Anot jo, branduolinio konflikto grėsmė dar niekada nebuvo tokia aukšta
„Svarbu, kad kalbėtume apie taiką, apie paliaubas, nes tai mus veda tik į pasaulinę katastrofą. Jei yra 10 žingsnių į katastrofą – 9 jau įveikėme. Šiandien Briansko sritis buvo bombarduojama raketomis, smūgiai rusiška amunicija bus tęsiami. Kiekvienas kitas žingsnis veda mus į branduolinį konfliktą“, – „Blic“ cituoja jį.
Serbijos prezidentas taip pat sako, kad Vakarai klysta manydami, jog V. Putinas blefuoja dėl branduolinio smūgio galimybės. Jis teigia, kad Kremliaus valdovą „mažai kas pažįsta taip, kaip jis“.
„Apie jį sakoma, kad jis grasina „tuščiu ginklu“. Jei Maskvos ir jos kariuomenės saugumui iškils grėsmė, jei nebus jokios išeities, iš anksto sakau, jis nedvejos nė valandos“, – pareiškė A. Vučičius.
Serbijos lyderis gegužę lankysis Rusijoje – pirmą kartą nuo invazijos į Ukrainą pradžios
Serbijos prezidentas Aleksandaras Vučičius antradienį patvirtino, kad gegužę Maskvoje dalyvaus Antrojo pasaulinio karo paminėjime. Tai bus pirma jo kelionė į Rusiją nuo Maskvos invazijos į Ukrainą pradžios 2022-ųjų vasarį.
A. Vučičius apie būsimą vizitą paskelbė gavęs Rusijos prezidento Vladimiro Putino kvietimą.
„Jei pasaulio pabaigos nebus – nors nebesu dėl to labai tikras, bet tikiuosi, kad nebus – man bus didelė garbė būti Raudonojoje aikštėje per 80-ąsias išvadavimo nuo fašizmo metines“, – sakė Serbijos vadovas.
Pasak jo, jis aptarė šį renginį ir su „taip pat dalyvausiančiu“ Slovakijos premjeru Robertu Fico.
Antradienį Rusija sakė, kad nori gegužės 9-ąją surengti „didžiausias iškilmes per savo istoriją“, Kremliui propaguojant savo patriotines ir karines vertybes, kad sutelktų paramą savo karui Ukrainoje.
Serbija nuo 2012 metų yra oficiali kandidatė į Europos Sąjungos nares, o serbų pareigūnai pabrėžia, kad europinis kelias yra šalies strateginis prioritetas.
Tačiau Serbija išlaiko stiprius politinius ir ekonominius ryšius su Rusija, ir kliaujasi beveik vien tik rusiškomis gamtinėmis dujomis. Dabartinis susitarimas dėl gamtinių dujų baigs galioti kovą ir šiuo metu vyksta diskusijos dėl naujos sutarties.
Briuselis dažnai išreiškia susirūpinimą dėl Belgrado ryšių su Maskva ir ragino Serbiją priderinti savo užsienio bei saugumo politiką prie Europos linijos.
Spalio pabaigoje lankydamasi Belgrade Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen atšaukė derybas su Serbijos ministru pirmininku Milošu Vučevičiumi dėl to, kad šis anksčiau buvo susitikęs su vienu Rusijos ministru.