms po teroro išpuolio FSB direktorius Aleksandras Bortnikovas vis dėlto pripažino, kad JAV spec. tarnybos perspėjo Maskvą apie ruošiamus išpuolius, tačiau „ši informacija buvo bendro pobūdžio“. Tą patį balandžio 2-ąją pakartojo ir Rusijos užsienio žvalgybos vadas Sergejus Naryškinas.
Atsakomybę už teroro išpuolį faktiškai iškart prisiėmė ISIS atšaka Afganistane. Tačiau Rusijos valdžia užsibrėžė tikslą įrodyti, jog už šio išpuolio slypi Vakarai ir Ukraina. Praėjus vos 19 valandų po teroro išpuolio V. Putinas pareiškė, kad teroro išpuolį vykdžiusiems asmenims buvo „parengtas langas“ kirsti sieną.
Dar balandžio 2-ąją jis kalbėjo apie „būtinybę surasti visus užsakovus ir naudos gavėjus“.
Rusijos politikai ir nuomonės formuotojai informavimo priemonėse atvirai kaltina dėl išpuolio Ukrainą. Visuomenės apklausų duomenimis, dauguma žmonių (ypač vyresnio amžiaus) Rusijoje dėl išpuolio kaltina būtent Ukrainą.Paskutiniais duomenimis, teroro išpuolio „Crocus City Hall“ metu žuvo 144 žmonės, dar daugiau nei 380 nukentėjo. Dešimtys žmonių yra laikomi dingusiais be žinios.
Beviltiška ir Rusijos visuomenė – OpenMinds apklausa šiomis dienomis parodė, kad virš 75% rusų pripažįsta Putiną informacijos apie šį teroristų išpuolį patikimiausiu šaltiniu. Nudurnino rusus Putinas kapitaliai.